Férfi kosár NB I: a DEAC elvette a Falco veretlenségét!

2021.12.19. 19:57
Már nem veretlen a Falco a férfi kosárlabda NB I mostani idényében: a DEAC végig vezetve, ám rendkívül kiélezett végjátékot követően 91–88-ra legyőzte a címvédőt a 12. forduló vasárnapi mérkőzésén.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Drenovac (labdával) 18 pontot szerzett a debreceni csapatban (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés
DEAC-TUNGSRAM–FALCO KC SZOMBATHELY 91–88 (29–19, 18–22, 21–20, 23–27)
Debrecen, 1100
néző. V: Kapitány, Tóth, Mészáros.
DEAC: HAGINS 18/9, THAMES 17/15, DRENOVAC 18/9, Kovács Á. 4, ASKA 17. Csere: Dzseletovics 17/9, Polyák, Neuwirth, Kerpel-Fronius G. Edző: Jorgosz Vovorasz
FALCO: VÁRADI 15/6, Somogyi 12/9, BENKE 12/3, Kovács B., Keller Á. 12. Csere: CLARK 17/6, BARAC 14/6, Golomán 6. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 6. p.: 10–11. 9. p.: 18–18. 12. p.: 31–19. 16. p.: 37–28. 20. p.: 47–41. 25. p.: 52–52. 28. p.: 61–56. 32 .p.: 70–61. 36. p.: 74–73. 38. p.: 80–84. 40. p.: 91–88
Jorgosz Vovorasz: – Klubunk minden tagja óriási kihívásként élte meg ezt az összecsapást. Az egész hetünk azzal telt, hogy lázba hozzuk magunkat a találkozóra, szerettem volna, ha mi akarjuk jobban a győzelmet. Összességében kontrollálni tudtuk a mérkőzést, a kulcspillanatokban jól választottuk meg a dobásainkat, amelyeket értékesíteni is sikerült. Rendkívül fontos diadalt arattunk, de mostantól már a Kecskemétre kell koncentrálnunk.
Milos Konakov: – Sűrű a menetrendünk, de ezt nem szeretném kifogásként felhozni. A Debrecen megérdemelten győzött, nekünk pedig az a tanulság, hogy negyvenhárom százalékos büntetőzéssel nem lehet megnyerni egy ilyen kiélezett csatát.

Nem tudjuk, babonásak-e a szombathelyi játékosok, mindenesetre vasárnap este 12 győzelem után a 13. meccsüket vívták a bajnokságban Debrecenben. A vendéglátóknál továbbra sem játszhatott Tóth Ádám, aki nemrégiben esett át a vírusfertőzésen, míg a Falcóból Perl Zoltán hiányzott, aki már a szerdai, AEK elleni idegenbeli BL-győzelem után rosszul érezte magát.

Az edzőváltást követően (a szerb Milenko Topics helyére a görög Jorgosz Vovorasz érkezett) Pakson vereséget szenvedő pályaválasztó jól kezdett, de Somogyi Ádám révén megtalálta a ritmusát a vasi gárda is. A hátvéd a nyáron kisebb vihart kavart, furcsa körülmények közepette távozott Debrecenből, majd kötött ki végül a bajnokcsapatban: a spanyol San Pablo Burgoshoz szerződött, majd onnan kölcsönbe került Szombathelyre, amit kissé nehezményezett a DEAC. A 21 éves hátvéd az első félidőben a vasiak legjobbja volt 11 pontjával, no persze a Falco-játékosok közül ő ismeri legjobban az Oláh Gábor utcai csarnokot...

Négypontos hazai előnynél Milos Konakov kért időt, de foganatja nem volt: lendületbe jöttek a debreceniek, nyolc ponttal elhúztak, a vendégek edzője pedig technikait kapott reklamálásért, míg csapata tíz perc után tízpontos hátrányban találta magát. Huszonkilenc pontot kapott a Falco az első negyedben, ami azért is megdöbbentő, mert a bajnokságban eddig 12 meccsen átlagban 76 pontot engedélyezett ellenfeleinek.

A nagyszünetre hatpontos előnyt szerző vendéglátó továbbra is nagyon harcosan kosarazott, ám a fordulást követően koncentráltabban játszó Falco 52 pontnál utolérte. Ezután ismét a DEAC percei következtek, így hétpontos debreceni előnyről indult az utolsó negyed. A horvát Boris Barac két triplájával zárkózott a Falco, majd Keller Ákos ziccerével 72-nél ismét befogta a hazaiakat. Rengeteg büntetőt rontottak a szombathelyiek (összesen tizenhármat), és itt el is érkeztünk a mérkőzés kulcsstatisztikájához, hiszen tulajdonképpen ez okozta a bajnok vesztét, amely elszenvedte első vereségét, ugyanis az utolsó támadásánál – kétpontos hátrányban – kimaradt Váradi Benedek középtávolija.

„Extra motivációval vágtunk neki ennek az összecsapásnak, tudtuk, száz százalékot kell nyújtanunk ahhoz, hogy legyen esélyünk elvenni a szombathelyiek veretlenségét. Nem mi voltunk az esélyesek, de keményen harcoltunk, és mindvégig motiváltak maradtunk. Az akaratunkat tökéletesen példázza, hogy amikor hullámvölgybe kerültünk, akkor sem estünk szét, hanem hideg fejjel kosárlabdáztunk tovább. Büszke vagyok a csapatra” – mondta a meccs után Josh Hagins, a DEAC 18 pontot jegyző amerikai hátvédje.