Férfi kosár NB I: győzött az Atomerőmű SE, kiesett a Pécsi VSK

R. P.R. P.
2022.05.14. 20:02
Bennmaradt az ASE (Fotó: Dunántúli Napló/ Laufer László, archív)
A férfi kosárlabda NB I-ben a kiesés elkerüléséért vívott párharc harmadik mérkőzésen az Atomerőmű SE 75–70-re legyőzte a Pécsi VSK-Veoliát. Ezzel az ASE 2–1-re megnyerte a párharcot, és megőrizte tagságát az élvonalban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ SE–PVSK-VEOLIA 75–70 (16–18, 19–16, 27–20, 13–16)
Paks, 1000
néző. Vezette: Földházi, Benczur, Söjtöry
PAKS:
Frank 2, BROWN 15/15, Brzoja 6, EILINGSFELD 12/6, PACEVICIUS 12/3. Csere: KEITH 17/3, Pajor 2, Kovács I Ákos 3/3, Kis R., Taylor 6/3. Edző: Jan Pavlík
PÉCS: Haynes-Jones 7, Donaldson 8/6, IVOSEV 22/3, Meleg, BRKICS 18. Csere: Bíró O. 4, ILLÉS M. 11/9, Goldring. Edző: Drazen Brajkovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 7. p.: 8–11. 12. p: 18–24. 17. p.: 30–29. 23. p.: 47–36. 28. p.: 62–47. 33. p.: 62–60. 38. p.: 69–64
Kipontozódott: Brkics (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:1 a Paks javára
Jan Pavlík:– Hiszek a sorsban, nekünk az volt megírva, hogy ebben az idényben végig szenvednünk kell. Mindenki kitette a szívét-lelkét, óriási elismerés jár a játékosoknak, az évad végére sikerült összekovácsolni a csapatot.
Drazen Brajkovic:– Nem volt igazságos, hogy ez a két csapat játszott a kiesés ellen. Küzdelmes mérkőzésre számítottunk, az is lett belőle. Húsz napja vagyok a csapatnál, ennyi idő alatt is sikerült jól összerakni az együttest. Kár, hogy ez sem volt elég a bennmaradáshoz.