Férfi kosár NB I: a Szeged nyert Körmenden; gálázott az Atom

H. K.H. K.
2020.12.09. 19:40
Körmenden nyert a Szeged (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
A Szeged idegenben 80–74-re legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. Később az Atomerőmű 93–66-ra kiütötte a Zalakerámiát.

Az első negyedet simán, 19–9-re behúzta a Körmend, a folytatásban viszont már nem termett babér a hazaiaknak: a második és a harmadik játékrészben összesen 15 pontot vert ellenfelére a Szeged, amely így fordított, és 80–74-re nyert.

Később a Zalakerámia fogadta az Atomerőműt – a vendégek magabiztosan, 93–66-ra legyőzték a hazaiakat.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
EGIS KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 74–80 (19–9, 20–28, 16–23, 19–20)
Körmend, zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy P. A., Török R., Boros T.
KÖRMEND:
THAMES 20/3, Németh 7/3, Mócsán 7/3, Willians 4/3, TAYLOR 14. Csere: Takács 3/3, Ferencz 3/3, Tóth N. 2, Mosely 14/3, Oroszi. Edző: Ziga Mravljak
SZEGED: Kerpel-Fronius G. 8/6, GOVENS 7, Brown 3, Dzeletovics 5, DICKEY 24. Csere: Kerpel-Fronius B. 7/3, KELLER 24/24, Mayer 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 15–0. 8 p.: 19–4. 14. p.: 27–16. 17. p.: 30–31. 23. p.: 45–41. 27. p.: 52–52. 28. p.: 53–60. 33. p.: 55–63. 38. p.: 61–69
Kipontozódott: Brown (36. p.)
Ziga Mravljak: –
Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, aztán kicsit elkényelmesedtünk, miközben az ellenfelünk egyre keményebben és harcosabban védekezett. Nem működött a labdajáratás, inkább az egyéni megoldásokat erőltettük. Elvesztettük a ritmus, a vendégek pedig kihasználták a hibáinkat. Ma a rotációs lehetőségeink is szűkebbek voltak.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon rosszul indult számunkra a mérkőzés, de szerencsére még időben megnyugodtunk, és a srácok elhitték, hogy lehet keresni valónk. Védekezésben és támadásban is egyre magabiztosabbak lettünk, kihasználtuk a hazai együttes megingásait és a döntő pillanatokban is kellő koncentrációval játszottunk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ATOMERŐMŰ PAKS 66–93 (15–21, 18–17, 16–28, 17–27)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. Vezette: Cziffra, Tőzsér, Balogh Gy.
ZALAEGERSZEG:
TUREN 15, Bonifert 4, VUKÓ 17/9, Delas 10/3, Gleen 4. Csere: Szabó Zs. 2, Polster, Simon 3, Völgyi 2, Plézer 2, Ahmed 7/3. Edző: Ante Nazor
PAKS:
Pupp 3/3, CAPERS 17/3, Eilingsfeld 14/3, Jackson 9/3, SHEPARD 15/3. Csere: Kis R. 3/3, Gulyás, BAKER 25/9, Kovács Á. 7/3, Velkey. Edző: Braniszlav Dzunics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–4. 7. p.: 12–13. 13. p.: 22–23. 17. p.: 26–36. 24. p.: 35–48. 27. p.: 35–57. 34. p.: 55–74. 38. p.: 63–86

Ante Nazor:
– Csalódott vagyok. Szerettünk volna ennél sokkal jobban játszani. Sokszor úgy érzem, hogy ehhez felkészültek is vagyunk, de mindezt a meccseken nem nagyon sikerül megvalósítani. Elnézést kérek a szurkolóinktól. Sokat beszélgetünk a játékosokkal, nekik harcolni kell, persze nekem is megvan a felelősségem. Egy kis plusz hiányzik.
Braniszlav Dzunics:
– Örülök annak, hogy a védekezésünk, mondhatom azt, szinte végig stabil volt. A támadásainkba is csak kisebb apró rövidzárlataink voltak. Elég jól teljesítettünk. Megérdemelten nyertük meg a találkozót.

1. Atomerőmű SE 10 8 2 858–755 18 0.900
2. Naturtex-SZTE-Szedeák 10 6 4 850–782 16 0.800
3. Egis Körmend 8 6 2 656–597 14 0.875
4. Debreceni EAC 9 5 4 754–747 14 0.778
5. OSE Lions 10 3 7 844–859 13 0.650
6. Sopron KC 8 4 4 672–673 12 0.750
7. Kaposvári KK 9 2 7 667–731 11 0.611
8. Pécsi VSK-Veolia 7 3 4 611–631 10 0.714