Férfi kosár NB I: a Falco kikapott a DEAC otthonában

K. T. I.K. T. I.
2021.03.06. 21:00
A Falco a DEAC vendégeként kilenc pontos vereséget szenvedett (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
A Falco Szombathely 98–89-re kikapott az idény meglepetéscsapatának számító Debreceni EAC otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Az Atomerőmű az Alba Fehérvárt, a Szedeák négyszeri hosszabbítás után a Kecskemétet verte meg. A Jászberény edzője, Patai Benjamin felajánlotta a lemondását az OSE Lions elleni vereség után.

A Szedeák négyszeri hosszabbítás után kerekedett vendége, a Kecskemét fölé. Mindkét csapatból hárman szereztek legalább húsz pontot – tudósított a Magyar Távirati Iroda a játéknap egyik legfordulatosabb találkozójáról.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

DEBRECENI EACFALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 9889 (21–23, 18–29, 28–14, 31–23)
Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–11. 6. p.: 14–11. 8. p.: 17–17. 12. p.: 25–25. 15. p.: 33–33. 19. p.: 35–50. 23. p.: 43–54. 26. p.: 56–58. 31. p.: 70–68. 36. p.: 81–78. 38. p.: 91–81
Kipontozódott: Hines (37. p.)
Kovács Adrián: – Rosszul kezdtünk, az első húsz percben nem tudtuk a pályára vinni a megbeszélteket, ezáltal rengeteg kosarat kaptunk. A félidőben rendeztük sorainkat, és a fordulás után sokkal nagyobb intenzitással játszottunk. Kiváló csapatot sikerült legyőznünk, büszke vagyok a fiúkra, a rájátszás szempontjából kulcsfontosságú sikert arattunk.
Gasper Okorn: – Az első félidei teljesítményünkre lehet építeni, azonban a második félidőben nem tudtuk érvényesíteni akaratunkat. A DEAC sokkal agresszívebben kosárlabdázott, amivel a szűk rotációnk miatt nem tudtunk versenyezni. Sok támadólepattanót engedélyeztünk a debrecenieknek, a második húsz perc során szerzett hatvan pontjukkal pedig megpecsételték a sorsunkat. Összességében úgy gondolom, a harmadik negyedben buktuk el a találkozót. Tanulnunk kell ebből a vereségből, és újra fel kell építenünk magunkat a rájátszásra.

JÁSZBERÉNYI KSEOSE LIONS 6886 (17–23, 14–26, 24–15, 13–22)
Jászberény, zárt kapuk mögött. Vezette: Papp P., Lengyel, Sörlei
JÁSZBERÉNY: Garrett 8, Füzi 1, COLEMAN 16/3, X. WILLIAMS 11/9, Primorac 9/3
Csere: Filipovics 8, Kinney 4, Czirbus 8, Brbaklics 3, Katona B.
Edző: Patai Benjamin
OROSZLÁNY: WASHINGTON 16/3, Kucsora 6/6, ABELL 19/9, Bíró O. 8, Bailey 11
Csere: Morgan 4, Garamvölgyi 8, C. ANDERSON 9, Illés 5/3, Anda, Mucza
Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–10. 7. p.: 13–17. 13. p.: 21–27. 17. p.: 28–36. 23. p.: 36–54. 27. p.: 47–58. 33. p.: 60–71. 37. p.: 64–76
Patai Benjamin: – Az első félidőben nagyon rosszul védekeztünk. Ezen tudtunk javítani, de támadásban rengeteg hibát követtünk el. Nem láttam azt a tüzet játékosaimban, amit egy ilyen mérkőzésen kellett volna, és ha ez így van, az valószínűleg az edző hibája. Ezért a találkozót követően felajánlottam a lemondásomat a klub elnökének.
Sebastjan Krasovec: – Elismerésem a csapatomnak, örülök, hogy mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk, nem úgy, mint legutóbb Sopronban. Jó volt a csapat hozzáállása és játéka a mérkőzésen, így biztosan kézben tartottuk az irányítást, és megnyertük a találkozót.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁKDUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 122–116
(30–19, 16–14, 18–13, 9–27, 12–12, 14–14, 12–12, 11–5) – négyszeri h. u.
Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette:Benczur, Mészáros B., Pozsonyi
SZEGED: GOVENS 25/12, Kerpel-Fronius G. 3, BROWN 23/9, DZSELETOVICS 25/15, DICKEY 15
Csere: KELLER I. 13/9, Bognár 9/3, Kerpel-Fronius B. 9/9, Olasz, Mayer
Edző: Szrecsko Szekulovics
KECSKEMÉT: THOMAS 20/3, WITTMANN 18/9, Djeraszimovics 9, Kucsera 2, KARAHODZSICS 13
Csere: Horti 5, DRAMICSANIN 23/12, JARAMAZ 23/6, Lukács D. 3/3
Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 7. p.: 17–14. 12. p.: 33–23. 18. p.: 42–29. 22. p.: 46–35. 27. p.: 61–41. 31. p.: 64–48. 38. p.: 71–67. 42. p.: 75–77. 44. p.: 79–82. 47. p.: 85–93. 50. p.: 96–95. 52. p.: 99–103. 54. p.: 110–109. 57. p.: 112–113. 59. p.: 115–113
Szrecsko Szekulovics: – A harmadik negyedben huszonkét pontos vezetésünknél kiengedtünk, s ezt a sok rutinos játékost felvonultató Kecskemét kihasználta. Elismerem, hogy a hosszabbításban némi szerencsével szereztük meg a győzelmet.
Váradi Kornél: – Az első félidőben puhán védekeztünk, sok könnyű kosarat engedtünk ellenfelünknek, és a támadásaink is akadoztak. A negyedik negyedben és a hosszabbításban megmutattuk igazi karakterünket, s noha vesztettünk, ebből a mérkőzésből tudunk építkezni.

SOPRON KCEGIS KÖRMEND 89–87(26–18, 27–22, 16–24, 20–23)
Sopron, zárt kapuk mögött. Vezette:Praksch, Farkas G., Kovács N.
SOPRON: ELMORE 17/3, THOMPSON 22/9, Fazekas Cs. 7/3, BORISZOV 16/6, PADGETT 9
Csere: Bagó, Jogela 6/3, Takács N. 9/9, Werner, Halász 3/3, Supola
Edző: Kosztasz Flevarakisz
KÖRMEND: Ireland 3/3, THAMES 17/6, Mócsán 12/12, Durázi 3, TAYLOR 14
Csere: SIMONS 20/12, Németh Á. 6, Ferencz 12/9, Takács K., Tóth N.
Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 10–0. 5. p.: 17–9. 8. p.: 24–14. 12. p.: 31–22. 15. p.: 44–31. 18. p.: 51–36. 22. p.: 53–46. 25. p.: 58–53. 28. p.: 68–60. 32. p.: 70–72. 35. p.: 72–75. 38. p.: 81–81
Kipontozódott: Jogela (37. p.), Taylor (39. p.)
Kosztasz Flevarakisz: – Mindkét csapat keményen küzdött az utolsó pillanatig. Jól kezdtük a mérkőzést, azonban sosem könnyű ezt a szintet sokáig tartani, főleg akkor, ha az idény nagyobb részében hiányoznak játékosaink. A héten Boriszov, Jogela és Halász is hagyott ki edzéseket. Rendkívül jó dobói vannak a Körmendnek, a palánk alatt is nagyon erős, ezért az utolsó pillanatig ott kellett lennünk fejben. Sorozatban a negyedik győzelmünket arattuk, remélem, az alapszakasz hátralévő részében is tudjuk tartani ezt a formát.
Kocsis Tamás: – Abban volt a legjobb a Sopron, amire készültünk is, a kinti dobásokban. Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk, nem értünk oda a dobókra, a másodikban azonban már úgy jöttünk ki a parkettre, ahogyan az elejétől fogva kellett volna. Jó ritmusban játszottunk, megvoltak a lepattanóink, abból gyors támadásokat tudtunk vezetni és könnyű kosarakat szereztünk. Előnybe is kerültünk, ami akár nagyobb is lehetett volna, azonban fontos helyzetekben rossz döntéseket hoztunk, ez a végén megbosszulta magát.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZPVSK-VEOLIA 87–66 (25–15, 21–13, 19–15, 22–23)
Kipontozódott: Krivacsevics (34. p.)
Gasper Potocnik: – Tudtuk, hogy a pécsi csapat kielemzi a játékunkat és maximálisan felkészül ellenünk. Így is történt, csapatunk azonban jól játszott, betartotta a megbeszélteket, és végig kontrollálta a mérkőzést. Ezért minden elismerésem a fiúknak.
Dragan Alekszics: – Nem tudtunk a szolnoki csapat ritmusában játszani és feltörni a jó védekezését. Sajnos a sok pontatlan mezőnykísérletünk mellett tizenkét büntetőt is elhibáztunk. Megyünk tovább, mert be akarunk jutni a legjobb nyolc közé.

ATOMERŐMŰ SEALBA FEHÉRVÁR 9077 (22–25, 29–13, 30–13, 9–26)
Edző: Forray Gábor
Dzunics Braniszlav: – Megérdemeltük a győzelmet, nagyszerűen játszottunk. Igazi csapatként dolgoztunk, jó védekezéssel és pontos dobásokkal. A végjátékra jobban kell figyelnünk.
Forray Gábor: – Elismerésem a Paksnak, nagyon jól játszott, az első három negyedben elképesztő dobóformát mutatott. A sorsunkat a harmadik negyed pecsételte meg, amikor öt támadásból öt triplát kaptunk. Ami bizakodásra ad okot, az az utolsó negyed. Kitartást kérünk a szurkolóinktól!

ZALAKERÁMIA ZTE KK–KAPOSVÁRI KK 69–103 (18–31, 20–25, 11–18, 20–29)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány, Nagy V., Boros T.
Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–10. 9. p.: 13–27. 13. p.: 22–39. 16. p.: 29–48. 24. p.: 40–63. 28. p.: 44–69. 30. p.: 47–77. 35. p.: 55–92. 39. p.: 66–101
Luka Bechi: – A kaposváriak nagy lendülettel kezdtek, és az elején remekül dobtak. A kontráik is nagyon gyorsak voltak, megpróbáltuk lelassítani őket, de nem sikerült. Az igazsághoz tartozik, nekik több idejük volt pihenni a találkozóra, mert mi két meccset játszottunk rövid idő alatt. A vereség miatt egyáltalán nem vagyunk boldogok. Készülünk a szomszédvár Körmend elleni mérkőzésre.
Nikola Lazics: – Megérdemelten nyertünk, jó ritmusban játszottunk. A ZTE talán kicsit fásultnak tűnt. Remélem, nem hangzik nagyképűen, de modern kosárlabdához hasonló teljesítményt nyújtottunk, nagyszerűen védekeztünk, sok gyors kosarat dobtunk. Szorítok a ZTE-nek, hiszen nagyon szép időszakot töltöttem a klubnál játékosként és edzőként is.