Férfi kosár NB I: kiütéses Körmend-siker a Kecskemét ellen

V. Á.V. Á.
2021.12.18. 19:44
A fehér mezben játszó Körmend legyőzte a Kecskemétet (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Az Egis Körmend 105–78-ra legyőzte a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A Szeged Pécsen, a Sopron Kaposváron, a Szolnok Zalaegerszegen, az Alba Fehérvár Oroszlányban nyert. A Nyíregyháza a Paks ellen diadalmaskodott.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 67–76 (19–11, 18–22, 14–25, 16–18)
Kaposvár,
700 néző. Vezette: Tóth C., Balog Gy., Nyilas
KAPOSVÁR: HILLIARD 25/6, Plézer, X. Ford 9/3, Hendlein 4, MARTIN 15. Csere: Krnjajszki 12/3, Csorvási 2, Puska, Bogdán. Edző: Nikola Lazics
SOPRON: McGill 6, Myers 2, Sitku 3, Q. FORD 13, MONTGOMERY 18. Csere: DIGGS 14/12, Werner, HALÁSZ 5, TAKÁCS N. 15/15, Fazekas Cs. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–3. 7. p.: 15–7. 12. p.: 21–16. 17. p.: 30–26. 22. p.: 42–39. 27. p.: 46–45. 33. p.: 56–61. 37. p.: 61–68.
Kiállítva: Nikola Lazics (13. p.)
Szőke Balázs: – Igen érdekes mérkőzés volt. Az első negyedben jó ritmusunk volt, bár ott is hibáztunk, de sikerült néhány pontos előnyt kiépíteni. A második negyedben a vezetőedzőnket kiállították, ez egyértelműen rosszul jött nekünk. A harmadik negyed előtt fogadkoztunk a szünetben, hogy elég agresszíven védekezünk és okosan játszunk a folytatásban. Ehelyett sorban szórtuk el a labdákat. A Sopron teljesen megérdemelt győzelmet aratott.
Kosztasz Flevarakisz: – Nagyon kemény mérkőzés volt, ezt is vártam. A védekezésünkkel nyertük meg a találkozót. Az első félidőben is jól védekeztünk, de akkor még sok második esélyt adtunk az ellenfélnek. A második félidőben folytatódott az eredményes védőmunka, emellett sikerült betalálnunk gyors indításokból is. Döntő volt, hogy tizenkilenc gólpasszt tudtunk adni.

PVSK VEOLIA–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 93–115 (18–31, 25–32, 21–31, 29–21)
Pécs, 500
néző. Vezette: Tőzsér, Minár, Horváth Cs.
PÉCS: Illés 8/6, Goldring, Bryson 15/6, Ivosev 7, BRKICS 25. Csere: Gordon 9/3, HAYNES-JONES 20/9, Hőgye, Bíró O. 9/3, Meleg. Edző: Dragan Alekszics
SZEGED: PERSONS 26/12, COOK 34/24, Szatmári 6, Hunt, ALSTON 26. Csere: BOGNÁR K. 17/6, Filipovics 2, Keller I. 4, Kerper-Fronius B. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 6. p.: 10–15. 13. p.: 19–39. 17. p.: 28–52. 26. p.: 58–80. 33. p.: 76–96. 37. p.: 82–106.
Dragan Alekszics:
– Fantasztikusan játszott a Szeged, mi rosszul védtük az egy az egyeket és a kizárásokat, sok támadólepattanót engedélyeztünk. Ha így folytatjuk, nagy bajba kerülhetünk, hétfőtől nagy változásokra lesz szükség.
Simándi Árpád: – Jó mérkőzést játszottunk, csapatként nyertünk. Három negyeden keresztül remekül védekeztünk és végig extrán dobtunk. Szerintem a szezon legjobb teljesítményét nyújtottuk.

EGIS KÖRMEND–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 105–78 (27–23, 26–25, 30–16, 22–14)
Körmend, 1650 néző. Vezette: Földházi, Török, Sörlei
KÖRMEND: STOKES 13/3, WHITE 16/12, Martinez, Szavics 11/6, GORDON 16. Csere: Kiss M., HENRY 20/6, Kenéz 4, Ferencz 12/9, Krivacevics 4, Durázi 9/3, Érsek. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
KECSKEMÉT: Pollard 21/6, Jaramaz 3/3, MILUTINOVICS 21/9, DRAMICSANIN 21/12, Kiss D. 4. Csere: Wittmann 5/3, Lukács 3, Ivkovics, Tóth Barna, Tóth Balázs. Edző: Forray Gábor
Kipontozódott: Kiss D. (37. p.)
Andonisz Konsztandinidisz:
– Már az előző találkozónkon is láttam pozitív jeleket, ami a védekezés hatékonyságát és a csapatjáték előtérbe helyezését illeti. Most továbbléptünk, ezen a meccsen kilenc játékosunk is pontszerző volt, ami biztató lehet a jövőre nézve. Továbbra is keményen dolgozunk, hogy elérjük a kitűzött céljainkat.
Forrai Gábor: – A jól játszó Körmend ellen tartalékos csapatunkkal nem tudtuk felvenni a versenyt. Akik vállalták a játékot, azok közül többen ugyancsak nem voltak százszázalékos állapotban. Ezzel a gárdával most ennyire voltunk képesek, de annak örülök, hogy a fiataljaink pályára kerülhettek és nem okoztak csalódást.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 77–78 (24–25, 18–14, 15–23, 20–16)
Zalaegerszeg, 650
néző. Vezette: Győrffy, Nagy V., Major Á.
ZTE: Parks 13/3, Polster 2, GAYTON 15/6, BARNETT 15/3, Holton 7. Csere: Horti 9, Németh Á., Csuti, WILSON 15/6, Bonifert 1. Edző: Emir Mutapcic
SZOLNOK: SOLANO 20/12, Pallai 2, Cummings 7, CAKARUN 17, SZUBOTICS 22/12. Csere: Pongó M. 10/6, Zsíros, Gilszki, Kovács P. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 8–13. 9. p.: 20–22. 12. p.: 29–27. 16. p.: 32–33. 19. p.: 39–33. 24. p.: 50–43. 27. p.: 55–53. 34. p.: 66–62. 38. p.: 73–69.
Kipontozódott: Horti (36. p.), Solano (38. p.)
Emir Mutapcic: – Nagyon csalódott vagyok, ugyanakkor büszke a játékosaimra, mert óriási energiát mozgósítottak. A Szolnok nagyon jó csapat, minden elismerésem az övék. Mi végig kiélezett meccset játszottunk, sajnos, az utolsó pillanatban dobott kosár nem a mi javunkra döntötte el a mérkőzést. Abban reménykedem, hogy hitet és küzdeni tudást hoz ez a találkozó a következő hetekre.
Gasper Potocnik: – El kell ismerni, hogy nagyon nagy szerencsével, az utolsó pillanatban dobott kosárral nyertünk. A tabella nem tükrözi híven a csapatok tudását, a ZTE ennél többre képes, sok sikert kívánok neki a folytatásban. Nekünk pedig sokkal fegyelmezettebben és koncentráltabban kell játszanunk az elkövetkezendő találkozókon.

MVM-OSE LIONS–ALBA FEHÉRVÁR 79–86 (22–23, 17–17, 23–20, 17–26)
Oroszlány, 900
néző. Vezette: Praksch, Farkas G., Makrai
OROSZLÁNY: Ihring 10, MILISZAVLJEVICS 16/12, Carev 3/3, MINCSEV 12/6, BURNS 19/3. Csere: Molnár M. 4, Ruják A. 6, Parrish 9/3, Garamvölgyi, Tóth B. Edző: Sebastjan Krasovec
FEHÉRVÁR: L. SMITH 16, Takács Milán 2, VOJVODA 20/6, Laksa 4, FAKUADE 16/6. Csere: Balsay, STARK 15, Pongó Marcell 4, Szabó Zs. 4, Lukács N. 2, Omenaka 3. Edző: Mathias Zollner
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–6. 4. p.: 11–8. 8. p.: 18–21. 13. p.: 27–30. 16. p.: 30–34. 23. p.: 41–46. 27. p.: 58–52. 32. p.: 65–67. 35. p.: 67–73. 37. p.: 73–82
Sebastjan Krasovec:
– A mérkőzés nagy részében jól játszottunk, rendben voltak a dobásaink és a védekezésünk is. Vojvoda Dávid dobott néhány távoli kosarat, de ez az ő játéka. Persze voltak hibáink, de ez is a játék része, különben minden meccs nulla-nullára végződne. Biztosan sok oka van a vereségünknek, és mivel ez egy televíziós mérkőzés volt, mindenki eldöntheti, mik voltak ezek.
Mathias Zollner: – Nagy szó, hogy az első félidő pocsék triplamutatója után nyerni tudtunk. Vannak még hiányosságaink, négyes poszton például több olyan játékost kellett bevetnem, aki nem szokott ott játszani, így aztán támadásban is kissé szélesek voltunk. Még van esélyünk a legjobb nyolc közé kerülésre, próbálunk élni vele.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–ATOMERŐMŰ SE 83–74 (24–26, 18–16, 16–15, 25–17)
Nyíregyháza, 850
néző. Vezette: Frányó, Söjtöry, Pozsonyi
NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 27/3, BRYCE 22/12, Kiss B., Pipiras 4, SUÁREZ 18/6. Csere: LEDAY 12, Bazsó, Mokánszki, Bus I. Edző: Pethő Ákos
PAKS: K. BROWN 22/15, Frank 6/3, Brzoja 5/3, EILINGSFELD 14/3, Goins 7/3. Csere: Buljevic 2, D. Taylor 12/6, Kovács Ákos 6. Edző: Petar Mijovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–9. 5. p.: 14–9. 13. p.: 26–33. 16. p.: 35–33. 20. p.: 40–42. 23. p.: 45–50. 25. p.: 52–50. 29. p.: 57–57. 33. p.: 65–59. 34. p.: 65–65
Pethő Ákos:
– Örülök, hogy a szurkolók karácsonyfája alá győzelmet tudtunk tenni. Végre olyan mérkőzés, amelyet a védekezéssel nyertünk meg, és ez nagyon nagy fejlődés a csapat életében. Az utolsó percekben is kiválóan szedtük a védőlepattanókat, ez legutóbb, Szegeden nem így volt, most viszont döntőnek bizonyult.
Petar Mijovics: – Harmincnégy percen keresztül szoros volt a meccs, a végén elvesztettük a koncentrációt, ezt a hazai csapat kihasználta. A Nyíregyháza legjobb játékosait ekkor nem tudtuk tartani az egy az egy elleni szituációkban. Tanulság, hogy jobban kell tudnunk együttműködni a pályán. Sok változás történt nálunk az utóbbi periódusban, időre van szükségünk, hogy elérjük a legjobb formánkat.