Férfi kosár: hosszabbításban győzött Kecskeméten a DEAC

2021.12.22. 21:36
A Debrecen nagy csata végén, hosszabbítás után győzött a Kecskemét vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén. A hétvégén az addig veretlen Falco ellen győztes debreceniek a ráadásban állva hagyták a hazaiakat, így végül kilenc ponttal győztek – adta hírül az MTI.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–DEAC-TUNGSRAM 85–94 (24–21, 18–24, 17–12, 23–25, 3–12) – hosszabbítás után
Kecskemét, 1100 néző: V: Cziffra, Győrffy, Söjtöry.
KECSKEMÉT: POLLARD 15, JARAMAZ 20/12, MILUTINOVICS 12/6, Dramicsanin 13/3, Kiss D. 6. Csere: Wittmann 11/3, Lukács D., Fazekas M. 8, Ivkovic, Botka, Tóth B. Edző: Forray Gábor
DEBRECEN: Kerpel-Fronius G., THAMES 17/9, DRENOVAC 15, ASKA 18, Kovács II. Á. Csere: Hagins 6, DZSELETOVICS 21/9, Tóth Á. 5, Polyák 3, Neuwirth 9/9. Edző: Jorgosz Vovorasz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 7. p.: 17–11. 13. p.: 26–29. 17. p. 34–41. 23. p.: 47–52. 27. p.: 54–57. 33. p.: 62–62. 37. p.: 72–74. 43. p.: 82–86
Forray Gábor: – Volt labdánk a győzelemért, ám sajnos az kimaradt és a hosszabbításra elfogytunk. Nem azért nem tudtunk a rendes játékidőben nyerni, mert a végén nem dobtuk be a büntetőt, hanem azért, mert nagyon sok befutásból kaptunk kosarat. Öröm számunkra, hogy fiataljaink hasznos perceket töltöttek a pályán.
Jorgosz Vovorasz: – A hétvégi, Falco elleni győzelem után nem volt sok időnk erre a meccsre felkészülni. A Kecskemét a találkozó elején minden hibánkat megbüntette, azonban mentálisan nagyon erősek voltunk. Hiába voltunk többször is hátrányban, mindig visszajöttünk, majd a hosszabbításban megérdemelten nyertünk. KOSÁRLABDA