Férfi kosár NB I: az Alba sem tudta megállítani a Sopront

F. Z., K. A./K. T. I.F. Z., K. A./K. T. I.
2022.02.05. 19:04
Egymást követő 12. mérkőzését is megnyerte a Sopron a férfi kosárlabda-bajnokság élvonalában, miután szombaton Székesfehérváron is győzni tudott roppant izgalmas összecsapáson.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Izgalmas meccsen nyújtotta 12 meccsesre győzelmi sorozatát a Sopron (Fotó: Szabó Miklós) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Aligha ült is valaha népszerűbb játékos az ellenfél kispadján, mint Supola Zoltán: a szombati Alba– Sopron férfirangadó előtt percenként sétált vagy hajolt oda a lelátóról valaki barátságosan megbúbolni a fehérváriak korábbi hátvédjét, aki szezon eleji, súlyos sérülése (bokatörés) után már fut és amint azt a Nemzeti Sportnak elmondta, hamarosan visszatérhet.

A meccsre zsinórban 11 győzelemmel a háta mögött érkező SKC-nál további örömet okozott, hogy a két hete megsérült (keresztszalag-szakadás) amerikai Rickey McGill pótlására honfitársát, Myles Mack-et igazolta le a liga legjobb formában lévő együttese. Az új irányító még nem játszhatott az Alba elleni meccsen, amelyen mindössze 40 másodperc után Benczur Tamás játékvezető esett hatalmasat a félpályánál (megúszta sérülés nélkül), mert elcsúszott egy izzadtságcseppen, majd az amerikai Quincy Ford, a bajnokság legjobb lepattanózója palánkrengető zsákolással kezdte meg a vendégek pontgyártását az igen lelkes soproni drukkerek előtti palánknál.

Többnyire a vendégek vezettek, s közben próbálták lelassítani a pályaválasztót, felemás sikerrel. A nagyszünetig mindössze öt dobást vállaló Jonathan Stark, az Alba amerikai hátvédje, aki egy hete Szolnokon 26 ponttal vezette győzelemre a fehérváriakat, nem pörgött annyira, mint szokott, s talán ez is közrejátszott abban, hogy a hazaiak az első félidőben nem tudták ráerőltetni a gyors kosárlabdát a soproniakra, csak akkor, amikor azok elhibáztak egy-egy dobást. Ilyenkor pár másodperc leforgása alatt eljutottak a másik gyűrűig és rendre kosárral fejezték be akcióikat. Ellenben rendezett védelemmel szemben már küszködtek, s leginkább távoli kísérletekre szorítkoztak. Ez sem ment rosszul, főleg a magyar válogatott Pongó Marcellnek, aki egymaga három triplát jegyzett az első félidőben, amely után egy duplányi hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

Jól kezdett a hazai együttes fordulás után és az addig csöndes fehérvári közönség is megélénkült, öt ponttal megugrott a fehér mezes gárda, de az örökifjú montenegrói Milos Boriszov két remek hárompontosával egy perc alatt fordított a Sopron, majd Teyvon Myers pontjaival hat egységgel meglépett. Ám az addig indiszponált Vojvoda Dávid kosaraival kiegyenlített, majd fordított a vendéglátó. A hajrában a meccset 24 ponttal és 16 lepattanóval záró Ford és Boriszov vezetésével a Sopron három ponttal jobbnak bizonyult – a végén Vojvoda és Michael Fakuade is hárompontossal próbálkozott az egyenlítésért, hiába –, azaz folytatta hihetetlen menetelését és zsinórban 12. meccsét nyerte meg.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

MVM-OSE LIONS FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 5573 (21–16, 11–20, 10–21, 13–16)
Oroszlány, 1200 néző. V: Cziffra, Csabai-Kaskötő, Frányó.
OROSZLÁNY: IHRING 15/3, MESICEK 13/3, Carev 3/3, BURNS 10, Molnár M. 4. Csere: Garamvölgyi 3, Parrish 3/3, Ruják A. 4, Tóth B. Edző: Sebastjan Krasovec.
FALCO: SOMOGYI 9/3, PERL 18, Clark, GOLOMÁN 9/3, KELLER Á. 8. Csere: Kovács B. 2, VÁRADI 8, BARAC 9/3, Hawkins 3/3, Verasztó 7/3, Sövegjártó, Takács Zs. Edző: Milos Konakov.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 4. p.: 12–4. 8. p.: 18–8. 10. p.: 18–16. 12. p.: 23–16. 15. p.: 25–26. 17. p.: 28–32. 25. p.: 36–49. 28. p.: 41–51. 34. p.: 44–65. 38. p.: 50–69
Sebastjan Krasovec: – Komolyan vette a meccset a Falco, amely megmutatta, hogy milyen minőséget képvisel, és hogy milyen keményen tud védekezni. A második negyedben megakadtunk, nem járattuk eleget a labdát, elsősorban egyéni megoldásokkal próbálkoztunk, amik nem működtek. A védekezésünk is gyenge volt, sok könnyű kosarat kaptunk gyors indításokból.
Milos Konakov: – Szeretünk Oroszlányon, ebben a kiváló atmoszférában játszani, ami igazi motivációt jelent a játékosoknak. A BL-meccsek ellenére fizikailag jól bírtuk a találkozót, a második félidőben pedig az agresszív védekezésünknek köszönhetően sok könnyű kosarat szereztünk gyors indításokból. Fontos volt még, hogy meg tudtuk akadályozni a hazaiakat a támadólepattanók megszerzésében. A harmadik negyedtől már kontrolláltuk a mérkőzést, amit elsősorban a kiváló védekezésünknek köszönhettünk.

ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON KC 80–83 (18–20, 22–18, 13–20, 27–25)
Székesfehérvár, 1200
néző. V: Benczur, Ádám, Minár.
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 11/9, L. SMITH 16/3, Takács Milán, Fakuade 9, Omenaka 4. Csere: VOJVODA 22/12, STARK 11/3, Lukács N. 5, Sh. Davis 2, Balsay. Edző: Matthias Zollner
SOPRON: MYERS 23/6, Fazekas Cs. 3/3, BORISZOV 19/9, FORD 24/6, MONTGOMERY 14. Csere: Takács N., Csendes, Sitku M., Halász, Werner. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 5. p.: 8–10. 8. p.: 15–18. 12. p.: 20–20. 15. p.: 24–24. 18. p.: 34–32. 22. p.: 44–41. 25. p.: 48–49. 28. p.: 50–56. 32. p.: 61–63. 35. p.: 68–69. 38. p.: 72–75. Kipontozódott: Stark (39. p.)
Matthias Zollner: – Kiegyensúlyozott meccset vívtunk. Azzal nyerte meg a Sopron az összecsapást, hogy a kulcsfontosságú helyzeteket jobban oldotta meg, bravúrkosarakat dobott. Ezúttal nem tudtuk megvalósítani azt, amit egész héten gyakoroltunk. A Szolnok ellen kiválóan játszottunk, most sajnos nem találtuk a ritmust. Változtatnunk kell, és fogunk is a következő mérkőzésen.
Kosztasz Flevarakisz: – Jelentős győzelmet arattunk, őrizzük nagyszerű sorozatunkat. Pedig nem készültünk könnyedén, amerikai irányítónk, Rickey McGill súlyos sérülést szenvedett, a meccsen pedig Halász Ákos vált ki, az ő pótlásáról is gondoskodnunk kellett. Az Alba nagyon jó csapat, az egyik legkomplettebb a bajnokságban, itt nehéz nyernie mindenkinek. Örülök, hogy nekünk sikerült. A szurkolóink nagyon sokat segítettek, mi pedig ezen az úton szeretnénk haladni tovább.

KAPOSVÁRI KK–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 86–78 (20–18, 18–22, 19–18, 29–20)
Kaposvár, 700 néző. V: Földházi, Nagy V., Sörlei.
KAPOSVÁR: HILLIARD 15, Price 11/3, Plézer, X. Ford 9, MARTIN 41/3. Csere: DIGGS 8/6, Krnjajszki 2, Csorvási, Puska. Edző: Nikola Lazics
NYÍREGYHÁZA: JOHNSON 21/3, Kiss B. 3/3, BRYCE 15, PIPIRAS 11/3, SUÁREZ 13/3. Csere: Mokánszki, LeDay 12/3, Bazsó 3/3, Bus. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 7. p.: 9–14. 12. p.: 22–18. 17. p.: 30–29. 22. p.: 38–43. 27. p.: 47–49. 33. p.: 65–60. 37. p.: 75–65
Nikola Lazics: – Nagyon nehéz a Nyíregyháza ellen játszani, nekünk is gondjaink voltak három negyeden át. Rengeteg problémánk adódott védekezésben és támadásban is. Statikus volt a játékunk, nem járt a labda, csak Martin játszott jó ritmusban. Az utolsó negyedben javítottunk, ennek köszönhetően tudtunk nyerni. Újabb lépést tettünk a célunk elérése felé. Köszönjük a szurkolóink támogatását, sokat jelentett a nehéz periódusokban!
Pethő Ákos: – Végig kontrolláltuk a játékot, a kaposváriak azonban az utolsó negyedben bravúros triplákat értek el, illetve két kettő plusz egyes akcióból is pontokat kaptunk. Gyorsítottak a játékon, és ezt már nem tudtuk követni. Ezúttal azonban olyan volt a védekezésünk, amelyre lehet építeni a jövőben.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–DEAC-TUNGSRAM 91–67 (24–17, 19–12, 23–20, 25–18)
Zalaegerszeg, 900 néző. V: Mészáros, Tőzsér, Söjtöry.
ZTE: WILSON 18/3, Takács Martin 2, De Cosey 12/6, BARNETT 12/6, HOLTON 17/3. Csere: PARKS 19/12, Horti 7, Polster, Révész Á. 2, Németh Á. 2, Makkos, Csuti. Edző: Emir Mutapcic
DEBRECEN: Hagins 15/9, THAMES 16/9, Kovács II Ákos 2, DRENOVAC 16/3, Aska 6. Csere: Tóth Á. 7, Polyák 5/3, Valerio-Bodon, Kerpel-Fronius G., Neuwirth. Edző: Jorgosz Vovorasz
Emir Mutapcic: – Büszke vagyok a játékosaimra, nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg. Védekezésben és támadásban is voltak ragyogó teljesítmények. Az út, amin elindultunk, úgy néz ki, hogy jó, megpróbálunk lépésről lépésre haladni. Ezen a találkozón már nagyon sok pozitívumot láttam, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne lenne még jócskán tennivalónk. Nagyon köszönjük a közönségünknek a rendkívül sportszerű és lelkes buzdítást. Csodálatos hangulatot varázsolt a csarnokba!
Jorgosz Vovorasz: – A vendéglátók óriási energiával játszottak, mi pedig nagyon sokat hibáztunk. Ez már a harmadik olyan idegenbeli mérkőzésünk, amelyen elmaradt a teljesítményünk a várttól. Nem megfelelő a koncentráció, a hétközi edzéseken nincs gond, de a találkozón sajnos annál több. Kalapot kell emelnem a ZTE gárdája előtt.

PVSK-VEOLIA–EGIS KÖRMEND 80–84 (22–29, 20–19, 19–20, 19–16)
Pécs, 600 néző. V: Győrffy, Farkas G., Török R.
PVSK: Haynes-Jones, Goldring, BRYSON 12/3, IVOSEV 18, BRKICS 30/6. Csere: Illés 2, Carpenter 5/3, Meleg 7, Bíró O. 6. Edző: Andrija Csirics
KÖRMEND: STOKES 32/6, Takács K., WHITE 15/12, Szavics 4/3, W. Gordon 14. Csere: HENRY 14/6, Ferencz 2, Krivacsevics, Martinez 3, Kenéz. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 15–21. 13. p.: 28–34. 16. p.: 32–36. 19. p.: 40–48. 22. p.: 44–52. 27. p.: 54–62. 31. p.: 63–69. 36. p.: 74–78. 39. p.: 80–83. Kipontozódott: Ivosev (31. p.), Haynes-Jones (39. p.), Szavics (39. p.)
Andrija Csirics: – A nagyszünetig az ellenfél jóval több triplát dobott be, mint mi, ennek ellenére nem álltunk rosszul. A térfélcsere után továbbra sem mentek be a távoli dobásaink. Ivosev és Brkics kimagaslóan játszott, de ilyen gyenge kinti dobószázalékkal nem lehet nyerni.
Andonisz Konsztandinidesz: – Látszott, hogy a Pécs az edzőcsere után még keresi a játékát. Többször is eldönthettük volna a csatát, mégsem tettük meg, így a végjáték nagyon izgalmasan alakult. Nagyon fontos volt a siker nekünk, mert a legjobb négy között szeretnénk végezni az alapszakasz befejeztével.