Férfi kosár NB I: átdübörgött az Atomerőműn is a Falco

K. Zs.K. Zs.
2021.11.12. 19:51
Golomán György (14) és Boris Barac (24) vezeti ezt a szombathelyi támadást (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)
Két hazai győzelmet hozott a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapja: a továbbra is hibátlan Falco magabiztosan verte a sereghajtó Atomerőmű tartalékos legénységét (98–78), míg a Kaposvár a harmadik negyedben tette egyértelművé, hogy vereséggel küldi haza az Alba Fehérvárt (97–82).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
FALCO KC SZOMBATHELY–ATOMERŐMŰ SE 98–78 (33–21, 18–21, 23–13, 24–23)
Szombathely, 2285
néző. V: Győrffy P., Török R., Rácz Zs.
SZOMBATHELY: VÁRADI 15/6, SOMOGYI 9/3, Clark, GOLOMÁN 11/3, KELLER Á. 11/3. Csere: PERL 24/3, Barac 8, BENKE 16/6, Kovács B. 4, Veraszto, Sövegjártó. Edző: Milos Konakov
PAKS: BROWN 19/12, Frank 2, Brzoja 17/3, EILINGSFELD 15/3, Buljevic 18/3. Csere: Kovács Á. 4, Orgona 3/3, Kiss R. Edző: Teo Hojc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 6. p.: 19–8. 14. p.: 40–29. 20. p.: 51–42. 23. p.: 61–44. 27. p.: 66–53. 30. p.: 74–55. 35. p.: 83–63. 37. p.: 88–71.
Milos Konakov:
– Örülök a győzelemnek. Annak pedig még jobban, hogy Benke Szilárd, Boris Barac, Perl Zoltán és Keller Ákos egyaránt jó formát mutatott – mindannyian kisebb sérüléssel küszködtek.
Teo Hojc: – Most voltam először Szombathelyen, remek volt a hangulat, csak sajnos kikaptunk. Látszott, hogy a Falco jobb minőséget képvisel nálunk, ennek megfelelően alakult az eredmény.

KAPOSVÁRI KK–ALBA FEHÉRVÁR 97–82 (17–19, 26–27, 27–13, 27–23)
Kaposvár, 700
néző. V: Cziffra, Goda, Kovács N.
KAPOSVÁR: HILLIARD 16/3, T. J. PRICE 20/6, Plézer 2, Hendlein 2, MARTIN 25. Csere: X. FORD 20/3, KRNJAJSZKI 8/3, Puska 2, Bogdán 2. Edző: Nikola Lazics
FEHÉRVÁR: STARK 23/6, Vojvoda 8/3, Lukács 7, Szabó Zs. 9, Omenaka 2. Csere: STEELE 10/3, Laksa 6, FAKUADE 14/3, Takács Milán, Pongó Marcell 3/3. Edző: Dejan Mihevc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 13–15. 12. p.: 21–23. 17. p.: 33–37. 22. p.: 45–46. 27. p.: 62–54. 33. p.: 74–61. 37. p.: 85–75
Nikola Lazics:
– Minden mérkőzés fontos ebben a szezonban, ez is az volt, csakúgy, mint az eddigiek. Az első félidőben nem voltunk jó ritmusban, főleg védekezésben sok hibánk volt. A szünet után sokkal jobban védekeztünk, jó ritmusba kerültünk és megérdemelten nyertünk.
Dejan Mihevc: – A kaposváriaknak jobbak voltak és a második félidőben fölénk nőttek. Hiába védekeztünk sokszor húsz másodpercig eredményesen, egy-egy hiba miatt mégis kosarat kaptunk. Az első félidőben jól koncentráltunk, de a másodikban sok második esélyt engedtünk a hazaiaknak.