K. Zs. 2021.09.14 19:36 Frissítve: 2022.09.14 14:08

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2021–2022

A férfi kosárlabda NB I 2021–2022-es idényének eredményei. A bajnoki címet a legutóbb is aranyérmes Falco szerezte meg, a döntőben a Körmendet győzve le 3–2-re. A PVSK kiesett.

 

RÁJÁTSZÁS
PLAYOFF: a középszakasz felsőházának 1–5. helyezettje és középházának 1–3. helyezettje indult harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő és a döntő párharcai az egyik fél harmadik győzelméig tartottak, a bronzcsata két győzelemig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illette meg, amelyik a középszakaszban jobb helyezést ért el.

DÖNTŐ

FALCO KC SZOMBATHELY (1.)–EGIS KÖRMEND (3.)
A párharc végeredménye: 3–2
Június 15.
Falco–Körmend 86–76
Június 18.
Körmend–Falco 69–68
Június 21.
Falco–Körmend 78–81
Június 24.
Körmend–Falco 62–77
Június 26.
Falco–Körmend 99–70

A 3. HELYÉRT

ALBA FEHÉRVÁR (5.)–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT (7.)
A párharc végeredménye: 2–0
Június 15.
Fehérvár–Kecskemét 90–70
Június 18.
Kecskemét–Fehérvár 81–88

ELŐDÖNTŐ

FALCO KC SZOMBATHELY (1.)––ALBA FEHÉRVÁR (5.)
A párharc végeredménye: 3–1
Június 1.
Falco-–Fehérvár
88–78
Június 4.
Fehérvár–Falco 72–74
Június 7.
Falco–Fehérvár 83–85
Június 10.
Fehérvár–Falco 98–100 – h. u.

EGIS KÖRMEND (3.)–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT (7.)
A párharc végeredménye: 3–2

Június 1.
Körmend–Kecskemét
86–74
Június 4.
Kecskemét–Körmend 73–67
Június 7.
Körmend–Kecskemét 86–80
Június 10.
Kecskemét–Körmend 81–76
Június 12.
Körmend–Kecskemét 83–80

NEGYEDDÖNTŐ

FALCO KC SZOMBATHELY (1.)–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK (8.)
A párharc végeredménye: 3–1

Május 18.
Falco–Szeged 105–86
Május 21.
Szeged–Falco 80–74
Május 24.
Falco–Szeged 96–74
Május 27.
Szeged–Falco 79–87

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ (2.)–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT (7.)
A párharc végeredménye: 1–3

Május 18.
Szolnok–Kecskemét 75–86
Május 21.
Kecskemét–Szolnok 83–72
Május 24.
Szolnok–Kecskemét 95–89
Május 27.
Kecskemét–Szolnok 80–79

EGIS KÖRMEND (3.)–MVM-OSE LIONS (6.)
A párharc végeredménye: 3–1

Május 18.
Körmend–Oroszlány 74–90
Május 21.
Oroszlány–Körmend 86–91
Május 24.
Körmend–Oroszlány 84–71
Május 27.
Oroszlány–Körmend 72–86

SOPRON KC (4.)–ALBA FEHÉRVÁR (5.)
A párharc végeredménye: 0–3

Május 18.
Sopron–Fehérvár 90–91
Május 21.
Fehérvár–Sopron 87–72
Május 24.
Sopron–Fehérvár 85–92

PLAYOUT
A középszakasz 13–14. helyezettje az egyik fél második győzelméig tartó párharcot vívott a bennmaradásért. A vesztes Pécs kiesett az NB I-ből.  
2022. május 7., szombat
Atomerőmű SE–
Pécsi VSK-Veolia 95–77
2022. május 11., szerda
Pécsi VSK-Veolia–Atomerőmű SE 73–71
2022. május 14., szombat
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-Veolia 75–70
A párharc végeredménye: 2–1 az Atomerőmű javára.

KÖZÉPSZAKASZ
Felsőház: az alapszakasz 1–5. helyezett csapatai körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. A csapatokat az itt elért helyezésüknek (1–5.) megfelelően emelik ki a playoffban.
Középház: az alapszakasz 6–10. helyezett csapatai körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első három helyezett csatlakozik a playoffhoz, ott a 6–8. kiemelt lesz.
Alsóház:
az alapszakasz 11–14. helyezett csapatai körmérkőzéses rendszerben játszottak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az utolsó két helyezett a bennmaradásért folytatta.
Amennyiben a középszakasz után a csapatok között holtverseny alakul ki, akkor annak számításakor az alapszakaszban és a középszakaszban lejátszott mérkőzések eredményeit is figyelembe kell venni.

FELSŐHÁZ

A FELSŐHÁZ VÉGEREDMÉNYE 
1. Falco KC Szombathely 34 29 5 2984–2553 0.926  63
2. Szolnoki Olajbányász 34 21 13 2723–2648 0.809  55
3. Egis Körmend 34 20 14 2809–2751 0.794  54
4. Sopron KC 34 18 16 2796–2835 0.765  52
5. Alba Fehérvár 34 18 16 2927–2945 0.765  52

1. FORDULÓ
2022. április 6.

Egis Körmend–Alba Fehérvár 90–80
Szolnoki Olajbányász–Sopron KC 91–80

2. FORDULÓ
2022. április 9.
Alba Fehérvár–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 89–93
Sopron KC–Egis Körmend 89–90 – hosszabbítás után

3. FORDULÓ
2022. április 13.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Sopron KC 102–56
Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász 75–69 

4. FORDULÓ
2022. április 16.

Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 98–85
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend 84–72

5. FORDULÓ
2022. április 20.

Szolnoki Olajbányász–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 86–78 – hosszabbítás után
Sopron KC–Alba Fehérvár 83–75

6. FORDULÓ
2022. április 27.

Alba Fehérvár–Egis Körmend 97–77
Sopron KC–Szolnoki Olajbányász 97–90

7. FORDULÓ
2022. április 30.

Egis Körmend–Sopron KC 86–79
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Alba Fehérvár 96–72

8. FORDULÓ
2022. május 4.

Sopron KC–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 70–81
Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 82–70

9. FORDULÓ
2022. május 7.

Egis Körmend–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 85–72
Szolnoki Olajbányász–Alba Fehérvár 79–85

10. FORDULÓ
2022. május 11.

Alba Fehérvár–Sopron KC 85–89
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Szolnoki Olajbányász 89–74

KÖZÉPHÁZ

A KÖZÉPHÁZ VÉGEREDMÉNYE 
6. MVM-OSE Lions 34 18 16 2707–2647 0.765  52
7. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 34 18 16 2708–2815 0.765  52
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 34 17 17 2915–2866 0.750  51
9. Kaposvári KK 34 16 18 2741–2739 0.735  50
10. DEAC-Tungsram 34 14 20 2780–2802 0.706  48
 

1. FORDULÓ
2022. április 6.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–80
DEAC-Tungsram–MVM-OSE Lions 83–86

2. FORDULÓ
2022. április 8.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 88–75
2022. április 9.
MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 84–62

3. FORDULÓ
2022. április 13.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC-Tungsram 90–82
Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 93–85 

4. FORDULÓ
2022. április 16.

Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC-Tungsram 91–82
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 92–89 – h. u.

5. FORDULÓ
2022. április 20.

MVM-OSE Lions–Naturtex-SZTE-Szedeák 103–91
DEAC-Tungsram–Kaposvári KK 65–93

6. FORDULÓ
2022. április 27.

MVM-OSE Lions–DEAC-Tungsram 102–83
Naturtex-SZTE-Szedeák–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86–71

7. FORDULÓ
2022. április 30.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–MVM-OSE Lions 78–80
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 88–96

8. FORDULÓ
2022. május 3.

DEAC-Tungsram–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 72–77
2022. május 4.
MVM-OSE Lions–Kaposvári KK 101–73

9. FORDULÓ
2022. május 6.
DEAC-Tungsram–Naturtex-SZTE-Szedeák 79–80
2022. május 7.

Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 77–80

10. FORDULÓ
2022. május 11.

Naturtex-SZTE-Szedeák–MVM-OSE Lions 79–85
Kaposvári KK–DEAC-Tungsram 82–91

ALSÓHÁZ

AZ ALSÓHÁZ VÉGEREDMÉNYE
11. Hübner Nyíregyháza BS 32 13 19 2634–2736 0.703  45
12. Zalakerámia ZTE KK 32 13 19 2478–2556 0.703  45
13. Atomerőmű SE 32 11 21 2540–2616 0.672  43
14. Pécsi VSK-Veolia 32 8 24 2539–2772 0.625  40

1. FORDULÓ
2022. április 9.

Hübner Nyíregyháza–Pécsi VSK-Veolia 78–73
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE 87–81

2. FORDULÓ
2022. április 13.

Hübner Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE 67–73
Pécsi VSK-Veolia–Zalakerámia ZTE K 60–79 

3. FORDULÓ
2022. április 16.

Zalakerámia ZTE KK–Hübner Nyíregyháza BS 82–87
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-Veolia 82–66

4. FORDULÓ
2022. április 22.

Pécsi VSK-Veolia–Hübner Nyíregyháza BS 86–91
2022. április 23.
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 69–78

5. FORDULÓ
2022. április 27.

Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-Veolia 86–83
Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS 77–53

6. FORDULÓ
2022. április 30.

Hübner Nyíregyháza BS–Zalakerámia ZTE KK 73–63
Pécsi VSK-Veolia–Atomerőmű SE 81–90

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE 
  1. Falco KC Szombathely 26 23 3 2288–1949 0.942  49
  2. Szolnoki Olajbányász 26 18 8 2067–1976 0.846  44
  3. Egis Körmend 26 15 11 2164–2099 0.788  41
  4. Alba Fehérvár 26 15 11 2246–2252 0.788  41
  5. Sopron KC 26 15 11 2153–2135 0.788  41
  6. Kaposvári KK 26 14 12 2071–2041 0.769  40
  7. DEAC-Tungsram 26 13 13 2143–2101 0.750  39
  8. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 26 13 13 2071–2165 0.750  39
  9. Naturtex-SZTE-Szedeák 26 12 14 2224–2196 0.731  38
10. MVM-OSE Lions 26 11 15 1981–2005 0.712  37
11. Zalakerámia ZTE KK 26 9 17 2003–2103 0.673  35
12. Hübner Nyíregyháza BS 26 9 17 2185–2282 0.673  35
13. Pécsi VSK-Veolia 26 8 18 2090–2266 0.654  34
14. Atomerőmű SE 26 7 19 2068–2184 0.635  33

ALAPSZAKASZ

A 26 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszottak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Mindegyik csapat bejutott a középszakaszba: az 1–5. helyezett a felsőházban, a 6–10. helyezett a középházban, a 11–14. helyezett az alsóházban folytatta. Az alapszakaszban elért eredményeket vitték magukkal.

A teljes versenykiírás itt!

ALAPSZAKASZ

1. FORDULÓ
2021. szeptember 21., kedd

Falco KC Szombathely–Pécsi VSK-Veolia 99–77
2021. szeptember 22., szerda
Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 80–84
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 62–74
DEAC-Tungsram–Hübner Nyíregyháza BS 79–65
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 104–106
Szolnoki Olajbányász–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 77–76
Sopron KC–MVM-OSE Lions 86–80

2. FORDULÓ
2021. szeptember 25., szombat

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 80–77
MVM-OSE Lions–Egis Körmend 72–78
Alba Fehérvár–Falco KC Szombathely 66–98
Hübner Nyíregyháza BS–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 75–77

2021. szeptember 26., vasárnap
Pécsi VSK-Veolia–DEAC-Tungsram 63–88
Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász 67–90

2021. november 3., szerda
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Sopron KC 100–83

3. FORDULÓ
2021. október 1., péntek

DEAC-Tungsram–Alba Fehérvár 88–73
2021. október 2., szombat
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Zalakerámia ZTE KK 68–65
Hübner Nyíregyháza BS–Pécsi VSK-Veolia 104–110
Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 63–68 – h. u.
Falco KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász 82–69
Sopron KC–Atomerőmű SE 109–107 – h. u.

2021. december 15., szerda
Egis Körmend–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 97–74

4. FORDULÓ
2021. szeptember 29., szerda

Falco KC Szombathely–Sopron KC 95–64
2021. október 6., szerda
Pécsi VSK-Veolia–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 95–74
MVM-OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK 86–84
Alba Fehérvár–Hübner Nyíregyháza BS 93–78
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Kaposvári KK 75–76
Szolnoki Olajbányász–DEAC-Tungsram 79–78
Atomerőmű SE–Egis Körmend 106–87


5. FORDULÓ
2021. október 9., szombat

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–MVM-OSE Lions 74–72 – h. u.
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 73–85
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 74–90
DEAC-Tungsram–Sopron KC 79–72
Egis Körmend–Falco KC Szombathely 78–86
Hübner Nyíregyháza BS–Szolnoki Olajbányász 84–92

2021. október 10., vasárnap
Pécsi VSK-Veolia–Alba Fehérvár 103–99

6. FORDULÓ
2021. október 15., péntek

Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 91–93
2021. október 16., szombat
Sopron KC–Hübner Nyíregyháza BS 82–90
Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 76–89
DEAC-Tungsram–Egis Körmend 85–70
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 72–80

2021. október 17., vasárnap
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–MVM-OSE Lions 64–73
Szolnoki Olajbányás–Pécsi VSK-Veolia 80–78


7. FORDULÓ
2021. október 21., csütörtök

Kaposvári KK–DEAC-Tungsram 96–91
2021. október 22., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 100–86
MVM-OSE Lions–Atomerőmű SE 86–65

2021. október 24., vasárnap
Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 81–88
Sopron KC–Pécsi VSK-Veolia 70–76
Zalakerámia ZTE KK–Falco KC Szombathely 95–96 – h. u.
Hübner Nyíregyháza BS–Egis Körmend 95–94


8. FORDULÓ
2021. október 30., szombat

Falco KC Szombathely–MVM-OSE Lions 81–73
Egis Körmend–Pécsi VSK-Veolia 84–71
DEAC-Tungsram–Zalakerámia ZTE KK 88–66
Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 84–90
Sopron KC–Alba Fehérvár 82–95
Hübner Nyíregyháza BS–Kaposvári KK 90–82

2021. október 31., vasárnap
Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 81–63

9. FORDULÓ
2021. november 5., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE 81–71
Pécsi VSK-Veolia–Kaposvári KK 88–97
Zalakerámia ZTE KK–Hübner Nyíregyháza BS 84–85

2021. november 6., szombat
Alba Fehérvár–Egis Körmend 77–76
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Falco KC Szombathely 75–91
MVM-OSE Lions–DEAC-Tungsram 79–74

2021. december 7., kedd
Szolnoki Olajbányász–Sopron KC 73–76

10. FORDULÓ
2021. november 10., szerda

Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions 92–81
2021. november 12., péntek
Kaposvári KK–Alba Fehérvár 97–82
Falco KC Szombathely–Atomerőmű SE 98–78

2021. november 13., szombat
Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász 82–93
DEAC-Tungsram–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 79–97
Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-Veolia 65–78

2021. november 14., vasárnap
Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 72–75

11. FORDULÓ
2021. december 10., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco KC Szombathely 83–87
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Hübner Nyíregyháza BS 86–84
2021. december 11., szombat
Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK 103–93
Sopron KC–Egis Körmend 85–75
Szolnoki Olajbányász–Kaposvári KK 94–68
MVM-OSE Lions–Pécsi VSK-Veolia 73–61
Atomerőmű SE–DEAC-Tungsram 80–74

12. FORDULÓ
2021. december 18., szombat
Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 105–78
Kaposvári KK–Sopron KC 67–76
Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász 77–78
Pécsi VSK-Veolia–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 93–115
MVM-OSE Lions–Alba Fehérvár 79–86
Hübner Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE 83–74

2021. december 19., vasárnap
DEAC-Tungsram–Falco KC Szombathely 91–88

13. FORDULÓ
2021. október 13., szerda
Falco KC Szombathely–Hübner Nyíregyháza BS 109–79
2021. december 22., szerda
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC-Tungsram 85–94
2021. december 23., csütörtök
Egis Körmend–Kaposvári KK 89–70
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-Veolia 89–66
Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions 90–86 – h. u.
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Alba Fehérvár 78–89
Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK 77–54


14. FORDULÓ
2021. november 17., szerda
MVM-OSE Lions–Sopron KC 72–80
2021. december 27., hétfő
Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK 85–71
Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 77–61
Alba Fehérvár–Atomerőmű SE 73–85
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Szolnoki Olajbányász 81–57
Hübner Nyíregyháza BS–DEAC-Tungsram 62–89

2022. január 19., szerda
Pécsi VSK-Veolia–Falco KC Szombathely 77–88

15. FORDULÓ
2021. december 30., csütörtök
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS 101–99
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 72–65
DEAC-Tungsram–Pécsi VSK-Veolia 102–79
Egis Körmend–MVM-OSE Lions 77–65
Falco KC Szombathely–Alba Fehérvár 91–93
Sopron KC–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 95–77
Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE 84–63

16. FORDULÓ
2022. január 5., szerda
Zalakerámia ZTE KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 77–68
Pécsi VSK-Veolia–Hübner Nyíregyháza BS 93–85
MVM-OSE Lions–Kaposvári KK 74–83
Alba Fehérvár–DEAC-Tungsram 80–90
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Egis Körmend 70–82
Szolnoki Olajbányász–Falco KC Szombathely 69–84
Atomerőmű SE–Sopron KC 82–83

17. FORDULÓ
2022. január 8., szombat
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Pécsi VSK-Veolia 91–89 – h. u.
Zalakerámia ZTE KK–MVM-OSE Lions 89–85 – 2 h. u.
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 90–77
DEAC-Tungsram–Szolnoki Olajbányász 63–74
Egis Körmend–Atomerőmű SE 75–76
Sopron KC–Falco KC Szombathely 90–83
Hübner Nyíregyháza BS–Alba Fehérvár 105–79

18. FORDULÓ
2022. január 14., péntek
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-Veolia 103–68
2022. január 15., szombat
Falco KC Szombathely–Egis Körmend 79–73
Atomerőmű SE–Kaposvári KK 64–81
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 93–75
MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 89–80
Sopron KC–DEAC-Tungsram 100–75

2022. február 8., kedd
Szolnoki Olajbányász–Hübner Nyíregyháza BS 85–86

19. FORDULÓ
2022. január 21., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Alba Fehérvár 83–86
2022. január 22., szombat
MVM-OSE Lions–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 90–83
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE 88–87
Egis Körmend–DEAC-Tungsram 89–73
Hübner Nyíregyháza BS–Sopron KC 81–88
2022. február 19., szombat
Kaposvári KK–Falco KC Szombathely 61–67
2022. március 16., szerda
Pécsi VSK-Veolia–Szolnoki Olajbányász 81–89

20. FORDULÓ
2022. január 29., szombat
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 102–67
Szolnoki Olajbányász–Alba Fehérvár 71–74

Falco KC Szombathely—Zalakerámia ZTE KK 86–73
Egis Körmend–Hübner Nyíregyháza BS 107–99
DEAC-Tungsram–Kaposvári KK 82–80
Atomerőmű SE–MVM-OSE Lions 73–82

2022. január 30., vasárnap
Pécsi VSK-Veolia–Sopron KC 87–93

21. FORDULÓ
2022. február 4., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 74–81
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Atomerőmű SE 100–79

2022. február 5., szombat
Alba Fehérvár–Sopron KC 80–83
MVM-OSE Lions–Falco KC Szombathely 55–73
Pécsi VSK-Veolia–Egis Körmend 80–84
Zalakerámia ZTE KK–DEAC-Tungsram 91–67
Kaposvári KK–Hübner Nyíregyháza BS 86–78

22. FORDULÓ
2022. február 12., szombat
Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 76–80
Sopron KC–Szolnoki Olajbányász 83–78
Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 93–72
Egis Körmend–Alba Fehérvár 91–83
Kaposvári KK–Pécsi VSK-Veolia 82–75
Hübner Nyíregyháza BS–Zalakerámia ZTE KK 76–78

2022. február 13., vasárnap
DEAC-Tungsram–MVM-OSE Lions 79–59

23. FORDULÓ
2022. február 16., szerda
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC 91–71
Atomerőmű SE–Falco KC Szombathely 65–82
Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 83–71
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–DEAC-Tungsram 100–98 – hosszabbítás után
Alba Fehérvár–Kaposvári KK 96–92
Pécsi VSK-Veolia–Zalakerámia ZTE KK 77–68

2022. február 18., péntek
MVM-OSE Lions–Hübner Nyíregyháza BS 80–74

24. FORDULÓ
2022. március 11., péntek
Pécsi VSK-Veolia–MVM-OSE Lions61–71
DEAC-Tungsram–Atomerőmű SE 90–82

2022. március 12., szombat
Falco KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 97–76
Egis Körmend–Sopron KC 84–77
Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász 75–80
Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár 73–83
Hübner Nyíregyháza BS–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 86–81


25. FORDULÓ
2022. március 18., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend 93–67
2022. március 19., szombat
Alba Fehérvár–MVM-OSE Lions 85–82
Falco KC Szombathely–DEAC-Tungsram 80–70
Sopron KC–Kaposvári KK 92–94 – hosszabbítás után
Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS 82–73

Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Pécsi VSK-Veolia 106–95
2022. március 20., vasárnap
Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK 63–74

26. FORDULÓ
2022. március 26., szombat
DEAC-Tungsram–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86–93 – 2. h. u.
Kaposvári KK–Egis Körmend 87–61
Hübner Nyíregyháza BS–Falco KC Szombathely 77–90
Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC 85–84
Pécsi VSK-Veolia–Atomerőmű SE 69–67
MVM-OSE Lions–Szolnoki Olajbányász 69–70
Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 90–81

Az előző idény eredményei ide kattintva érhetők el!

2022.09.13 14:52:24

Kosárlabda nemzetisport.hu

A férfi kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei.

2022.09.14 11:57:49

Kosárlabda nemzetisport.hu

A női kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei.

2022.09.09 22:37:38

Kosárlabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Luka Doncic, a szlovénok 23 éves világsztárja öt évvel ezelőtt már Európa-bajnok lett, aztán egy évre rá Euroliga-győztes, most pedig az NBA öt legnagyobb csillagának egyike. Szavakkal leírhatatlan, mennyire szereti ezt a játékot, mennyire tudja, mikor kell csapatjátékosnak lennie, és mikor kell „one man show”-t a parkettre varázsolnia.

2022.09.07 20:03:10

Kosárlabda nemzetisport.hu

A házigazda németek sokkal jobbnak bizonyultak a tartalékos magyar válogatottnál az utolsó csoportmérkőzésen.

2022.09.06 16:43:52

Kosárlabda BOBORY BALÁZS, FAZEKAS ZOLTÁN (Köln), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Férfi kosárlabdacsapatunk a továbbjutás reménye után újabb csoportmérkőzését is elveszítette az Eb-n.