Férfi kosár NB I: egy ponttal nyert a Nyíregyháza Zalaegerszegen

2021.11.05. 19:50
A fehér mezes pécsiek nem bírtak a vendég kaposváriakkal (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
Nagy csatában, egy ponttal győzött Zalaegerszegen a Nyíregyháza a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. A Kaposvár Pécsen nyert, míg a Kecskemét hazai pályán múlta felül az Atomerőműt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ATOMERŐMŰ SE 81–71
(29–13, 13–13, 23–22, 16–23)
Kecskemét, 1000
néző. V: Cziffra, Söjtöry, Minár
KECSKEMÉT:
POLLARD 15/3, Jaramaz 18/9, MILUTINOVICS 14/3, Kucsera, Karahodzsics 9/3. Csere: Wittmann 8, DRAMICSANIN 13/6, Kiss D. 2, Körmendi 2. Edző: Forray Gábor
PAKS: BROWN 21/12, Frank 2, Brzoja 11, MELVIN 11/3, Eilingsfeld 10. Csere: Kovács I Á. 8, Buljevic8, Szalai, Kis R. Edző: Teo Hojc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–2. 7. p.: 16–8. 9. p.: 23–10. 13. p.: 34–13. 17. p.: 39–21. 24. p.: 48–32. 25. p.: 48–39. 28. p.: 59–44. 33. p.: 70–51. 38. p.: 77–64
Forray Gábor: – Az egész mérkőzést mi uraltuk. Kértem a játékosokat, hogy okosan játsszunk, és ne rohanjunk a negyedik negyedben, de ezzel sajnos elvesztettük a magunk ritmusát. Ennek ellenére magabiztos győzelmet arattunk, egy percig sem forgott veszélyben a siker. Azt, hogy csak tíz pont lett a különbség, nem lenézve a Paksot, magunknak köszönhetjük.
Teo Hojc: – Az első negyedben alakult ki az a differencia, ami a Kecskemét győzelmét eredményezte. A védekezésünk nagyon gyenge volt, akárcsak a hárompontos-kísérleteink. A rutinos házigazda ellen ennél jobban kellett volna játszani. Egyetlen pozitívuma volt a meccsnek, hogy a csapat nem adta fel egy pillanatra sem, és felzárkóztunk tíz pontra.

PVSK-VEOLIA–KAPOSVÁRI KK 88–97 (20–27, 28–20, 16–29, 24–21)
Pécs, 1200 néző. V: Benczur, Fodor A., Szilágyi
PÉCS: Illés M. 7/3, Hőgye, J. Gordon 15, BRYSON 23/21, Brkics 8. Csere: Haynes-Jones 17/9, IVOSEV 18/9, Bíró O., Armaghani. Edző: Dragan Alekszics
KAPOSVÁR: HILLIARD 16/6, PRICE 18/6, Plézer 10/6, MARTIN 23/3, Hendlein 9/3. Csere: FORD 19/9, Csorvási M., Krnjajszki 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–5. 6. p.: 12–18. 13. p.: 29–34. 17. p.: 41–41. 23. p.: 52–56. 26. p.: 52–63. 33. p.: 64–79. 37. p.: 74–89
Kipontozódott: Brkics (38. p.)
Dragan Alekszics: – Fizikailag nehéz mérkőzés volt, sajnos egy kicsit puhák voltunk. Sok labdát adtunk el, és sok támadólepattanót engedélyeztünk a Kaposvárnak. Sokat utaztunk a közelmúltban, és nem voltunk elég frissek.
Nikola Lazics: – Nagyon kemény és jó meccs volt. Sok energiát fektettünk a találkozóba, de követtünk el hibákat is. A harmadik negyedben sokkal jobban védekeztünk, ekkor fordult a javunkra az összecsapás, így megszereztük a harmadik idegenbeli győzelmünket.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 84–85 (27–24, 14–22, 20–20, 23–19)
Zalaegerszeg, 750 néző. V: Praksch, Györfy, Lengyel
ZALAEGERSZEG:
Parks 16/9, Bonifert 8/3, Polster, BARNETT 21/3, Horti 9. Csere: Németh Á. 8/6, Harris 2, Révész Á. 2, GUYTON 18/9, Simó. Edző: Teo Cizmic
NYÍREGYHÁZA: JOHNSON 26, BRYCE 20/6, Kiss B., PIPIRAS 20/6, Suárez 6. Csere: Anda, Mokánszki 7/3, Bazsó 6/6, Bus. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–5. 6. p.: 20–9. 14. p.: 34–32. 18. p.: 37–38. 21. p.: 43–50. 25. p.: 55–55. 28. p.: 61–58. 34. p.: 67–75. 38. p.: 79–77
Kipontozódott: Anda (32. p.)
Teo Cizmic: – Sokadik olyan mérkőzésünk, amelyet egy ponttal veszítünk el. Sajnos ezúttal irányító nélkül játszottunk, Wilson pályára sem tudott lépni, Parks pedig megsérült. Büszke vagyok a játékosokra, mert nagyon küzdöttek.
Pethő Ákos: – Sajnos a hatodik percig már húsz pontot kaptunk, ez nagyon sok. Annak viszont örülök, hogy a langyos kezdés után a végén taktikusan játszottunk. Szerencse is kellett, de boldoggá tesz bennünket, hogy a negyedik győzelmünket ünnepelhettük sorozatban.

1. Falco KC Szombathely 9 9 831–671 1.000
2. Szolnoki Olajbányász 8 7 1 656–609 0.938
3. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 9 6 3 692–710 0.833
4. DEAC-Tungsram 8 5 3 667–603 0.813
5. Egis Körmend 7 4 3 594–586 0.786
6. MVM-OSE Lions 8 4 4 610–595 0.750
7. Kaposvári KK 9 4 5 709–729 0.722
8. Pécsi VSK-Veolia 9 4 5 761–795 0.722