Férfi kosár NB I: balhé a végén, a Falco nyerte a vasi rangadót

FAZEKAS ZOLTÁN, VILICS TAMÁSFAZEKAS ZOLTÁN, VILICS TAMÁS
2021.10.09. 17:42
Benke Szilárd (11) volt a Falco legeredményesebb játékosa Körmenden (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
Hullámzó mérkőzést követően Körmenden is győzött a továbbra is veretlen Falco a férfi kosárlabda NB I 5. fordulójának rangadóján, amely sajnos a végén szurkolói rendbontás miatt hosszabbra nyúlt a kelleténél.

A szokásosnál is nagyobb várakozás előzte meg a férfibajnokság szombati slágermérkőzését, amelyen az Egis Körmend a címvédő Falco KC Szombathelyt fogadta kora délután. A lelátón a hazai oldalon az okozta a plusz feszültséget és izgalmat, hogy csaknem egy éve nem szurkolhattak kedvenceiknek a Kossuth Lajos utcai létesítményben, ahol a fantasztikus hangulatról a két drukkerhad ezúttal is gondoskodott.

Az amerikai Kamau Stokes triplája után (3–2) ugrott talpra a publikum piros-feketékért szorító része, ám ami ezután következett, arra aligha számítottak a körmendiek, akik noha tudták, bravúrnak számítana a sikerük a szezonban még meccset sem veszítő rivális ellen. Robbantottak ugyanis a vendégek, akik a 6. percben már 21–5-re vezettek a gyengén védekező és támadásban is kapkodó vetélytársuk ellen. A ciprusi Andonisz Konsztandinidesznek rövid időn belül kétszer is időt kellett kérnie, hogy felrázza csapatát, s a második, üvöltözésbe átcsapó eligazításnak meg is lett az eredménye: a 13. percben utolérte ellenfelét a Körmend.

Ám a vezetést nem tudta átvenni, így szombathelyi előnnyel és sok reklamálással zárult az első félidő, mert az utolsó másodpercekben Váradi Benedek felborította Brandon Garrettet, ám a játékvezetők sípja néma maradt. Így aztán a piros-feketék edzője, Konsztandinidesz heves reklamálásba kezdett, ám eredménytelenül.

A fordulás után bennragadt az öltözőben a bajnok, s a Körmend egy 10–0-s etappal kezdett (49–41), más sem kellett a hazai szurkolóknak, izzott a csarnok. Időt kellett kérnie Milos Konakovnak, s ezúttal ő ordított a játékosaival úgy, ahogyan a ciprusi kollégája tette az első negyedben. Golomán György és Perl Zoltán kosaraival feljött a Falco, majd Váradi triplájával el is húzott 14 ponttal, azaz bekövetkezett egy újabb fordulat. Nyilván nem adta fel a Körmend és három perccel a vége előtt hat pontra felzárkózott, de ekkor jött egy gyilkos Benke Szilárd-tripla, s gyakorlatilag eldőlt a meccs az összességében jobban játszó vendégek javára. Ám ezzel az izgalmak sajnos nem értek véget, de nem a pályán, hanem a Falco-gyűrű mögötti vendégszektor környékén: két perc sem volt hátra, amikor a vendégszektorban szurkoló szombathelyi drukkerek kis híján ölre mentek a hazai szurkolókkal, a biztonsági őröknek kellett nagy erőkkel fellépniük. De a balhét nem lehetett megakadályozni, mert 34 másodperccel a meccs vége előtt kitört egy kisebb verekedés a játékoskijáró előtt, percekig állt a játék, mire megérkeztek a rendőrök és látszólag helyre állt a rend. Kár az intermezzóért, mert jó mérkőzést játszottak a felek…

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
EGIS KÖRMEND–FALCO KC SZOMBATHELY 78–86 (17–24, 22–17, 21–23, 18–22)
Körmend, 1980
néző. Vezette: Földházi T., Tőzsér D., Török R.
KÖRMEND: STOKES 16/6, Takács 2, White 8, Szavics 4, GARRETT 20. Csere: Ferencz 15/9, Durázi 9/3, Krivacsevics 4, Kiss M. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
SZOMBATHELY: VÁRADI 16/6, Somogyi 7, Benke 20/6, Golomán 8, KELLER 11/3. Csere: PERL 12/3, Baracs 5, Clark 7/3, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–13. 7. p.: 8–21. 13. p.: 29–29. 18. p.: 32–39. 23. p.: 52–45. 27. p.: 58–56. 33. p.: 62–72. 36. p.: 70–76.
Kipontozódott: Somogyi (35. p.)
Andonisz Konsztandinidisz: – Gratulálok a Falconak, elsősorban az AEK Athén legyőzéséhez, de a mai napon is jó teljesítményt nyújtottak, csak rövid ideig tartó megingásaik voltak. Mi sajnos nem tudtuk kihasználni ezeket a gyengébb periódusaikat. A harmadik negyedben nem sikerült megőrizni a kilencpontos előnyünket, utána már nem tudtunk fordítani.
Milos Konakov: – Óriási élmény volt ilyen hangulatban játszani, mindkét szurkolótábor nagy segítséget adott a csapatának. Nekünk hét nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, talán ennek tudható be, hogy voltak holtpontok a játékunkban. A harmadik negyedben nem koncentráltunk eléggé a feladatra, de szerencsére sikerült a védekezésünket stabilizálni és győztesen hagyhattuk el a küzdőteret.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX SZEDEÁK 73–85 (21–21, 16–17, 20–23, 16–14)
Zalaegerszeg, 900
néző. V: Proksch, Farkas G., Major Á.
ZALAEGERSZEG: Wilson 8, Polster 6/6, GUYTON 16/3, BARNET 12, Harris 6. Csere: Simó, Horti 4, Heron 11, Bonifer 1, Németh A. 7/3, Csuti, Révész 2. Edző: Teo Ciznic
SZEGED: PERSONS 25/6, COOK 19/6, Szatmári, BOGNÁR 15/6, Hunt 10. Csere: Polányi, Kerpel-Frónius 6, Filipovics 4, Balogh Sz., Keller I. 6. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 7. p.: 14–12. 12. p.: 23–23. 15. p.: 27–29. 19. p.: 36–46. 23. p.: 46–52. 26. p.: 46–59. 29. p.: 53–69. 34. p.: 63–77. 37. p.: 67–79
Teo Ciznic:
– El kell ismernem, hogy csapatként jobban játszott ma a Szeged. Sajnos nagyon sok kosarat kaptunk az első húsz percben. Később, amikor növelte az előnyét a Tisza–parti gárda, próbáltunk visszajönni, de mindig volt valami válaszuk. Számomra a dolog azért meglepetés, mert edzésen jól dolgozik a gárda. Itt viszont vannak olyan hibák, amiknek a kijavításán dolgozunk, de úgy látszik, nem eleget.
Szrecsko Szekulovics: – Nehéz időszak van a hátunk mögött. Kupa meccsek utazással, egy-egy pontos vereségek, megsérült a centerünk, volt gondunk bőven, de ami kihúzott bennünket a gödörből, a csapat nagyon akarta a sikert. Ez meg is látszott. Jó társaság rázódott össze és ezt eredményben is tudtuk ma realizálni.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–MVM-OSE LIONS 74–72 (21–13, 15–21, 13–16, 13–12, 12–10) – hosszabbítás után
Kecskemét, 1300
néző: V: Kapitány, Fodor, Györfy.
KECSKEMÉT: POLLARD 15/3, Jaramaz 4, MILUTINOVICS 17/9, Kucsera 6/6, Karahodzsics 7. Csere: DRAMICSANIN 16/12, Wittmann 5/3, Kiss D. 4, Körmendi. Edző: Váradi Kornél
OROSZLÁNY: Ihring 8, Miliszavljevics 8/6, Mucza, MINCHEV 19/9, BURNS 13. Csere: Ruják 9/3, Garamvölgyi, Carev 6, Parrish 9/3, Dorogi. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 13–9. 13. p.: 24–19. 17. p.: 29–29. 23. p.: 37–46. 27. p.: 41–46. 33. p.: 54–51. 37. p.: 58–55. 43. p.: 67–66
Váradi Kornél:
– Büszke vagyok a játékosaimra, hogy ebben az erőltetett menetben ilyen fizikális mérkőzést tudtunk megnyerni. A harmadik negyedben ezúttal sem játszottunk jól, de volt tartásunk, így visszajöttünk a meccsbe. Nagyszerű szurkolóink sokat segítettek abban, hogy győzzünk.
Sebastjan Krasovec: – Hiába szedtünk az ellenfelünknél sokkal több lepattanót, nem tudtuk ezt kihasználni. Elsősorban azért, mert a távoli dobásaink pontatlanok voltak. A végjátékban több technikai hibánk is volt, ez döntött a hazaiak javára.

DEAC-TUNGSRAM–SOPRON KC 79–72 (28–15, 15–22, 16–17, 20–18)
Debrecen, 1000
néző. V: Cziffra, Rácz, Nyilas
DEBRECEN: Thames 11/6, Polyák 3/3, Valerio-Bodon 3/3, Dzseletovics 9, Tóth Á 6. Csere: DRENOVAC 21/6, LAPORNIK 13/9, ASKA 11, Kerpel-Fronius G. 2. Edző: Milenko Topics
SOPRON: Halász 2, MYERS 17/3, Takács N. 3/3, SITKU 9/3, Montgomery 9. Csere: FORD 14/12, Collins 14/6, Werner 4. Edző: Braniszlav Dzunics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
13–3. 6. p.: 15–11. 10. p.: 28–15. 15. p.: 35–25. 18. p.: 41–35. 23. p.: 43–44. 27. p.: 50–49. 30. p.: 59–54. 35. p.: 62–62. 38. p.: 70–68.
Milenko Topics:
– Ugyan az eredmény alakulása alapján remekül kezdtünk, mégsem láttam a kellő koncentrációt és akaratot a fiúkon. Talán még a szerdai, Szolnok elleni vereség járt a játékosok fejében, ahol szoros küzdelemben maradtunk alul. Tudtuk, hogy a soproniak elsősorban gyorsindításaikra, és egy az egy elleni játékukra alapozhatnak, mégsem védekeztünk kellő agresszivitással ezekben a szituációkban. Szerencsére a végjátékban meg tudtuk mutatni a karakterünket, és a magunk javára billentettük a mérleg nyelvét.
Braniszlav Dzunics: – Megérdemelt hazai győzelem született, a DEAC, ha csak kevéssel is, de minden mutatóban valamivel előrébb járt. Harcoltunk, amennyire a tartalékos keretünktől ez ma kitelt, volt is esélyünk a bravúrra, de pontatlanok voltunk a kulcspillanatokban.

KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 74–90 (22–28, 17–17, 21–20, 14–25)
Kaposvár, 600
néző. V: Benczur, Minár, Lengyel
KAPOSVÁR: HILLIARD 18/12, T. J. Price 13/6, Plézer 3/3, X. Ford 6, MARTIN 19/3. Csere: Puska, Krnjajszki 6/3, Csorvási 2, Hendlein 7/3, Bogdán. Edző: Nikola Lazics
PAKS: BROWN 15/12, Frank 2, BRZOJA 14/3, Eilingsfeld 8, MELVIN 21/9. Csere: KOVÁCS Á. 10/3 BULJEVIC 15, Djukanovics 2, Kis A., Karosi 3/3. Edző: Teo Hojc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 7. p.: 12–17. 12. p.: 23–28. 17. p.: 31–34. 22. p.: 39–45. 27. p.: 57–55. 32. p.: 63–68. 37. p.: 70–79
Nikola Lazics:
– Abszolút megérdemelt győzelmet aratott a Paks. Jobbak voltak az egész mérkőzésen. Ismét nagyon rosszul játszottunk, talán a harmadik negyedben voltunk kicsit jobb pozícióban, amikor átvettük a vezetést. Utána megint rengeteg butaságot csináltunk. Az első félidőben volt tizennégy eladott labdánk, ez nagyon sok. Ezúttal sem kosárlabdáztunk, mint csapat.
Teo Hojc: – Jól védekeztünk, ez volt a győzelmünk kulcsa. Támadásban jól járattuk a labdát, ez pedig a második félidőben még jobban ment. A dobószázalékunk is feljavult, igazi csapatmunkával értük el a sikert.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 84–92 (21–22, 18–22, 21–18, 24–30)
Nyíregyháza, 1000
néző. V: Győrffy P., Tóth C., Pozsonyi.
NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 22/3, BRYCE 20, Kiss B. 1, PIPIRAS 16/6, Anda 3. Csere: MOKÁNSZKI 8/6, Bazsó 2, Bus I., LeDay 12. Edző: Pethő Ákos
SZOLNOK: Rogic 4/3, Kovács P., BADZIM 22/12, SZUBOTICS 21, Taiwo 4. Csere: CAKARUN 22, Pallai 3/3, Zsíros 2, PONGÓ MÁTÉ 3/3, Rudner, CUMMINGS 11/3, Gilszki. Edző: Gasper Potocník
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–10. 13. p.: 21–31. 15. p.: 28–31. 17. p.: 34–33. 19. p.: 36–40. 25. p.: 46–53. 27. p.: 51–55. 28. p.: 58–58. 32. p.: 64–65. 34. p.: 64–75. 38. p.: 76–87
Pethő Ákos:
– Sajnos nem nyújtottunk olyan dobóteljesítményt, amivel nyerni lehetett volna, sok tripla és büntető kimaradt. A Szolnok az egyik legdominánsabb csapat a palánk alatt, ez érződött is. Pozitívum, hogy többször is visszajöttünk jelentősebb hátrányból, és végre a faultokat is jól használtuk el.
Gasper Potocník: – Az volt a legfontosabb, hogy nyerjünk, de a teljesítménnyel nem lehetünk teljesen elégedettek. Szétosztottuk a játékperceket, mindenki kellő lehetőséget kapott. Ha jó csapat akarunk lenni, akkor jobban kell játszanunk, de a Nyíregyházát dicséret illeti a mostani teljesítményéért.

1. Falco KC Szombathely 5 5 460–354 1.000
2. DEAC-Tungsram 5 4 1 412–352 0.900
3. Szolnoki Olajbányász 5 4 1 407–387 0.900
4. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 5 3 2 355–381 0.800
5. Egis Körmend 4 2 2 327–344 0.750
6. Pécsi VSK-VEOLIA 4 2 2 345–365 0.750
7. Alba Fehérvár 4 2 2 338–368 0.750