Férfi kosár NB I: a kilencedik is megvan, tovább robog a Falco

K. Zs.K. Zs.
2021.10.30. 20:06
Boris Barac 15 ponttal járult hozzá a Falco győzelméhez (Fotó: Vas Népe/Cseh Gábor)
Kilencedik mérkőzését is megnyerte a Falco a férfi kosárlabda NB I-ben: a továbbra is százszázalékos szombathelyiek szombat este hazai pályán 81–73-ra verték meg az Oroszlányt. Pályaválasztóként nyert a másik vasi csapat, a Körmend is. A Szeged és a Debrecen két vereség után győzött újra, míg az idényt hat vereséggel kezdő Nyíregyháza sorozatban a harmadik mérkőzését is megnyerte – ezúttal a Kaposvárt múlta felül hazai pályán. A három egymást követő vereségből érkező csapatok soproni meccsét az Alba Fehérvár nyerte meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések

FALCO KC SZOMBATHELY–MVM-OSE LIONS 81–73 (23–26, 24–17, 19–15, 15–15)
Szombathely, 2825
néző. V: Benczúr, Tóth C., Makrai
SZOMBATHELY: Váradi 11, SOMOGYI 10/6, Clark 12/6, GOLOMÁN 14/3, Keller Á. 15/3. Csere: Verasztó 2, BARAC 15/3, Kovács B. 2. Edző: Milos Konakov
OROSZLÁNY: Ihring 12/6, MILISZAVLJEVICS 15/9, Carev 5/3, Mincsev 8, Burns 13. Csere: Ruják A., PARRISH 15/9, Garamvölgyi 5. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–10. 5. p.: 6–15. 9. p.: 21–24. 15. p.: 30–32. 18. p.: 41–40. 23. p.: 52–46. 26. p.: 60–53. 28. p.: 66–56. 32. p.: 71–58. 34. p.: 74–60. 36. p.: 81–71
Milos Konakov:
– Csapatom nagyon jól reagált két kulcsjátékosunk hiányára. Új elemeket is ki tudtunk próbálni, amelyeket a jövőben alkalmazhatunk. Elismerésem az Oroszlánynak is, nagyon jó meccset játszottunk, bizonyította, hogy remek csapat, amellyel számolni kell. A válogatott szünet előtti két hétben kemény mérkőzések várnak ránk, mostantól ezekre kell felkészülnünk.
Sebastjan Krasovec: – A Falco ezúttal is bizonyította, hogy a bajnokság legjobb csapata. Jól kezdtük a mérkőzést, de a hazaiak percről percre felőröltek minket, hat dobott büntetővel pedig nem is lehet meccset nyerni. Öröm volt ebben a csarnokban szerepelni, nagyon jó hangulatot teremtettek a szurkolók.

EGIS KÖRMEND–PVSK-VEOLIA 84–71 (19–10, 19–22, 24–21, 22–18)
Körmend, 1800
néző. V: Cziffra, Söjtöry, Kovács N.
KÖRMEND: STOKES 22/6, Takács K., WHITE 18, SZAVICS 19/9, GARRETT 9. Csere: Ferencz 2, Durázi 7, Kenéz, Krivacsevics 7, Kiss M. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
PÉCS: Haynes-Jones 8, Bryson 13/3, Armaghani, J. GORDON 10, Brkics 5. Csere: Goldring, IVOSEV 23/6, Illés 1, Bíró O. 11/9, Popadics. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–8. 7. p.: 15–10. 13. p.: 30–10. 17. p.: 30–26. 23. p.: 40–36. 26. p.: 55–42. 34. p.: 67–61. 38. p.: 81–70
Kipontozódott: Krivacsevics (39. p.)
Andonisz Konsztandinidisz:
– Örülök, hogy ezúttal jobban, összeszedettebben védekeztünk, mint a legutóbbi találkozókon. Csapatként küzdöttünk, s bár időnként nem koncentráltunk eléggé, magunkra húztuk az ellenfelünket, végül sikerült rendezni a sorokat, és fontos győzelmet arattunk.
Dragan Alekszics: – Elismerésem a Körmendnek a győzelemhez, sajnos a mi játékunk nagyon hullámzó volt. Akadtak jó periódusaink, ám többnyire csak futottunk az eredmény után. Az első félidőben mínusz húsz pontról még visszajöttünk a mérkőzésbe, de annyi energiánk már nem volt, hogy fordítsunk.

DEAC-TUNGSRAM–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–66 (21–12, 14–15, 27–22, 26–17)
Debrecen, 1100
néző. V: Földházi, Csabai-Kaskötő, Rácz Zs.
DEBRECEN: THAMES 16/3, Lapornik 16/6, VALERIO-BODON 13/6, DZSELETOVICS 13/3, TÓTH Á 15. Csere: Aska 10, Kerpel-Fronius G. 5/3, Kovács II Á., Neuwirth, Balázsi. Edző: Milenko Topics
ZALAEGERSZEG: Wilson 2, GUYTON 16/12, Polster, Barnett 2, Horti 4. Csere: PARKS 17/6, Révész Á. 5, Harris 8, Csuti 4, Simó 6, Bonifert 2. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 5. p.: 16–2. 10. p.: 21–8. 13. p.: 21–20. 18. p.: 33–22. 22. p.: 43–29. 26. p.: 52–35. 30. p.: 58–49. 32. p.: 67–52. 36. p.: 76–57
Milenko Topics:
– Nagyon nehéz önbizalmat építeni egy rossz széria után, de nem volt más választásunk. Minden erőnkkel a Zalaegerszegre koncentráltunk ezen a héten. Tóth Ádám visszatérése sokat jelentett, igazi vezére a csapatnak. Az első félidőben főként a támadólepattanóinknak köszönhettük az előnyünket, és szerencsére ezúttal nem olvadt le a különbség a nagyszünet után sem.
Teo Cizmic: – Első számú irányítónk megsérült, és Deondre Parks sincs még százszázalékos állapotban, így változtatnunk kellett előzetes terveinken. Debrecenben ideális körülmények között sem egyszerű nyerni, márpedig a körülmények nálunk pillanatnyilag igencsak messze vannak az ideálistól…

ATOMERŐMŰ SE–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 84–90 (27–23, 14–16, 28–22, 15–29)
Szekszárd, 200
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Pozsonyi.
ASE: BROWN 15/6, Frank 2, Brzoja 8, EILINGSFELD 10, MELVIN 26/9. Csere: Karosi 6/6, Buljevic 9, Kovács I Á. 6/3, Kis R. 2. Edző: Teo Hojc
SZEGED: PERSONS 22/6, Polányi, COOK 26/12, BOGNÁR K. 9/3, Filipovics 4. Csere: Szatmári 2, Alston 12/3, Hunt, Keller I. 3/3, KERPEL-FRONIUS B. 10/9, Balogh Sz. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 18–12. 12. p.: 27–25. 17. p.: 34–35. 23. p.: 46–49. 26. p.: 55–51. 32. p.: 73–68. 35. p.: 80–73. 37. p.: 82–83
Kipontozódott: Hunt (30. p.), Brzoja (40. p.)
Teo Hojc:
– Nem érzem úgy, hogy mi lettünk volna a gyengébb csapat, de semmilyen kifogást nem akarok keresni a vereség miatt. Úgy nem lehet meccset nyerni, ha kilencven pontot kapunk.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon örülök a győzelemnek. Az ASE sokáig vezetett, de a végjátékban mi voltunk higgadtabbak, és felül tudtunk kerekedni rajta. Két győzelmünk van, úgy alakult, hogy mindkettőt idegenben vívtuk ki.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–KAPOSVÁRI KK 90–82 (17–18, 23–20, 23–22, 27–22)
Nyíregyháza, 850
néző. V: Győrffy P., Minár, Nyilas
NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 38, BRYCE 8, Kiss B., PIPIRAS 15/9, SUÁREZ 20/9. Csere: Mokánszki 2, Bazsó, LeDay 7, Bus I. Edző: Pethő Ákos
KAPOSVÁR: HILLIARD 24/9, PRICE 20/9, Plézer 3/3, Hendlein 6, W. MARTIN 15. Csere: X. Ford 12, Krnjajszki, Puska 2, Bogdán. Edző: Nikola Lazics
Pethő Ákos:
– Jó volt tévés meccsen hazai pályán játszani. Akkor kerültünk ritmusba, amikor meg tudtuk állítani a kaposvári támadásokat. A mérleg nyelve az volt, hogy sok kosarat szereztünk támadólepattanókból, amikor pedig megakadt a támadójátékunk, akkor Nigel Johnson rendre lendített rajta.
Nikola Lazics: – Megérdemelten nyert a Nyíregyháza. A második félidőben szétesett a védekezésünk, ötven pontot kaptunk, közte sok könnyű kosarat. Pedig védekezésben kell igazán karaktert mutatni, s mivel ez nem történt meg, nem is voltunk igazi csapat ezen a mérkőzésen.

SOPRON KC–ALBA FEHÉRVÁR 82–95 (17–28, 17–20, 22–24, 26–23)
Sopron, 1000
néző. V: Praksch, Mészáros, Fodor.
SOPRON: MYERS 20/6, Diggs 11/3, Sitku 6, Q. FORD 17, Montgomery 13. Csere: Csátaljay, TAKÁCS NORBERT 15/15, Werner, Csendes. Edző: Dzunics Braniszlav
FEHÉRVÁR: STARK 13, VOJVODA 19/9, Mulalics 3/3, Omenaka 6, Szabó Zs. 7/3. Csere: Pongó Marcell 3/3, LAKSA 16/6, STEELE 13/3, Lukács 6, Takács Milán 9/9. Edző: Dejan Mihevc
Kipontozódott: Omenaka (40. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Az Alba megérdemelten nyert. Nagyon kevesen vagyunk, ezért nem tudunk úgy játszani, ahogyan ezen a szinten kellene. A játékosaink a maximumot nyújtották, ezért szeretnék gratulálni nekik a teljesítményükért, mert tudom, hogy milyen körülmények között készülünk.
Dejan Mihevc: – Ez volt az első olyan meccsünk, amelyen teljes kerettel tudtunk kiállni. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű találkozó, de jól reagáltunk. Most is előjöttek olyan problémák, amelyekkel az eddigiekben is meg kellett küzdenünk, de most tudtunk váltani.