Férfi kosár NB I: simán nyert a Falco; rangadót húzott be a Körmend

CS. M.CS. M.
2022.04.13. 20:18
Simán nyert a Falco (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
A Falco KC Szombathely nagyon simán, 102–56-ra győzte le a Sopront, míg az Egis Körmend 75–69-re nyert a Szolnoki Olaj ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában.

A 22 pontos Váradi Benedek vezette Falco főként a 31–7-re megnyert harmadik negyednek köszönheti sikerét, míg a Sopron – amely a nagyszünet után mindössze 15 pontot szerzett – harmadik mérkőzését is elveszítette a felsőházban.

A hónap elején a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupát kilencedszer elhódító Szolnok a Körmend csarnokában vendégeskedett, és hat ponttal kikapott. A meccs legeredményesebbje a Tisza-partiak horvát légiósa, Marjan Cakarun lett 24 ponttal.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ

EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 75–69 (21–21, 22–14, 18–21, 14–13)
Körmend, 1800 néző. V: Cziffra, Kapitány, Minár.
KÖRMEND: STOKES 20/9, WHITE 19/3, Takács K. 2, Szavics 2, W. Gordon 6. Csere: Martinez 3/3, Henry 4, FERENCZ 12/6, Durázi 7/3, Krivacsevics, Edző: Andonisz Konsztandinidesz
SZOLNOK: Pongó Máté 6/6, Badzim 6, Pallai 2, CAKARUN 24, Szubotics 3. Csere: CUMMINGS 14, Kovács P. 2, Young 10/3, Gilszki, Rudner 2. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 7. p.: 17–15. 14. p.: 31–23. 16. p.: 35–27. 18. p.: 41–29. 23. p.: 48–40. 27. p.: 50–50. 33. p.: 64–61. 38. p.: 73–67. Kipontozódott: Takács K. (27. p.), Henry (38. p.), Badzim (40. p.)
Andonisz Konsztandinidesz: – A kupakudarc után szerettünk volna visszavágni, örülök, hogy sikerült. Nem volt könnyű, mert a Szolnok talán a legerősebb csapat ebben a bajnokságban, ráadásul a centerünket, Gordont korán elveszítettük. A játékosok azonban meg akarták mutatni, hogy hazai pályánkon nincs legyőzhetetlen ellenfél.
Gasper Potocnik: – Többen is kisebb sérüléssel vállalták a játékot, ez a találkozó hajrájában meg is mutatkozott. Küzdelmes mérkőzés volt, mindkét csapat minden energiáját mozgósította, a Körmend remekül védekezett, és a végjátékban kevesebbet hibázott. Nálunk a csapatmunka kissé háttérbe szorult, az egyéni megoldásokat erőltettük.

FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY–SOPRON KC 102–56 (23–15, 20–26, 31–7, 28–8)
Szombathely, 2620 néző. V: Praksch, Tóth C., Török R.
SZOMBATHELY: VÁRADI 22/15, Somogyi 3/3, CLARK 11/3, GOLOMÁN 10, KELLER Á. 9. Csere: Barac 9, PERL 16/3, Verasztó 7/3, Kovács B. 3/3, HAWKINS 10/6, Sövegjártó, Takács Zs. 2. Edző: Milos Konakov
SOPRON: MYERS 16, Fazekas Cs. 5/3, FORD 14/6, BORISZOV 13/6, Montgomery 4. Csere: Werner, Halász 2, Sitku M., Takács N., Supola 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 6. p.: 14–13. 14. p.: 32–22. 17. p.: 42–31. 20. p.: 43–41. 23. p.: 50–46. 25. p.: 59–46. 28. p.: 68–46. 30. p.: 74–48. 35. p.: 83–48. 38. p.: 93–54
Milos Konakov: – Jól játszottak a fiúk, szép győzelmet arattak, és hosszú idő után ismét negyven percig koncentráltak. A második félidő elején volt egy kis problémánk, rohantunk, eladtunk hat labdát, de aztán rendeztük a sorainkat. Ilyen győzelem, ilyen játék után nem lehetek elégedetlen – a harminckét gólpasszunk önmagáért beszél.
Kosztasz Flevarakisz: – Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Falco. Sajnálom, hogy így alakult, mert huszonöt percig azért tartottuk a lépést. Két hajtós meccs, két szoros vereség után léptünk pályára, tudtuk, hogy fizikailag és mentálisan is fáradtak leszünk, de ilyen szintű lefagyásra azért nem számítottam.

KÖZÉPHÁZ
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC-Tungsram 90–82 (28–18, 16–24, 29–18, 17–22)

KAPOSVÁRI KK–MVM-OSE LIONS 93–85 (27–21, 23–23, 25–22, 18–19)
Kaposvár, 800 néző. V: Papp P., Ádám, Sörlei.
KAPOSVÁR: HILLIARD 17/12, PRICE 21/9, Plézer, HENDLEIN 8/6,
MARTIN 20. Csere: Puska, Diggs 2, Krnjajszki 2, CSORVÁSI 11, X. Ford 12/3. Megbízott edző: Szőke Balázs
OROSZLÁNY: IHRING 12/6, Carev, Calhoun 12/12, BURNS 13, MOLNÁR M. 11. Csere: MESICEK 23, Mucza, Dorogi 4, Parrish 3, Ruják A. 7. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 19–14. 12. p.: 30–25. 17. p.: 41–32. 22. p.: 53–47. 27. p.: 65–61. 32. p.: 82–71. 37. p.: 86–73. Kipontozódott: Parrish (40. p.)
Szőke Balázs: – Mindenekelőtt jobbulást kívánok Nikola Lazicsnak, mielőbb visszavárja a csapat! Filipovics Gordannal közösen meccseltünk, és nagyon örülök a sikernek. Kihagytuk a Magyar Kupát, kicsit ritmustalanok voltunk, talán ennek tudható be a szegedi vereség. Ezúttal jól támadtunk, kevés eladott labdával dolgoztunk. Voltak végre hárompontosaink is, amelyek nélkül nagyon nehéz nyerni. A fiúk elfogadták az utasításainkat, és végig partnerek voltak.
Sebastjan Krasovec: – Megérdemelt győzelmet arattak a kaposváriak, úgy érzem, jobban akarták a sikert. Jól rajtoltak a mérkőzésen, mi pedig puhán játszottunk. Az elején nem úgy védekeztünk, ahogyan szoktunk. Sok könnyű helyzetet elhibáztunk, ha betaláltunk, akkor azonnal válaszolt az ellenfél.