Férfi kosár NB I: nagy hajrával fordított a ZTE Jászberényben

K. Zs.K. Zs.
2021.04.21. 21:25
Munkában a sötét mezes kecskeméti védelem Pécsen (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A Kecskemét és a Zalaegerszeg idegenben, az Oroszlány hazai pályán győzött a férfi kosárlabda NB I alsóházi rájátszásának szerdai játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 9–14. HELYÉRT

4. FORDULÓ
PVSK-VEOLIA–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 73–83 (18–24, 17–17, 21–22, 17–20)
Pécs,
zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Farkas G., Makrai
PVSK: M. Lewis 12, RUJÁK A. 6/3, FUNDERBURK 14/9, BUDIMIR 11/9, Brkics 14. Csere: Krivacsevics 7, Demeter A. 6/6, Dragasevics 3/3, Carev. Edző: Dragan Alekszics
KECSKEMÉT: WITTMANN 16/9, C. THOMAS 17/3, JARAMAZ 13/6, Kucsera 11/3, Karahodzsics 4. Csere: Horti 10, Lukács D., DRAMICSANIN 12/12, Körmendi. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 6. p.: 13–13. 13. p.: 20–28. 17. p.: 28–37. 23. p.: 39–46. 26. p.: 47–54. 33. p.: 64–73. 37. p.: 68–83
Dragan Alekszics:
– A Magyar Kupa nyolcas döntője után elveszítettük a ritmusunkat és a hitünket, amíg playoff-esélyünk volt, addig hajtottunk. Mindenkinek tudomásul kell vennie, hogy van még hét meccsünk, és ezeken oda kell tennünk magunkat. Ha százszázalékos teljesítményt nyújtunk, meg tudtuk volna verni a Kecskemétet, de hetven százalékkal erre nem volt esély.
Váradi Kornél: – Végig fegyelmezetten, dominánsan kosárlabdáztunk, ennek eredményeként nem várt elemek jöttek a játékunkba. Nehéz ez a szerda-szombat ritmus, de már nincs sok belőle, igyekszünk minél jobban lezárni az évadot.

OSE LIONS–KAPOSVÁRI KK 99–92 (24–20, 26–33, 25–20, 24–19)
Oroszlány,
zárt kapuk mögött. V: Praksch, Goda, Major
OROSZLÁNY: E. WASHINGTON 16/6, C. ANDERSON 20/6, Abell 11/3, GARAMVÖLGYI 11/3, MORGAN 18. Csere: Anda 4, Illés 4, KUCSORA 15/15. Edző: Sebastjan Krasovec
KAPOSVÁR: M. CURRY 18/3, Krnjajszki 6, Bogdán 5/3, RIVERS 28/3, HENDLEIN 18/3. Csere: MILISZAVLJEVICS 17/9, Baki, Plézer. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–3. 5. p.: 10–9. 8. p.: 18–11. 9. p.: 18–17. 12. p.: 29–24. 16. p.: 38–39. 23. p.: 57–53. 27. p.: 60–71. 32. p.: 81–75. 35. p.: 83–81. 38. p.: 91–84
Sebastjan Krasovec:
– Mindkét csapat gyengén védekezett, mi viszont támadásban jó munkát végeztünk. Különösen Kucsora Csaba öt triplája kellett a fordításhoz, és a mérkőzés megnyeréséhez. Próbálunk továbbra is motiváltak maradni.
Nikola Lazics: – Mindkét csapat gyengén védekezett, főleg az első félidőben. A harmadik harmadban átvettük az irányítást, és elhúztunk tizenegy ponttal, innentől azonban visszaesett a támadójátékunk, a jobban dobó és összességében is jobban játszó Oroszlány pedig fordított. Látszott, hogy vannak problémáink a rotációban.

JÁSZBERÉNYI KSE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 90–91 (21–18, 21–23, 27–18, 21–32)
Jászberény,
zárt kapuk mögött. V: Tóth C., Söjtöry, Balogh Gy.
JÁSZBERÉNY: GARRETT 14/6, COLEMAN 30/3, PRIMORAC 20/15, Czirbus 15/3, Brbaklics 9/3. Csere: Filipovics 2, Ruják B., Füzi. Edző: Patai Benjamin
ZALAEGERSZEG: Simon K., DONALDSON 32/9, Bonifert 14/6, VUKO 14, SZABÓ ZS. 24/12. Csere: Antóni, Völgyi 4, Polster 3. Edző: Heinrich Róbert
Patai Benjamin:
– Két tartalékos csapat találkozóján sokáig úgy tűnt, sikerül megszereznünk idénybeli első hazai győzelmünket. Sajnos a végjátékban hiányzott a kellő rutin és higgadtság a játékunkból. Öt játékossal nehéz mérkőzést nyerni...
Heinrich Róbert: – A találkozó alatt sokszor úgy éreztem, nem vagyunk a megfelelő mentális állapotban. Hogy a fiúk a véghajrában honnan vették az erőt a fordításhoz, nem tudom, de dicséret jár nekik érte. A végjátékban ez az akarat diadala volt. Sok sikert kívánok a jászberényieknek, és remélem, hogy a következő évad már mindenkinek jóval könnyebb lesz.