Férfi kosár NB I: megint nyert a Jászberény és a Kaposvár

V. J.V. J.
2021.04.24. 19:56
A Kaposvár a PVSK-t győzte le (Fotó: Lang Róbert)
A Kecskemét a ZTE-t, a Kaposvár a PVSK-t, míg a Jászberény az OSE Lionst győzte le a férfi kosárlabda NB I 9–14. helyeiért folyó playoutjában.

A Kecskemét és a ZTE összecsapásán két olyan együttes nézett egymással farkasszemet, amely sorozatban négy-négy győztes bajnokit tudhatott a háta mögött. A jó forma ellenére a Bács-Kiskun megyeiek jelentős különbséggel nyertek, visszavágva ellenfelük április eleji 96–66-os győzelméért – legjobbjuk a 18 pontot dobó amerikai Cleveland Thomas volt.

Milos Miliszavljevics 30 ponttal segítette a Kaposvárt, amely a PVSK ellen négy vesztes mérkőzés után tudott újra nyerni.

Szintén rossz sorozatot tört meg a Jászberény, amely öt nyeretlen meccset követően a 31 pontig jutó Mladen Primorac vezérletével az OSE Lions otthonában győzött.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
A 9–14. HELYÉRT
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ZALAKERÁMIA ZTE KK 83–63 (15–9, 22–20, 26–17, 20–17)
Edző:Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc:4–2.7. p.:8–7.13. p.:20–11.17. p.:27–21.23. p.:40–34.27. p.:50–40.33. p.:68–46.37. p.:77–52
Váradi Kornél:– A meccs elején puhák voltunk, a második félidőben aztán agresszívebben játszottunk, és fokozatosan felőröltük az ellenfelünket. Külön öröm, hogy akadémistáink pályára tudtak lépni, és pontot is szereztek.
Heinrich Róbert:– Ez a mérkőzés megmutatta a gyenge pontjainkat, amikre a Kecskemét tudatosan és okosan játszott. A fiatalabb játékosaink több szerephez jutottak, nekik még tanulniuk kell, teher alatt hogyan kosárlabdázzanak.

KAPOSVÁRI KK–PVSK-VEOLIA 91–68 (23–23, 22–20, 22–9, 24–16)
Edző:Dragan Alekszics
Nikola Lazics:– Jó ritmusban játszottunk, főleg a második félidőben jól is védekeztünk. Nekem is meglepetés volt a teljesítményünk ezen a meccsen, Rivers kivált, nem tudta folytatni a játékot, de a többiek éltek a lehetőséggel. Megyünk tovább, és megpróbáljuk a lehető legjobb eredményt elérni a bajnokság hátralévő részében.
Dragan Alekszics:– A kaposváriak megmutatták, hogyan kell küzdeni a klubért, a mezért, a városért, mindazért, amit képviselsz. Elnézést kérek a szurkolóktól, nem ugyanaz a csapat vagyunk, amelyik voltunk. Nem tudom, mi történt, lépésről-lépésre kerültünk lejjebb. Úgy tűnik, fejben már mindenki lezárta az évadot. Edzőként nekem a legrosszabb azt nézni, hogy kosárlabdázóink feladták, és nem állnak készen a játékra. A kaposváriak minden labdáért harcoltak, és megérdemelt győzelmet arattak.

OSE LIONS–JÁSZBERÉNYI KSE 92–96 (22–7, 22–27, 23–30, 25–32)
Oroszlány, zárt kapuk mögött. V:Győrffy, Minár, Jakab
OROSZLÁNY:E. WASHINGTON23/3,C. Anderson11,ABELL16/6,Garamvölgyi4,Morgan2. Csere:Anda6,ILLÉS18/9,Kucsora12/12. Edző:Sebastjan Krasovec
JÁSZBERÉNY:Garrett13/3,COLEMAN23/3,BRBAKLICS14,Czirbus13/3,PRIMORAC31/18. Csere:Füzi2,Filipovics. Edző:Patai Benjamin
Az eredmény alakulása. 4. perc:8–2.5. p.:11–7.13. p.:30–10.16. p.:34–21.22. p.:52–38.27. p.:59–55.29. p.:65–64.34. p.:71–76.36. p.:77–76.39. p.:78–85

Sebastjan Krasovec:– Jól kezdtünk, az első negyedben a mi akaratunk érvényesült, aztán új mérkőzés kezdődött.
Patai Benjamin:– Húszpontos hátrányból felállva, végig nagyon küzdve megérdemelten nyertünk Oroszlányban, ahol egyébként nem könnyű győzni. A hazai csapatból kiemelném Illés Mátét, aki élt a kapott lehetőséggel. Sok sikert az OSE-nek, mi pedig tisztességgel dolgozunk tovább, ahogy eddig is tettük.