Férfi kosár NB I: a Falco legyőzte a Körmendet a vasi klasszikuson

FAZEKAS ZOLTÁN, TÓTH GÁBORFAZEKAS ZOLTÁN, TÓTH GÁBOR
2022.01.15. 17:17
Perl Zoltán (9) harmincegy pontot süllyesztett el a Körmend kosarában (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Falco 79–73-ra nyert otthon a Körmend ellen a férfi kosárlabda-bajnokság szombati, Vas megyei rangadóján. Tartja kiváló formáját a Sopron, amely 100 pontig jutott, és a DEAC leiskolázásával sorozatban a kilencedik győzelmét könyvelte el. A Kaposvár is jó passzban van, zsinórban ötödször nyert, míg a Szeged és az Oroszlány hosszabb rossz periódust zárt le szombati diadalával.

FALCO–KÖRMEND 79–73

A Falco–Körmend érzelmileg gyakran túlfűtött párharcaiban általában mindig történik valami olyan esemény, emlékezetes momentum, kiugró egyéni teljesítmény, vagy szerencsére egyre ritkábban balhé, ami miatt az adott találkozó kapcsán a megyében és néha még az országban is hetekig vitatkoznak a szurkolók. A szombati meccsről Perl Zoltán jut majd elsőként a drukkerek eszébe...

Mivel az előző négy bajnokijából hármat elvesztett a Falco – noha így is az első helyen várta a megyei rivális elleni rangadót – nem lehetett egyértelműen esélyesnek kikiáltani a címvédőt, amely pocsékul kezdte a szombati matinét. Három perc után 8–0-ra vezetett ugyanis a fantasztikusan rajtoló Körmend, pedig vezetőedzője, a ciprusi Andonisz Konsztadinidisz családi okok miatt kihagyta a vasi klasszikust, így Kocsis Tamás irányította az együttest. Ekkor még sokkal koncentráltabban kosárlabdázott a vendéggárda…

Az első negyedben pályára került Deontae Hawkins, a szombathelyiek új amerikai erőcsatára, aki a hét elején szerződtetett a Falco. A bajnok ismét gyengén védekezett és 27 pontot kapott tíz perc alatt, főleg mert ötből négy vendégtripla is a gyűrűben kötött ki. Aztán futott egy 8–0-s etapot a sárga mezes alakulat, és Golomán György zsákolása után kiegyenlített. Kocsis időt kért, de a válogatott center félhorgával már a Szombathelynél volt az előny, először a találkozó folyamán.

Az ebben az időszakban pontjaival és lepattanóival kulcsemberré előlépő középjátékos viszont a 18. percben már harmadik személyi hibáját követte el, így le kellett ültetni. Maliek White ragadtatta el magát és esett túlzásba, amikor Keller Ákos szorításában kosarat szerzett, majd provokáló jelleggel megfeszített izmait mutogatta a magyar centernek visszafelé futtában, de azonnal technikai hibát kapott az éles szemű játékvezetőktől.

A második félidőt is a Körmend kezdte jobban és 51–50-re már ismét ők vezettek a továbbra is feszült, de szoros mérkőzésen. A vendégeknél Wesley Gordon és White, a hazaiaknál Perl Zoltán szerezte a pontok nagy részét. Az utolsó negyedben elején öt ponttal újra megugrott a tarthatatlanul kosarazó Perl repítette Falco, miközben a 34. percben azért kellett lecserélni a jól játszó Durázi Krisztofert, mert elkezdett vérezni az ajka.

Egyre idegesebben és ezáltal több hibával játszottak a csapatok az utolsó negyedben, s zömében a hazaiak három-hat ponttal jártak előrébb, a vendégek csak kapaszkodtak. A 38. percben egy támadás során három triplát is mellédobott a Körmend, majd ezt követően a meccs legjobbja, a végül 31 pontos Perl persze bevágta, amivel tíz lett a bajnok előnye, s el is dőlt a meccs, az őszi, körmendi sikere után tehát a Falco hazai pályán is legyűrte megyei riválisát.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
18, FORDULÓ, szombati mérkőzések
FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY–EGIS KÖRMEND 79–73 (19–27, 23–10, 17–22, 20–14)
Szombathely, 3070
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Söjtöry
SZOMBATHELY: PERL 31/6, Somogyi 7/3, Clark, GOLOMÁN 13, Keller 9/3. Csere: Benke 3/3, Váradi 6, BARAC 10/3, Hawkins, Verasztó. Edző: Milos Konakov
KÖRMEND: STOKES 13/6, White 16/12, Martinez 2, SZAVICS 10/6, GORDON 15. Csere: Ferencz 2, Durázi 9/3, Krivacevic, Takács K. 2, Henry 4. Megbízott edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 6. p.: 11–13. 8. p.: 11–20. 13. p.: 27–27. 18. p.: 36–33. 20. p.: 42–37. 24. p.: 48–49. 28. p.: 53–53. 30. p.: 59–59. 32. p.: 65–61. 36. p.: 69–67. 38. p.: 77–67
Milos Konakov:
– Több játékosunk is úgy vállalta a meccset, hogy különböző problémák miatt három-négy napja nem edzett – ezért is fontos ez a győzelem! Próbáltunk higgadtan, szervezetten kosarazni, ezt jelzi, hogy nyolc eladott labdával le tudtuk hozni a rangadót, illetve stabilan büntetőztünk – ez biztonságot adott a csapatnak. Küzdünk tovább a céljainkért!
Kocsis Tamás: – Gratulálok a Falcónak a győzelemhez, a saját csapatomnak pedig azért, mert remekül harcolt. Sikerült végig szorossá tennünk a meccset, kis szerencsével talán nyerhettünk volna. Fáj, hogy elvesztettük a szomszédvári rangadót, de menni, dolgozni kell tovább.

SOPRON KC–DEAC-TUNGSRAM 100–75 (29–15, 24–25, 36–15, 11–20)
Sopron, 2000
néző. V: Praksch, Török, Balog
SOPRON: MCGILL 28/12, MYERS 19/9, Sitku, FORD 17/9, MONTGOMERY 11. Csere: Werner, Fazekas 5/3, Boriszov 10, Halász 7/3, Takács N. 3/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz
DEBRECEN: Hagins 9/9, THAMES 13/9, DRENOVAC 17, Valerio-Bodon 5/3, Aska 11. Csere: Dzseletovics 4, TÓTH 12, Polyák 4/3, Balázsi, Kerpel-Fronius G. Edző: Jorgosz Vovorasz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–8. 8. p.: 21–12. 12. p.: 33–17. 15. p.: 40–23. 18. p.: 47–34. 22. p.: 58–40. 25. p.: 70–47. 28. p.: 82–51. 32. p.: 93–57. 35. p.: 96–66. 38. p.: 96–73
Kipontozódott: Halász (30. p.)
Kosztasz Flevarakisz:
– Újabb nagyon szép győzelmet arattunk! A szervezett védekezés hozta meg a sikert, támadásban pedig harminc-harmincöt percig remekül működtünk csapatként. Szurkolóink ismét szenzációs hangulatot teremtettek. Még örülünk a sikernek, vasárnap pihenünk, majd hétfőtől már a következő mérkőzésre készülünk.
Jorgosz Vovorasz: – Nagyon jó munkát végeztek a hazaiak, a csapat és az edzőjük is. Az elejétől fogva irányították a játékot, megérdemelten nyertek. Ami minket illet, így jár az a csapat, amelyik engedi, hogy az ellenfele a saját játékát játssza. Egy jó sorozat után jött két vereség, azon dolgozunk, hogy mentálisan előrelépjünk és kijöjjünk a hullámvölgyből.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 93–75 (28–16, 26–20, 22–19, 17–20)
Szeged, 800
néző. V: Földházi, Frányó, Szilágyi
SZEGED: PERSONS 22/12, COOK 17/9, Szatmári, Bognár 10/3, ALSTON 21/3. Csere: Balogh 1, KELLER I. 13/9, Filipovics 4, Polányi, Hunt 2, Kerpel-Fronius B. 2, Mayer 1. Edző: Simándi Árpád
ZTE: Wilson 16/6, Parks 10/3, DE COSEY 17/9, Csuti, Horti 7. Csere: Takács Martin 3/3, Németh Á. 5/3, Révész 6, Holton 11. Edző: Emir Mutapcic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 5. p.: 11–7. 8. p.: 24–13. 12. p.: 34–18. 17. p.: 49–27. 22. p.: 61–38. 28. p.: 72–52. 33. p.: 78–58. 37. p.: 89–69
Kipontozódott: Holton (40. p.)
Simándi Árpád:
– Három vereség után nagyon fontos győzelmet arattunk. Jobban védekeztünk és támadásban is felülmúltuk ellenfelünket.
Emir Mutapcic: – Az energikusabban játszó Szeged ötvennégy pontot dobva már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. Gyengén védekeztünk, tudásunk alatt támadtunk, mielőbb vissza kell találnunk a győztes útra.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 64–81 (15–22, 6–23, 20–20, 23–16)
Szekszárd, 650
néző. V: Papp P., Tóth C., Makrai.
ATOMERŐMŰ: Brown 15/9, Frank 2, TAYLOR 21/6, Buljevic 3, Goins 13/9. Csere: Kovács Á. 10, Kis R., Brzoja, Pajor. Edző: Petar Mijovics
KAPOSVÁR: HILLARD 16, Price 5/3, Plézer, Csorvási 2, MARTIN 21. Csere: Diggs 9/6, X. FORD 21/6, Puska, Bogdán 2, Krnjajszki 5/3. Edző: Nikola Lazics
Petar Mijovics:
– Az eddigi legrosszabb hetünk a mostani, mióta itt vagyok. Mislav Brzoja sérüléssel bajlódik, de Eilingsfeld János sem tudott még velünk edzeni, így kellett pályára lépünk. Nem voltunk agresszívek, ezt a Kaposvár főleg a második negyedben bosszulta meg. Tiszta dobásokat hagytunk ki, de az egy az egy elleni helyzetekben is sokat hibáztunk. Fel kell állnunk, mert célunkat, az A-csoportban maradást el akarjuk érni.
Nikola Lazics: – Remekül játszottunk, támadásban könnyű pontokat szereztünk, a védekezésünk – főleg a második negyedben – parádés volt, hat ponton tartottuk a Paksot. Jó ritmusban vagyunk, sorozatban ötödik sikerünket szereztük meg.

MVM-OSE LIONS–DUNA-ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 89–80 (26–23, 18–16, 21–20, 24–21)
Oroszlány, 700
néző. V: Cziffra, Nagy V., Pozsonyi.
OROSZLÁNY: IHRING 15/9, MESICEK 14/3, Carev 3/3, MINCSEV 15/3, Molnár M. 6. Csere: GARAMVÖLGYI 8/6, PARRISH 14/6, Ruják A. 8/6, Tóth B. 6/6. Edző: Sebastjan Krasovec
KECSKEMÉT: POLLARD 22/6, Jaramaz 4, MILUTINOVICS 16/6, KUCSERA 9/3, KARAHODZSICS 16. Csere: Dramicsanin 4/3, Kiss D., Wittmann 9/6. Edző: Forray Gábor
Sebastjan Krasovec:
– Az elejétől kezdve koncentráltan játszottunk, szinte végig kontrolláltuk a találkozót, és Elijah Burns hiányát is elbírtuk. Remélem, ezzel a győzelemmel kimászunk a gödörből, amelybe az elmúlt hetekben kerültünk.
Forray Gábor: – Jól játszott és kitűnő dobóformát mutatott az OSE, megérdemelten nyert. A kulcspillanatokban többször is hibáztunk, amit a hazai csapat rendre kihasznált. Nem tudom elmarasztalni a játékosaimat, mindent megtettek, ezúttal ennyi volt bennünk.