Férfi kosár NB I: a ZTE és az OSE nyert az alsóházban

2021.05.08. 19:43
Szabó Zsolt (középen) 26 pontot szerzett a ZTE-ben (Fotó: Zalai Hírlap/Pezzetta Umberto – archív)
Az Oroszlány idegenben legyőzte a Kaposvárt (72–59), míg a ZTE hazai pályán verte a Jászberényt (91–71) a férfi kosárlabda NB I alsóházának szombati játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 9–14. HELYÉRT, 9. FORDULÓ

ZALAKERÁMIA ZTE KK–JÁSZBERÉNYI KSE 91–71 (26–21, 26–20, 16–23, 23–7)
Zalaegerszeg, 150
néző. V: Mészáros, Boros T., Lengyel
ZTE: Simon K. 6, BONIFERT 19/3, Simó 6, VUKO 19/3, SZABÓ ZS. 26/3. Csere: Antóni 11/9, Völgyi, Csuti 4, Büki, Makkos. Edző: Heinrich Róbert
JÁSZBERÉNY: Ruják B. 10, KATONA B. 17/12, Füzi 11/3, Czirbus 9/3, PRIMORAC 17/9. Csere: Filipovics 7, Kaszás. Edző: Patai Benjamin
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 13–14. 15. p.: 37–33. 18. p.: 48–38. 23. p.: 58–49. 28. p.: 64–59. 33. p.: 70–66. 39. p.: 89–69
Heinrich Róbert:
– Mindkét együttes elismerést érdemel a hozzáállásáért. Igazán már nem volt tétje a találkozónak, de a játékosok presztízst csináltak az összecsapásból. Annak is örülök, hogy végre kijöhettek a nézők, és győztes meccsen láthattak bennünket a hazai idényzárón.
Patai Benjamin: – Az elején a védekezéssel akadtak gondok. A harmadik negyedben jól teljesítettünk, viszont ekkor elfogyott az erő, s a hajrában a ZTE akarata érvényesült. Mondtam is fiatal játékosaimnak, hogy láthatták a különbséget, ha jövőre ismét az élvonalban akarnak játszani, a nyári szabadidőt töltsék a konditeremben és a palánk környékén.

KAPOSVÁRI KK–OSE LIONS 59–72 (18–18, 19–18, 14–19, 8–17)
Kaposvár, 200
néző. V: Ádám, Goda, Györfy R.
KAPOSVÁR: Krnjajszki 12, Miliszavljevics 11/3, Baki 3, RIVERS 22/3, Hendlein 4. Csere: Bogdán 2, Paár, Plézer 5/3, Puska. Edző: Nikola Lazics
OROSZLÁNY: E. WASHINGTON 26/6, C. Anderson 4, Abell 10/6, Garamvölgyi 2, Morgan 2. Csere: ILLÉS 18/9, Bíró O. 5, Kucsora 5/3, Mucza. Edző: Sebastjan Krasovec
Nikola Lazics:
– Abszolút megérdemelt győzelmet aratott az Oroszlány. Mi harminc percig voltunk egyenrangú ellenfelek, az utolsó negyedben azonban nem a megfelelő koncentrációval kosárlabdáztunk. Sokat hibáztunk, sokkal több eladott labdánk volt, mint az ellenfélnek. A csaknem komplett Oroszlánnyal szemben mi nem tudtunk az egész mérkőzésen ugyanabban a ritmusban játszani. Amikor elfáradtunk, néhány buta hiba miatt könnyű pontokat szerzett az ellenfél.
Sebastjan Krasovec: – Nagyon örülök a győzelemnek. Kemény meccs volt, nehéz itt játszani, mert jó a hazai csapat, amely sohasem adja fel. Tudjuk, hogy két meghatározó ember is hiányzott a riválisnál, a végére pedig el is fáradt. Támadásban egyik csapatnak sem volt jó napja. Nagyon meg akartuk nyerni ezt a találkozót, mert nem mindegy, hogy hányadik helyen zárjuk az évadot. Így maradt motiváció az utolsó meccsünkre is.