Férfi kosár NB I: simán nyert a Falco; újabb DEAC-siker

H. K.H. K.
2021.01.30. 20:13
A Falco legyőzte a Kecskemétet (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Falco KC Szombathely 88–68-ra legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Az Atomerőmű hosszabbítás után 93–90-re diadalmaskodott a Jászberény ellen, amely továbbra is nyeretlen az idényben, s húsz veresége van. Ismét nyert a DEAC, amely Sopronban diadalmaskodott 83–71-re.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Jászberényi KSE–Atomerőmű SE 90–93
(21–17, 24–23, 24–25, 16–20, 5–8) – hosszabbítás után
Jászberény, zárt kapuk mögött. V: Frányó P., Györfy R., Lengyel Á.
JÁSZBERÉNY: Ruják B., Füzi, COLEMAN 21/3, WILLIAMS 22/18, Primorac 10. Csere: Brbaklics 4, Filipovics 11, GARRET 12/6, Czirbus 5, Katona 5/3. Edző: Patai Benjamin
PAKS: Capers 14/8, SHEPARD 17/3, Valerio-Bodon 4, EILINGSFELD 13/3, JACKSON 19/3. Csere: Kovács Á. 7, Lóránt 15, Paige 4/3, Gulyás, Kis R. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–4. 7. p.: 12–11. 13. p.: 30–19. 17. p.: 36–33. 23. p.: 50–47. 27. p.: 58–60. 33. p.: 75–75. 37. p.: 81–79. 43. p.: 87–86
Patai Benjamin: –
Nagyon büszke vagyok a fiúkra, úgy küzdöttek, harcoltak, mint ahogyan azt egy csapatnak kell. Azt gondolom, hogy erre a teljesítményünkre lehet építeni, s akkor nem hiányoznak majd a győzelmek sem.
Dzunics Braniszlav: – Teljesen kiegyenlített mérkőzésen csak a túlórában sikerült megszereznünk a győzelmet. Örülök neki, mert az idegenbeli vereségeink után kellett már nekünk nagyon ez a siker. Ez a Jászberény már egészen más csapat volt, mint az, amelyikkel novemberben találkoztunk.

Kaposvári KK–PVSK-Veolia 76–64 (15–19, 24–20, 20–14, 17–11)
Kaposvár, zárt kapuk mögött. V: Földházi T., Papp P., Pozsonyi L.
KAPOSVÁR: M. CURRY 20/6, KRNJAJSZKI 5, Baki, RIVERS 21, RÉVÉSZ 6. Csere: Hendlein 1, MILISZAVLJEVICS 20/12, Puska, BOGDÁN 3/3. Edző: Nikola Lazics
PÉCS: Ruják 7/3, FUNDERBURK 17/9, Carev, Demeter 2, BRKICS 14. Csere: Lewis 8, Budimir 7, Meleg 1, Dragasevics 8/6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. p.: 10–11. 12. p.: 21–21. 17. p.: 30–34. 22. p.: 39–45. 27. p.: 57–51. 32. p.: 63–53. 37. p.: 72–61
Nikola Lazics: – Ez volt hét nap alatt a harmadik meccsünk, s mindannyiszor nehéz ellenfeleink voltak. Nem kezdtünk jól, de a félidő után felébredtünk, Sokkal jobban védekeztünk, ezért is nyerhettünk, a Pécs csak huszonöt pontot tudott elérni a harmadik és negyedik negyedben. Ez volt a kulcsa a győzelemnek.
Dragan Alekszics: – Ez volt a legrosszabb második félidőnk az egész szezonban, ami a támadást illeti. Lassúak voltunk és rengeteg rossz dobást vállaltunk. Egyénieskedtünk, a Kaposvár kihasználta az esélyét és megérdemelt győzelmet aratott. Több energiát tettek a meccsbe és jobban akarták a győzelmet. Nagyon csalódott vagyok, mert korán feladtuk a meccset.

Sopron KC–DEAC 71–83 (22–19, 16–19, 19–25, 14–20)
Sopron, zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Goda, Sörlei
SOPRON: Halász 3/3, Thompson 13/6, Fazekas 5/3, Boriszov 13/3, Padgett 10. Csere: Elmore 13/6, Jogéla 12/3, Bagó, Takács, N. 2, Werner. Edző: Kosztasz Flevarakisz
DEBRECEN: Moore 13/9, Polyák 10/6, Somogyi 1, Hines 2, TÓTH Á. 16. Csere: Molnár M. 11, Moody 7/3, DRENOVAC 20/3, Molnár D. 3/3, Balázsi. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 7. p.: 13–17. 12. p.: 24–21. 15. p.: 26–28. 18. p.: 32–32. 22. p.: 38–45. 25. p.: 45–51. 28. p.: 52–53. 32. p.: 59–66. 35. p.: 65–72. 38. p.: 69–81
Kipontozódott: Molnár M. (40. p.)
Kosztasz Flevarakisz: – Csak egy módon léphetünk feljebb, fel kell frissíteni a játékosokat, amennyire csak lehet, így pedig képesek lehetünk arra, hogy negyven percen keresztül végre tudjuk hajtani azokat a dolgokat, amelyekre előzetesen készülünk. Ha ez sikerül, akkor nem csak versenyképesebbek leszünk, de több győzelmet is fogunk tudni gyűjteni.
Kovács Adrián: – Úgy gondolom, hogy jó mérkőzést játszottunk. A pálya mindkét oldalán elvégeztük a feladatunkat. Volt időnk felkészülni a Sopronból, kielemeztük a gyenge pontjaikat, ezeket próbáltuk kihasználni, és úgy gondolom, a srácok nagyon jól odatették magukat. Ez egy nagyon fontos győzelem számunkra, hiszen ott szeretnénk lenni a top csapatok között, és mérkőzésről mérkőzésre fejlődni.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 88–68 (25–23, 19–24, 20–14, 24–7)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V:Benczur, Fodor A., Szilágyi
FALCO:VÁRADI20/12,Doktor3/3,Benke1,BRUINSMA18/6,Keller6. Csere:Perl24/3,Lake6,BARAC10,Dancsecs, Kovács B. Edző:Gasper Okorn
KTE:THOMAS20/3,Wittmann3/3,DJERASZIMOVICS7,Kucsera3/3,Karahodzsics3. Csere:Jaramaz12/6,Horti2,Dramicanin7,Lukács9/9,Lewis2,Cserkó. Edző:Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 4. perc:11–8.8. p.:19–18.12. p.:28–29.17. p.:32–43.20. p.:44–47.24. p.:53–53.27. p.:59–60.30. p.:64–61.32. p.:74–61.34.p.:80–61
Kiállítva:Wittmann (33. p.)
Gasper Okorn: –
Az első félidőben a Kecskemét akarata érvényesült. Ellenfelünk lassította a játékot, rendre felállt védelem ellen kellett támadnunk, nem tudtuk elkapni a ritmust. A második félidővel már elégedettebb voltam, akkor már a mi stílusunk érvényesült, jobban védekeztünk, gyorsabban kosaraztunk – fizikálisan jobbak voltunk.
Váradi Kornél: –Az első három negyed játéka rendben volt – a szünetben még vezettünk is. A negyedik negyedben viszont már a Falco fizikális kosárlabdája érvényesült, nem tudtuk tartani a lépést. Igaz, két kulcsemberünket is elvesztettük a meccsen: az egyiket sérülés, a másikat kiállítás miatt. Láttam olyan dolgokat a csapatomtól, amelyek bizakodásra adnak okot a folytatást illetően.