Férfi kosár: jó meccsen tíz ponttal nyert a Falco az Alba ellen

GY. F.GY. F.
2022.06.01. 21:41
Kemény meccsen nyert a Falco (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás, archív)
A Falco KC Szombathely 88–78-ra legyőzte hazai pályán az Alba Fehérvárt az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc első mérkőzésén a férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjében.

Ha azt vesszük alapul, amit Matthias Zollner, az Alba Fehérvár német edzője mondott lapunknak, miután csapata sima 3–0-val átlépett Sopron KC-n a negyeddöntőben, akkor a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely elleni elődöntő első felvonása után dőlt el, hasznos volt-e együttesének, hogy a többi elődöntős riválisnál egyel kevesebb mérkőzést játszott. Nos, abban a tekintetben biztosan nem volt haszontalan, hogy a vendéggárda alaposan megszorongatta az esélyesebb hazaiakat.

Igaz, nem kezdtek jól a fehérváriak, az első negyedben csaknem öt és fél percig nem szereztek kosarat, így ellépett a Falco. A folytatásban Perl Zoltán és Vojvoda Dávid, két válogatott kiválóságunk pontpárbaját csodálhattuk meg, ők ketten vitték a prímet a nem épp színvonalas találkozón. A második negyed nyolcadik percében fontos esemény történt, merthogy a játékvezetők kiállították a reklamáló Zollner mestert, így a vendégeknél Alejandro Zubillaga segédedző meccselt a hátralévő időben. Ez nem feltétlenül ártott a kék mezes fehérváriaknak, akik a harmadik negyed derekára kiegyenlítettek, 49 pontnál utolérték a tavalyi bajnokot. Hamarosan, a rutinos Szabó Zsolt tripláját követően a vezetés is a látogatóknál volt, a helyzetet Jonathan Stark kinti dobása súlyosította a sárga-feketék szempontjából.

Az utolsó negyedet mégis négypontos deficittel kezdte az Alba, ugyanis a harmadik periódust záró dudaszó előtt majdnem a félpályáról köszönt be az ezzel a 25 pontot elérő Perl. Ennek ellenére nem kapott különösebben erőre Milos Konakov alakulata, a vendégek tapodtat sem mozdultak a Falco nyomából.

Az utolsó három percnek 76–71-es előnnyel futhattak neki Váradi Benedekék, s ezt nagyobb nehézségek nélkül meg is tartották, így – bár egyáltalán nem simán – megszerezték az első győzelmüket a háromból, ami elengedhetetlen a címvédés lehetőségével kecsegtető fináléba jutáshoz. Örömteli, hogy a mérkőzésen elsősorban a nemzeti csapatunknál számításba vett kosárlabdázók vitték a prímet.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Alba Fehérvár 88–78
(21–14, 19–18, 23–27, 25–19)
Szombathely, 2540 néző. V: Benczur, Kapitány, Györfy R.
SZOMBATHELY: VÁRADI 23/3, Somogyi 6, Benke 4, GOLOMÁN 11/3, Keller Ákos 5/3. Csere: CLARK 8/6, PERL 27/6, Barac 4, Hawkins, Verasztó, Sövegjártó. Edző: Milos Konakov
ALBA: PONGÓ MARCELL 11/3, VOJVODA 25/15, Lukács N. 10, Fakuade 5, Sh. Davis 4. Csere: Takács Milán, Stark 6/3, Omenaka 2, L. Smith 10, Szabó Zs. 5/3. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–5. 8. p.: 16–6. 14. p.: 28–21. 18. p.: 34–28. 20. p.: 40–32. 23. p.: 42–43. 25. p.: 49–43. 28. p.: 51–55. 30. p.: 63–59. 32. p.: 63–65. 35. p.: 71–67. 38. p.: 80–73
Kipontozódott: Keller Ákos (37. p.), Sh. Davis (38. p.)
Kiállítva: Matthias Zollner (18. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Milos Konakov:
– Mindig nehéz egy párharcot hazai pályán kezdeni, hiszen az ellenfélnek nincs veszítenivalója, nekünk annál inkább. Nem kezdtünk jól, és több olyan periódusa is volt a meccsnek, amikor nem játszottunk jól. A védekezésünk jobban működött, mint a támadásunk, szívvel dolgoztunk, nagyon küzdöttek a srácok. Legközelebb támadásban is bátrabb, egyben türelmesebb játékra lesz szükség. Nem történt semmi különös, az első meccset megnyertük, szombaton folytatjuk a párharcot – megpróbálunk győzni Fehérváron is!
Matthias Zollner: – Először is elismerésem a Falcónak, megérdemelten nyert. Másodszor elnézést kérek, amiért elvesztettem a fejem, a kiállításom sokba került a csapatomnak, de megvolt az oka, a televízión keresztül az egész ország láthatta. Jól harcoltunk, sokáig szoros volt a meccs, ám sok hibát is elkövettünk, például rengeteg labdát eladtunk. Szombaton természetesen megpróbálunk egyenlíteni.