Férfi kosár NB I: a száguldó Sopron is elkapta a Falcót

K. Zs.K. Zs.
2022.01.08. 20:15
Védekezik a piros mezes Szolnok a DEAC ellen (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Czinege Melinda)
A címvédő Falco sem tudta megállítani a Sopront: a remek passzban lévő hazaiak nagyot hajrázva 90–83-ra legyőzték a szombathelyieket a 17. forduló szombat esti rangadóján, azaz elkönyvelték sorozatban a nyolcadik diadalukat is. A Kaposvár is lendületben maradt, sorozatban negyedszer nyert, azonban két széria megszakadt: az Atomerőmű – nem kis meglepetésre, a meccs utolsó hat pontjával fordítva – lezárta a Körmend hatos győzelmi sorozatát, méghozzá idegenben, és a Szolnok is vendégként parancsolt megálljt az öt forduló óta nyerésben lévő DEAC-nak. A Kecskemét hosszabbításban győzte le a Pécset, a ZTE dupla ráadásban gyűrte le az Oroszlányt, míg a Nyíregyháza száz pont fölé hatolva verte az Alba Fehérvárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
DEAC-TUNGSRAM–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 63–74 (18–20, 12–18, 16–22, 17–14)
Debrecen, 1000
néző. Vezette: Cziffra, Söjtöry, Szilágyi
DEAC: Hagins 11/3, Thames 6/3, Valerio-Bodon 2, Dzseletovics 4, Aska 4. Csere: TÓTH Á. 18, Drenovac 11, Polyák 4/3, Neuwirth 3/3, Kerpel-Fronius G. Edző: Jorgosz Vovorasz
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 11/6, Pallai 6/6, Cummings 7, CAKARUN 17, SZUBOTICS 12. Csere: Solano 10/3, Zsíros 2, Taiwo 4, Kovács P. 2, Badzim 3, Rudner. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5. 7. p.: 4–13. 11. p.: 20–20. 13. p.: 20–26. 18. p.: 30–38. 25. p.: 35–46. 28. p.: 40–56. 34. p.: 49–67. 38. p.: 58–73
Jorgosz Vovorasz:
– Sajnos nem sikerült felvennünk a versenyt a szolnokiakkal agresszivitásban, a vendégek gyakorlatilag a teljes mérkőzés során dominálni tudtak, amit a statisztikai adatok remekül példáznak. Ebből a találkozóból rengeteget tanulhatunk, a jövőben sokkal keményebb fellépésre lesz szükségünk a hasonlóan magas játékszínvonalat képviselő ellenfelekkel szemben.
Gasper Potocnik: – Egyik csapat sem játszott igazán jól, azonban a kemény védekezésünkkel megágyaztunk a sikernek. Végig kontrolláltuk az összecsapást, és ezúttal fejben sem fáradtunk el. Rendkívül fontos győzelmet arattunk, de innentől már csak a soron következő kihívásokra koncentrálunk.

SOPRON KC–FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 90–83 (21–26, 23–22, 16–20, 30–15)
Sopron, 2000
néző. Vezette: Benczur, Fodor, Györfy
SOPRON: MCGILL 19/9, MYERS 20/9, Q. FORD 9/3, Sitku M., MONTGOMERY 19. Csere: Fazekas Cs. 2, Boriszov 16/12, Werner 2, Halász, Takács N. 3/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz
SZOMBATHELY: SOMOGYI 21/9, Benke 17/9, CLARK 14/3, Golomán 6, Keller Á. 7. Csere: Perl 10, Barac 6, Verasztó 2, Kovács B. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 8. p.: 21–21. 12. p.: 25–28. 15. p.: 30–37. 18. p.: 37–45. 22. p.: 44–51. 25. p.: 51–62. 28. p.: 58–62. 32. p.: 69–72. 35. p.: 75–74. 38. p.: 82–77
Kosztasz Flevarakisz:
– A játékosok viszonozták azt a szeretetet, amelyet a szurkolóktól kaptunk, egységesen, szívvel-lélekkel játszottunk. Volt húsz gólpasszunk, és mindössze öt labdát adtunk el egy olyan gárda ellen, amely nemcsak Magyarországon, hanem a Bajnokok Ligájában is topcsapatnak számít. Akkor sem adtuk fel, amikor tizenhárom pontos hátrányban voltunk, és visszajöttünk a meccsbe. Szerénynek kell maradnunk, de egyúttal sikerre éhesnek is.
Milos Konakov: – Pontosan ilyen találkozóra számítottunk, és beszéltünk is erről, amikor tizenhárom ponttal vezettünk. Ekkor elkövettünk néhány hibát, amelyet a vezető csapatnak nem lenne szabad, és néhány dobásnál szerencsénk sem volt. Ha idegenben kilencven pontot kapsz, akkor nem lehet meccset nyerni, ráadásul az utolsó tíz percben harmincat dobott a Sopron. Harminc percig uraltuk a mérkőzést, a végén azonban összeomlottunk. Hosszú idő után lesz egy teljes hetünk edzeni, ki kell használnunk ezt az időszakot arra, hogy visszataláljunk a helyes útra.

KAPOSVÁRI KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 90–77 (25–12, 18–25, 30–17, 17–23)
Kaposvár, 1000
néző. Vezette: Kapitány, Minár, Balog Gy.
KAPOSVÁR: HILLIARD 21/6, T. J. PRICE 15/6, Plézer, Hendlein 2, MARTIN 17. Csere: DIGGS 14/12, X. Ford 12, Krnjajszki 5, Csorvási 2, Puska, Bogdán 2, Paár. Edző: Nikola Lazics
SZEGED: PERSONS 23/6, Cook, Szatmári 7, Hunt 5/3, Alston 8. Csere: Bognár 6, Polányi, Keller I. 3/3, FILIPOVICS S. 16, Kerpel-Fronius B. 7/3, Mayer 2. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 7. p.: 20–4. 12. p.: 32–23. 17. p.: 34–28. 22. p.: 48–37. 27. p.: 59–49. 32. p.: 67–54. 37. p.: 86–67
Nikola Lazics:
– Jól kezdtük ugyan a mérkőzést, de a figyelmetlenségek miatt engedtük felzárkózni a Szegedet. A harmadik negyedben ezúttal is jobb teljesítményt nyújtottunk, jobban védekeztünk és a támadásaink is eredményesebbek voltak. Bár a találkozó végén több hibát is elkövettünk, összességében elégedett vagyok.
Simándi Árpád: – Sajnos nagyon rossz energiával kezdtük a mérkőzést, aztán nagy munkával visszajöttünk, ám a harmadik negyedben az öltözőben maradtunk, gyengén védekeztünk abban a periódusban. Egy-két játékos nem azt a teljesítményt hozta, ami elvárható lenne tőle. Jó csapat a Kaposvár, de ez nem mentesít bennünket az alól, ahogyan játszottunk.

EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 75–76 (19–21, 25–23, 17–15, 14–17)
Körmend, 1800
néző. Vezette: Győrffy, Török R., Horváth Cs.
KÖRMEND: STOKES 16/9, White 8/3, Martinez 5/3, Szavics 4, W. Gordon 7. Csere: Takács K. 7, Krivacsevics 6, Ferencz 7/6, DURÁZI 15/9. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
ATOMERŐMŰ: BROWN 11/9, Frank 3, TAYLOR 23/9, Buljevic, Goins 7/3. Csere: BRZOJA 14, Kovács I Á. 8/3, Kis 10/6. Edző: Petar Mijovics
Kipontozódott: Buljevic (33. p.)
Andonisz Konsztandinidesz:
– Már a találkozó előtt tapasztaltam kedvezőtlen jeleket, sajnos a mérkőzésen ezek meg is mutatkoztak a játékunkban. Rengeteg büntetőt hibáztunk, nem koncentráltunk eléggé a fontos pillanatokban. Gyengén védekeztünk, nem faultoltunk a megfelelő szituációkban, enerváltan játszottunk, a tudásunk alatt teljesítettünk.
Petar Mijovics: – Igyekeztünk alaposan felkészülni a Körmendből, ami egy ilyen jó csapat ellen nem könnyű feladat. A találkozó kimenetele szempontjából sorsdöntő volt, hogy végig üldöztük az ellenfelet, és a végjátékban jó döntéseket hoztunk. Büszke vagyok a fiúkra, mert küzdelmes mérkőzésen arattunk fontos győzelmet.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–MVM-OSE LIONS 89–85 (14–17, 31–17, 15–14, 15–27, 5–5, 9–5) – két hosszabbítás után
Zalaegerszeg, 900
néző. Vezette: Praksch, Farkas G., Nyilas.
ZALAEGERSZEG: Wilson 7, Takács Milán, DECOSEY 19/12, BARNETT 36/18, HOLTON 13/3. Csere: Parks 2, Németh Á. 6, Horti 4, Csuti, Polster, Révész Á. 2. Edző: Emir Mutapcic
OROSZLÁNY: Tóth M. 3/3, IHRING 19/9, MINCSEV 26, Parrish 10, Burns 14/3. Csere: Dorogi, Mucza, Ruják A. 8, Garamvölgyi 3/3, Molnár M. 2. Edző: Sebastjan Krasovec
Kipontozódott: Harris (37. p.), Horti (44. p.), Holton (45. p.)
Emir Mutapcic:
– Minden elismerést megérdemelnek a játékosaim, az edzéseken nagyszerűen dolgoznak, és ezen a mérkőzésen is óriási energiákat mozgósítva nyertünk. Végre sikerült egy olyan meccsen győzni, amelynek rendkívül szoros volt a végjátéka, arról nem is beszélve, hogy az idén mind a két találkozónkat megnyertük.
Sebastjan Krasovec: – Nagy csatára számítottunk, az is lett. Sérülés is zavart bennünket, de el kell ismerni, hogy a ZTE az új edzővel és az új játékosokkal rendkívül megnehezítette a dolgunkat. Noha elbuktunk, és figyelnünk kell a folytatásban, a pályán lévő játékosaim becsülettel küzdöttek.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–PVSK-VEOLIA 91–89 (20–18, 20–18, 26–20, 15–25, 10–8) – h. u.
Kecskemét, 1000
néző: Vezette: Földházi, Frányó, Makrai
KECSKEMÉT: Pollard 17/3, Jaramaz 13/6, MILUTINOVICS 12/3, Kucsera 1, Karahodzsics 12. Csere: WITTMANN 11/9, DRAMICSANIN 22/15, Kiss D. 3. Edző: Forray Gábor
PVSK: HAYNES-JONES 21/9, Bryson 11/3, J. Gordon 4, Goldring 7, BRKICS 19. Csere: IVOSEV 14, Bíró O. 5/3, Meleg 8, Farkas D., Illés. Edző: Andrija Csirics
Forray Gábor:
– Előbb is megnyerhettük volna a mérkőzést, csak magunknak köszönhetjük a drámai végjátékot. A sors igazságtalansága lett volna, ha nem mi győzünk, mert végig vezettünk, és rászolgáltunk a sikerre.
Andrija Csirics: – Nagyon harcoltunk, vert helyzetből hosszabbításra mentettük a meccset. A ráadásban azért maradtunk alul, mert ellenfelünk higgadtabb volt. Védekezésben sok kommunikációs hibánk volt, nem tudtuk limitálni a hazai csapat tiszta dobásainak számát.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–ALBA FEHÉRVÁR 105–79 (29–18, 26–22, 24–14, 26–25)
Nyíregyháza, 1200
néző. Vezette: Mészáros B., Nagy V., Pozsonyi.
NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 26/12, BRYCE 27/9, Kiss B., PIPIRAS 18/6, LEDAY 24. Csere: SUÁREZ 9/9, Bazsó 1, Mokánszki. Edző: Pethő Ákos
FEHÉRVÁR: L. Smith 1, Vojvoda 15/9, Takács Milán 3/3, Laksa 2, Sh. Davis 6. Csere: Stark 13/3, Szabó Zs. 5/3, PONGÓ MARCELL 16/3, Balsay 8/3, Omenaka 10. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–5. 6. p.: 12–12. 8. p.: 24–14. 12. p.: 33–20. 13. p.: 33–26. 15. p.: 42–26. 18. p.: 53–33. 21. p.: 55–42. 25. p.: 71–43. 29. p.: 75–54. 33. p.: 86–61. 36. p.: 96–68. 38. p.: 98–76
Pethő Ákos:
– Nagyon jól kezdtünk, és ezt végig tudtuk vinni a mérkőzésen, megtaláltuk a helyzeteket, emiatt alakult jól a dobószázalékunk. Akadt olyan időszak, amikor túlpörögtünk, és siettettük a támadásokat, miközben az Alba nagy nyomást helyezett ránk. Ezt is jól tudtuk kezelni, és összességében megérdemelt győzelmet arattunk, aminek a különbsége talán kicsit meglepő.
Matthias Zollner: – Megérdemelte a hazai csapat a győzelmet, nem vitás. Ugyanakkor van néhány dolog, ami továbbra is zavar, hiába beszélek ezekről hétről hétre. Ilyen mentalitást és hozzáállást régen nem láttam csapattól, mint amit most mutattunk. Azt már én is megtanultam, hogy az Albában játszani megtiszteltetés, itt mindenkinek kötelessége száz százalékon pörögni. Ehelyett Pongó Marcellen kívül csak lézengtek a játékosok a pályán, amit továbbra sem tudok elfogadni.