Férfi kosár NB I: körmendi siker két hosszabbítás után

K. Zs.K. Zs.
2020.12.02. 20:14
Xavier Thames (11, fehér mezben) 26 ponttal vette ki a részét a körmendi sikerből<br />(Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Kiss Annamarie)
A Körmend fordulatos mérkőzésen, két hosszabbítást követően 87–83-ra győzött a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. Az Oroszlány odahaza 91–86-ra felülmúlta az eddig veretlen Alba Fehérvárt, és ugyancsak hazai pályán nyert az Atomerőmű a Szeged ellen (71–66).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ

DEAC–EGIS KÖRMEND 83–87 (16–24, 20–15, 13–18, 24–16, 5–5, 5–9) – kétszeri h. u.
Debrecen,
zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Ádám, Goda
DEAC: GUYTON 19/6, SOMOGYI 15/9, DRENOVAC 21/6, Hines 14/3, Tóth Á. 12. Csere: Neuwirth, Molnár Márton 2, Kiss K. Edző: Kovács Adrián
KÖRMEND: THAMES 26/6, MÓCSÁN 13/9, Ferencz 11/9, Durázi 2, TAYLOR 15. Csere: X. Williams 13/9, Kiss M., Tóth N., Takács K., Mosley 7/3, Oroszi. Edző: Ziga Mravljak
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–10. 9. p.: 16–22. 11. p.: 16–27. 17. p.: 29–36. 25. p.: 46–46. 28. p.: 46–53. 33. p.: 60–59. 36. p.: 65–60. 40. p.: 70–73. 43. p.: 78–75. 47. p.: 82–83
Kovács Adrián:
– A játékosaim mindent kiadtak magukból, hogy ez a mérkőzés meglegyen, a szívünk is a helyén volt, ám a végén már nem vittek a lábaink és a fejek sem működtek. Büszke vagyok a csapatomra, okosan játszottunk, agresszívak voltunk, megvolt az intenzitásunk, de sajnos ilyen ez a sport. A következő hetek maximális prioritása, hogy sérülések nélkül vészeljük át a sűrű menetrend által teremtett sorozatterhelést.
Ziga Mravljak: – Nehéz, fizikai küzdelem volt mindkét csapatnak, bármelyik fél nyerhetett volna. Tudtuk, hogy a DEAC nincs egyszerű helyzetben, de mi sem voltunk, hiszen napok óta úton vagyunk és feszített tempóban játsszuk a meccseket. Büszke vagyok a fiúkra, hiszen nagyon küzdöttek azért, hogy a végén a mi oldalunkra billenjen a mérleg nyelve.

OSE LIONS–ALBA FEHÉRVÁR 91–86 (19–24, 19–18, 22–17, 31–27)
Oroszlány,
zárt kapuk mögött. V: Győrffy, Mészáros B., Török R.
OROSZLÁNY: C. Anderson 6/6, ABELL 20/6, Bíró O. 2, BAILEY 13/3, Anda. Csere: HAYES 22, MORGAN 8, Garamvölgyi 3, ILLÉS 12/12, Kucsora 3/3, Mucza 2. Edző: Sebastjan Krasovec
FEHÉRVÁR: Turner 9/3, R. CURRY 19/3, Lukács 5/3, DAVIS 20/12, AHMAD 20/6. Csere: Omeneka 10, Takács Martin 3, Takács Milán, Awogbemi. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 3. p.: 7–9. 5. p.: 7–18. 9. p.: 17–22. 12. p.: 24–26. 18. p.: 31–40. 23. p.: 49–44. 29. p.: 56–54. 32. p.: 60–66. 35. p.: 71–71. 37. p.: 79–75. 39. p.: 81–83
Kipontozódott: Takács Martin (40. p.)
Sebastjan Krasovec:
– Nagy szükségünk volt erre a győzelemre a három szoros idegenbeli vereség után, amelyek természetesen érzékenyen érintettek minket. Egységesek voltunk, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Nincs sok időnk örülni, hiszen kemény mérkőzéssorozat elé nézünk, de a találkozóink többségét legalább hazai pályán vívhatjuk a következő napokban.
Forray Gábor: – Jó meccset játszottunk, amelyet bármelyik csapat megnyerhetett volna. A mérkőzés kulcsa a harmadik negyed eleje volt, amikor álmosan kosaraztunk, az OSE pedig fordítani tudott. Ugyan később újra átvettük a vezetést, ám az összecsapás végére felőrlődtünk, és a végjátékban a hazai együttes kihasználta a hibáinkat. A vereség ellenére nem tudom elmarasztalni a játékosaimat.

10. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 71–66 (18–21, 22–16, 11–14, 20–15)
Paks,
ASE: Baker 4, Pupp 2, SHEPARD 15/3, LÓRÁNT 21/6, J. Jackson 7. Csere: Capers 10, Pajor 3/3, Kis R., Kovács Á. 4, Eilingsfeld 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
SZEGED: Govens 11/3, KERPEL-FRONIUS G. 13, Brown 11/6, DICKEY 16/3, Dzseletovics 10/3. Csere: Keller I. 1, Kerpel-Fronius B. 4, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 7. p.: 13–19. 11. p.: 21–23. 15. p.: 32–29. 18. p.: 40–32. 25. p.: 45–45. 28. p.: 49–51. 33. p.: 51–52. 36. p.: 62–53. 38. p.: 66–60
Kipontozódott: Dzseletovics (36. p.), J. Jackson (40. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Küzdelmes mérkőzés volt. A végjátékban jobban figyeltünk, főleg a védekezésre, de ha másképp alakul az eredmény, akkor sem szólhattunk volna semmit. Végig rosszul összpontosítottunk, a lepattanókért vívott csatában csúnyán alulmaradtunk. Remélem, nem így folytatjuk.
Szrecsko Szekulovics: – Elismerésem a Paksnak, nehéz meccs volt, különösen fizikailag. Mindkét csapat rosszul dobott, egál találkozót játszottunk, egy kicsi döntött a végén. Megnyertük a lepattanókért folytatott harcot, ezzel azonban nem tudtunk élni.

1. Atomerőmű SE 8 6 2 672–614 14 0.875
2. DEAC 8 5 3 690–671 13 0.813
3. Naturtex-SZTE-Szedeák 8 4 4 673–625 12 0.750
4. Egis Körmend 6 5 1 489–453 11 0.917
5. OSE Lions 8 3 5 671–675 11 0.688
6. Sopron KC 7 3 4 575–587 10 0.714
7. Kaposvári KK 7 2 5 512–534 9 0.643
8. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 6 2 4 452–474 8 0.667