Férfi kosár NB I: a Szolnok fordulatos meccsen verte meg a Körmendet

2022.05.04. 20:24
Érdekes meccsen nyert az Olaj (Fotó: Nagy Balázs)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában izgalmas, és a playoffot idéző hangulatú mérkőzésen győzte le a Szolnok a Körmendet és ezzel megszerezte a második helyet a középszakaszban, függetlenül a hátralévő két találkozójának eredményétől.

Két és fél hónap alatt nagyot változott az alaphelyzet a Szolnok–Körmend csatával kapcsolatosan: a február 16-i alapszakaszmeccset két amerikai gólgyárosa, Kamau Stokes és Maliek White nélkül vívta meg a vasi egylet, amelynek abban a felállásban nem volt reális esélye az Olajbányász ellen (83–71).

Szerda este a hazaik küszködtek „emberhiánnyal”, hiszen az amerikai Brandon Young, a montenegrói Bojan Szubotics, továbbá Kovács Péter, Taiwo Samuel, Gilszki Erik és a kupagyőzelemből is kimaradó Zsíros Péter sem tudta vállalni a játékot.

Egy dolog viszont nem változott: újból az Olajbányász nyert.

A feldobáskor ez még egyáltalán nem tűnt valószínűnek, elsősorban a felsoroltak miatt és azért, mert a hazai együttes három vereséggel a zsákjában érkezett meg ehhez a találkozóhoz. Tehát a debreceni, februári kupán látott parádés játék már csak „távoli emléknek” tűnt.

Ennek megfelelően kezdődött a meccs, amely tétje az volt, hogy a győztes biztos eléri alapcélját, azaz a vasiak a harmadik helyet, a szolnokiak a másodikat. Az első negyedben nem engedték el egymást a csapatok, de ez nem a jó védekezésnek, hanem a sok hibának volt betudható. Zömében így is a teljes kerettel felálló Körmend vezetett. Az időnként soha nem látott felállásban pályán lévő Szolnok pontfelelőse az a horvát Marjan Cakarun volt, aki a második negyedben egyszer egy nyolc méteres vágta után zsákolt. Az első fordulat a 15. perc után jött: a vasiak játéka egyik pillanatról a másikra szétesett, az Olaj pedig repesztett egy 15–0-s etapot és 12 pontos előnnyel ment az öltözőbe.

A második fordulatról a térfélcsere után a Körmend gondoskodott, ekkor a vendégek futottak egy 13–0-t, főleg az amerikai Malik White hárompontosaival, s fordítottak. De nem volt vége a „futásoknak”, ugyanis a csattanó az utolsó két és fél percben jött, amikor az addigra vérbeli rájátszás-hangulatot idéző környezetben a hazaiak három támadást is triplával fejeztek be, így a végén pontatlanul és kapkodva támadó vasiak legnagyobb bánatára még csak esélyük sem lett a kiélezett végjátékra. A Szolnok ezzel biztos második, a Körmend harmadik helye még nem dőlt el.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
Sopron KC–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 70–81
(18–28, 20–16, 15–17, 17–20)
Sopron, 1400 néző. Vezette: Papp P., Nagy V., Goda
SOPRON: Mack 3/3, MYERS 22/6, Sitku M., Q. Ford 13/3, Montgomery 10. Csere: Fazekas Cs. 4, Supola 2, Schöll, Boriszov 7/3, Csendes 3/3, Takács N. 6/6. Edző: Kosztasz Flevarakisz
SZOMBATHELY: PERL 25/6, SOMOGYI 10/6, Sövegjártó 5/3, Golomán 12, Keller Á. 10/6. Csere: CLARK 13/9, Hawkins 6, Verasztó, Horváth Á., Takács Zs. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 6. p.: 12–11. 12. p.: 21–33. 15. p.: 25–33. 18. p.: 30–38. 22. p.: 40–51. 25. p.: 44–53. 28. p.: 52–53. 32. p.: 55–66. 35. p.: 63–72. 38. p.: 65–76
Kosztasz Flevarakisz:
– Megérdemelten nyert a Falco, de a csapatomat is dicséret illeti, hiszen vissza tudtunk jönni a meccsbe, és még a végjátékban is volt esélyünk a győzelemre. Nem könnyű úgy játszani, ha tizenegy perc után két kulcsemberünk, Ford és Myers is három hibával rendelkezik. Mindkét csapat szurkolóinak köszönjük a nagyszerű hangulatot, amit teremtettek a csarnokban!
Milos Konakov: – Nem könnyű úgy teljesíteni, hogy hiányoznak játékosok, ezért minden mérkőzésre változtatnunk kell valamit. Végig követtük a tervet, és a fiataljaink ismét sokat tettek hozzá a játékunkhoz. Négy éve nem nyertünk itt mérkőzést, most mégis találtunk motivációt annak ellenére, hogy nekünk nem volt fontos ez a találkozó. Próbáltuk a legjobbunkat nyújtani, ezért büszke vagyok a csapatra!

Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 82–70 (20–20, 21–9, 15–33, 26–8)
Szolnok, 1000 néző. Vezette: Benczur, Tóth C., Farkas G.
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 12/6, Badzim 14/6, PALLAI 9/6, Rudner 11/9, CAKARUN 19. Csere: CUMMINGS 17/6, Sebők A., Vincze R., Arabo. Edző: Gasper Potocnik
KÖRMEND: Stokes 8/6, WHITE 25/12, Takács K. 2, Szavics 8/6, W. GORDON 8. Csere: Martinez, Ferencz 9/3, Henry 8, Krivacsevics 2, Kenéz. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 8. p.: 15–17. 14. p.: 23–25. 18. p.: 33–29. 24. p.: 43–42. 28. p: 51–54. 34. p.: 66–66. 38. p.: 76–68
Gasper Potocnik:
– Elismerésem a csapatnak a mostani produkcióért és a középszakaszban elért második helyért. Nagyon fontos meccset nyertünk meg az erős Körmenddel szemben. Remélem, hamarosan felépülnek a sérültjeink, és velük együtt készülhetünk a rájátszásra.
Andonisz Konsztandinidesz: – Fura mérkőzés volt, olykor jól játszottunk, de volt olyan időszak, amikor gyengébben teljesítettünk. Magasabb szerkezetben játszottunk, mint a Szolnok, ezért a palánk alatt erősebbek voltunk, de az utolsó három perc a hazai csapaté volt, amely megérdemelten nyert.