K. Zs. 2021.09.14 19:36 Frissítve: 2021.10.17 20:35

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2021–2022

A férfi kosárlabda NB I 2021–2022-es idényének programja, eredményei. 

 

ALAPSZAKASZ
A 26 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Mindegyik csapat bejut a középszakaszba: az 1–5. helyezett a felsőházban, a 6–10. helyezett a középházban, a 11–14. helyezett az alsóházban folytatja. Az alapszakaszban elért eredményeket viszik magukkal.

KÖZÉPSZAKASZ
Felsőház: az alapszakasz 1–5. helyezett csapatai körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. A csapatokat az itt elért helyezésüknek (1–5.) megfelelően emelik ki a playoffban.
Középház: az alapszakasz 6–10. helyezett csapatai körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első három helyezett csatlakozik a playoffhoz, ott a 6–8. kiemelt lesz.
Alsóház:
az alapszakasz 11–14. helyezett csapatai körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az utolsó két helyezett a bennmaradásért folytatja.
Amennyiben a középszakasz után a csapatok között holtverseny alakul ki, akkor annak számításakor az alapszakaszban és a középszakaszban lejátszott mérkőzések eredményeit is figyelembe kell venni.

RÁJÁTSZÁS
PLAYOFF: a felsőház 1–5. helyezettje és a középház 1–3. helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő és a döntő párharcai az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, a bronzcsata két győzelemig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik a középszakaszban jobb helyezést ért el.
PLAYOUT: a középszakasz 13–14. helyezettje az egyik fél második győzelméig tartó párharcot vív a bennmaradásért. A vesztes kiesik az NB I-ből.

A teljes versenykiírás itt!

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 
  1. Falco KC Szombathely 7 7 654–503 1.000 
  2. Szolnoki Olajbányász 6 5 1 487–465 0.917 
  3. DEAC-Tungsram 6 4 2 488–441 0.833 
  4. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 6 4 2 448–472 0.833 
  5. Egis Körmend 5 3 2 416–420 0.800 
  6. MVM-OSE Lions 6 3 3 451–449 0.750 
  7. Pécsi VSK-VEOLIA 6 3 3 526–544 0.750 
  8. Sopron KC 5 2 3 413–451 0.700 
  9. Atomerőmű SE 6 2 4 546–546 0.667 
10. Zalakerámia ZTE KK 6 2 4 462–472 0.667 
11. Kaposvári KK 6 2 4 434–460 0.667 
12. Alba Fehérvár 6 2 4 528–564 0.667 
13. Naturtex-SZTE-Szedeák 4 1 3 300–299 0.625 
14. HÜBNER Nyíregyháza BS 7 1 6 575–642 0.571 
 
ALAPSZAKASZ

1. FORDULÓ
2021. szeptember 21., kedd

Falco KC Szombathely–Pécsi VSK-Veolia 99–77
2021. szeptember 22., szerda
Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 80–84
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 62–74
DEAC-Tungsram–Hübner Nyíregyháza BS 79–65
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 104–106
Szolnoki Olajbányász–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 77–76
Sopron KC–MVM-OSE Lions 86–80

2. FORDULÓ
2021. szeptember 25., szombat

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 80–77
MVM-OSE Lions–Egis Körmend 72–78
Alba Fehérvár–Falco KC Szombathely 66–98
Hübner Nyíregyháza BS–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 75–77

2021. szeptember 26., vasárnap
Pécsi VSK-Veolia–DEAC-Tungsram 63–88
Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász 67–90

2021. november 3., szerda
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Sopron KC

3. FORDULÓ
2021. október 1., péntek

DEAC-Tungsram–Alba Fehérvár 88–73
2021. október 2., szombat
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Zalakerámia ZTE KK 68–65
Hübner Nyíregyháza BS–Pécsi VSK-Veolia 104–110
Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 63–68 – h. u.
Falco KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász 82–69
Sopron KC–Atomerőmű SE 109–107 – h. u.

2021. december 15., szerda
18.00: Egis Körmend–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK

4. FORDULÓ
2021. szeptember 29., szerda

Falco KC Szombathely–Sopron KC 95–64
2021. október 6., szerda
Pécsi VSK-Veolia–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 95–74
MVM-OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK 86–84
Alba Fehérvár–Hübner Nyíregyháza BS 93–78
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Kaposvári KK 75–76
Szolnoki Olajbányász–DEAC-Tungsram 79–78
Atomerőmű SE–Egis Körmend 106–87


5. FORDULÓ
2021. október 9., szombat

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–MVM-OSE Lions 74–72 – h. u.
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 73–85
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 74–90
DEAC-Tungsram–Sopron KC 79–72
Egis Körmend–Falco KC Szombathely 78–86
Hübner Nyíregyháza BS–Szolnoki Olajbányász 84–92

2021. október 10., vasárnap
Pécsi VSK-Veolia–Alba Fehérvár 103–99

6. FORDULÓ
2021. október 15., péntek

Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 91–93
2021. október 16., szombat
Sopron KC–Hübner Nyíregyháza BS 82–90
Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 76–89
DEAC-Tungsram–Egis Körmend 85–70
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 72–80

2021. október 17., vasárnap
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–MVM-OSE Lions 64–73
Szolnoki Olajbányás–Pécsi VSK-Veolia 80–78


7. FORDULÓ
2021. október 21., csütörtök

18.00: Kaposvári KK–DEAC-Tungsram
2021. október 22., péntek
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
18.00: MVM-OSE Lions–Atomerőmű SE
2021. október 24., vasárnap
17.00: Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász
18.00: Sopron KC–Pécsi VSK-Veolia
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Falco KC Szombathely
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–Egis Körmend

8. FORDULÓ
2021. október 30., szombat

18.00: Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Falco KC Szombathely–MVM-OSE Lions
18.00: Egis Körmend–Pécsi VSK-Veolia
18.00: DEAC-Tungsram–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
19.00: Sopron KC–Alba Fehérvár
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–Kaposvári KK

9. FORDULÓ
2021. november 5., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Kaposvári KK
2021. november 6., szombat
17.00: Alba Fehérvár–Egis Körmend
18.00: Szolnoki Olajbányász–Sopron KC
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Falco KC Szombathely
18.00: MVM-OSE Lions–DEAC-Tungsram
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Hübner Nyíregyháza BS

10. FORDULÓ
2021. november 10., szerda

19.00: Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions
2021. november 12., péntek
18.00: Kaposvári KK–Alba Fehérvár
2021. november 13., szombat
18.00: Falco KC Szombathely–Atomerőmű SE
18.00: Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász
18.00: DEAC-Tungsram–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-Veolia
2021. november 14., vasárnap
18.00:
Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

11. FORDULÓ
2021. december 10., péntek
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco KC Szombathely
2021. december 11., szombat
17.00: Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Sopron KC–Egis Körmend
18.00: Szolnoki Olajbányász–Kaposvári KK
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: MVM-OSE Lions–Pécsi VSK-Veolia
18.00: Atomerőmű SE–DEAC-Tungsram

12. FORDULÓ
2021. december 18., szombat
18.00:
Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Kaposvári KK–Sopron KC
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
18.00: MVM-OSE Lions–Alba Fehérvár
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE
18.00: DEAC-Tungsram–Falco KC Szombathely

13. FORDULÓ
2021. október 13., szerda
Falco KC Szombathely–Hübner Nyíregyháza BS 109–79
2021. december 22., szerda
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC-Tungsram
2021. december 23., csütörtök
18.00:
Egis Körmend–Kaposvári KK
18.00: Atomerőmű SE–Pécsi VSK-Veolia
18.00: Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Alba Fehérvár
19.00: Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK

14. FORDULÓ
2021. november 17., szerda
18.00:
MVM-OSE Lions–Sopron KC
2021. december 27., hétfő
18.00:
Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend
18.00: Alba Fehérvár–Atomerőmű SE
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Szolnoki Olajbányász
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–DEAC-Tungsram
2022. január 26., szerda
18.00:
Pécsi VSK-Veolia–Falco KC Szombathely

15. FORDULÓ
2021. december 30., csütörtök
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK
18.00: DEAC-Tungsram–Pécsi VSK-Veolia
18.00: Egis Körmend–MVM-OSE Lions
18.00: Falco KC Szombathely–Alba Fehérvár
18.00: Sopron KC–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
18.00: Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE

16. FORDULÓ
2022. január 5., szerda
18.00:
Zalakerámia ZTE KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: MVM-OSE Lions–Kaposvári KK
18.00: Alba Fehérvár–DEAC-Tungsram
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Egis Körmend
18.00: Szolnoki Olajbányász–Falco KC Szombathely
18.00: Atomerőmű SE–Sopron KC

17. FORDULÓ
2022. január 8., szombat
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Pécsi VSK-Veolia
18.00: Zalakerámia ZTE KK–MVM-OSE Lions
18.00: Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
18.00: DEAC-Tungsram–Szolnoki Olajbányász
18.00: Egis Körmend–Atomerőmű SE
18.00: Sopron KC–Falco KC Szombathely
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–Alba Fehérvár

18. FORDULÓ
2022. január 14., péntek
18.00:
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-Veolia
2022. január 15., szombat
18.00:
MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Szolnoki Olajbányász–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Falco KC Szombathely–Egis Körmend
19.00: Sopron KC–DEAC-Tungsram
19.30: Atomerőmű SE–Kaposvári KK

19. FORDULÓ
2022. január 21., péntek
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Alba Fehérvár
2022. január 22., szombat
18.00: MVM-OSE Lions–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Szolnoki Olajbányász
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE
18.00: Kaposvári KK–Falco KC Szombathely
18.00: Egis Körmend–DEAC-Tungsram
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–Sopron KC

20. FORDULÓ
2022. január 29., szombat
18.00:
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Szolnoki Olajbányász–Alba Fehérvár
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Sopron KC
18.00: Falco KC Szombathely—Zalakerámia ZTE KK
18.00: Egis Körmend–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: DEAC-Tungsram–Kaposvári KK
19.30: Atomerőmű SE–MVM-OSE Lions

21. FORDULÓ
2022. február 4., péntek
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász
2022. február 5., szombat
17.00:
Alba Fehérvár–Sopron KC
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Atomerőmű SE
18.00: MVM-OSE Lions–Falco KC Szombathely
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Egis Körmend
18.00: Zalakerámia ZTE KK–DEAC-Tungsram
18.00: Kaposvári KK–Hübner Nyíregyháza BS

22. FORDULÓ
2022. február 12., szombat
18.00:
Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Sopron KC–Szolnoki Olajbányász
18.00: Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK
18.00: Egis Körmend–Alba Fehérvár
18.00: DEAC-Tungsram–MVM-OSE Lions
18.00: Kaposvári KK–Pécsi VSK-Veolia
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–Zalakerámia ZTE KK

23. FORDULÓ
2022. február 16., szerda
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC
18.00: Atomerőmű SE–Falco KC Szombathely
18.00: Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–DEAC-Tungsram
18.00: Alba Fehérvár–Kaposvári KK
18.00: MVM-OSE Lions–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Zalakerámia ZTE KK

24. FORDULÓ
2022. március 11., péntek
18.00:
Pécsi VSK-Veolia–MVM-OSE Lions
2022. március 12., szombat
18.00:
Falco KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Egis Körmend–Sopron KC
18.00: DEAC-Tungsram–Atomerőmű SE
18.00: Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár
19.00: Hübner Nyíregyháza BS–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK

25. FORDULÓ
2022. március 18., péntek
18.00:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend
2022. március 19., szombat
17.00:
Alba Fehérvár–MVM-OSE Lions
18.00: Falco KC Szombathely–DEAC-Tungsram
18.00: Sopron KC–Kaposvári KK
18.00: Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Pécsi VSK-Veolia

26. FORDULÓ
2022. március 26., szombat
18.00:
DEAC-Tungsram–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Kaposvári KK–Egis Körmend
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Falco KC Szombathely
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC
18.00: Pécsi VSK-Veolia–Atomerőmű SE
18.00: MVM-OSE Lions–Szolnoki Olajbányász
18.00: Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK

Az előző idény eredményei ide kattintva érhetők el!

2021.10.11 17:13:43

Kosárlabda nemzetisport.hu

Régen volt ilyen nehéz és összetett időszak a kosárszövetség munkatársainak életében.

2021.10.11 16:55:11

Kosárlabda nemzetisport.hu

Eseménydús hónapokat tudhat maga mögött a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége.

2021.09.27 20:50:14

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Annak, aki nem követi a sportág honi történéseit, talán ezért is lehet meglepő, hogy a Falco jelenleg csupán két idegenlégióst alkalmaz. Szombathelyen úgy próbálnak sikeresek lenni itthon és a nemzetközi porondon egyaránt, hogy a lehető legtöbb magyar válogatott játékost igyekeznek szerződtetni.