Férfi kosár NB I: győzött a Körmend a Kaposvár ellen

K. Zs.K. Zs.
2020.10.18. 16:13
Fotó: Unger Tamás/Vas Népe
A Körmend hazai pályán 93–72-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

EGIS KÖRMEND–KAPOSVÁRI KK 93–72 (23–18, 28–11, 22–26, 20–17)
Körmend 1200
néző. V: Földházi, Török, Mészáros B.
KÖRMEND: THAMES 21/6, Takács 11/6, MÓCSÁN 17/9, Durázi 10/3, WILLIAMS 16/6. Csere: Érsek, Németh 4, Mosley 10, Balogh 4, Kenéz, Martinez, Kiss M. Edző: Ziga Mravljak
KAPOSVÁR: Curry 7/6, Krnjajszki 8, RIVERS 20/12, HENDLEIN 11, Jukic 5. Csere: Miliszavljevics 11/3, Baki 2, Hock, Szinovec 8/6. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 8. p.: 17–9. 14. p.: 27–18. 17. p.: 36–20. 24. p.: 60–34. 27. p.: 71–46. 33. p.: 78–60. 37. p.: 91–67
Ziga Mravljak:
– A védekezésre helyeztük a hangsúlyt, az első percekben már látszott, hogy a játékosaim végrehajtják mindazt, amit elterveztünk. Ahogy telt az idő, egyre magabiztosabbak lettünk, csupán a harmadik negyedben torpantunk meg egy kicsit.
Fekete Ádám: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz Körmenden, de ennél azért többre számítottam. A második negyedben különösen gyengén teljesítettünk, nem tudtuk ellensúlyozni azt, hogy a vasiak nagy energiával, jó ritmusban és pontosan játszottak.

1. Egis Körmend 1 1 93–72 1.000
2. OSE Lions 1 1 78–70 1.000
3. Falco-Vulcano KC Szombathely 1 1 95–93 1.000
4. Naturtex-SZTE-Szedeák 3 2 1 284–243 0.833
5. DEAC 3 2 1 240–230 0.833
6. Atomerőmű SE 3 2 1 236–237 0.833
7. Szolnoki Olajbányász 2 1 1 151–142 0.750
8. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 3 1 2 233–244 0.667