Férfi kosár NB I: tízzel nyert a Falco; szenzációs fordítás a Fehérvártól

2022.03.19. 19:58
Nagyot fordított a Fehérvár (Fotó: Katona Tibor6Zalai Hírlap, archív)
A Falco KC Szombathely 80–70-re nyert a DEAC ellen, míg az Alba Fehérvár 85–82-re legyőzte az OSE Lionst a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A soproniak hosszabbítás után 94–92-re kikaptak a Kaposvártól.

Az első negyedben alaposan letarolta az Alba Fehérvárt az OSE Lions, s már 17 ponttal is vezetett, végül 14 pontos előnnyel fordult a második játékrészre. A fehérváriak ugyan elkezdték a zárkózást, a harmadik negyed egy pontján is 16-tal égtek még, majd elkapták a fonalat. A hazaiak egy parádés utolsó játékrészt játszva végül 85–82-re nyertek.

Az Atomerőmű SE a szünetben már 12 ponttal vezetett a Nyíregyháza ellen. Ezt követően szinte folyamatosan csökkent az előnye, de nem fogyott el a végére, s 82–73-ra nyert. A Szedeák és a Pécs egy elképesztően pontgazdag, az első negyedet leszámítva kiélezett meccset játszott egymással, amelyen előbbi nyert 106–95-re.

A listavezető Falco KC Szombathely már az első negyedben eldöntötte a legfontosabb kérdést a DEAC ellen, végül nagyjából meg is tudta tartani előnyét, s hozta a kötelezőt a 80–70-es sikerével. A Soproni KC hosszabbításban 94–92-re kisebb meglepetésre vereséget szenvedett a Kaposvár ellen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

Alba Fehérvár–MVM-OSE Lions 85–82 (17–31, 19–12, 27–24, 22–15)
Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS 82–73 (25–16, 21–18, 19–20, 17–19)
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–DEAC-Tungsram 80–70 (32–18, 14–14, 18–13, 16–25)
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécsi VSK-Veolia 106–95 (33–22, 27–26, 22–20, 24–27)
Sopron KC–Kaposvári KK 92–94 – hosszabbítás után (25–18, 21–17, 19–24, 20–26, 7–9)

ALBA FEHÉRVÁR–MVM-OSE LIONS 85–82 (17–31, 19–12, 27–24, 22–15)
Székesfehérvár, 1300 néző. V:
Kapitány, Goda, Kovács N.
FEHÉRVÁR:
Stark 5/3, Vojvoda 5/3, Lukács N. 5, Fakuade 2, Omenaka 2. Csere: S. DAVIS 20/9, Pongó Marcell 7/3, L. SMITH 21/9, SZABÓ ZS. 12/9, Takács Milán 6/6. Edző: Matthias Zollner
OSE: IHRING 18/9, CALHOUN 23/15, Carev 7/3, Molnár M., Burns 13. Csere: PARRISH 11/9, Ruják A. 6/3, Garamvölgyi 4. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 5. perc:
5–16. 8. p: 11–23. 12. p: 20–31. 15. p.: 28–37. 18. p.: 31–41. 22. p.: 36–46. 25. p.: 47–55. 28. p.: 53–60. 33. p.: 71–70. 35. p: 71–75. 38. p.: 80–80
Matthias Zollner: – Nagyon örülök, nemcsak a győzelemnek és nemcsak kifejezetten annak, hogy az utolsó másodpercben dobtuk be a győztes triplát, hanem legfőképpen annak, hogy csapatként harcoltunk. Katasztrofálisan kezdtük a mérkőzést, az első tíz perc alig értékelhető, viszont utána folyamatosan jöttünk fel, és a csapat erejét mutatja, hogy ilyen nehéz helyzetből is talpra állt. Mindent megtettünk a győzelemért, büszke vagyok a fiúkra.
Sebastjan Krasovec: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Jó volt a védekezésünk annak ellenére, hogy nagyon sok tripla esett. Mindkét csapat mindent megtett a győzelemért, lényegében három negyeden keresztül, ha nem is mi irányítottuk a játékot, olyan volt a mérkőzés, hogy bármi megtörténhetett. Nem tudom elmarasztalni játékosaimat, a végén a szerencse döntött, a fehérváriak egy elképesztő hármassal kerekedtek felül. Mi is megérdemeltük volna a győzelmet.

ATOMERŐMŰ SE–HÜBNER NYÍREGYHÁZA BS 82–73 (25–16, 21–18, 19–20, 17–19)
Paks, 500 néző. V: Benczur, Farkas, Nyilas.
ATOMERŐMŰ: Frank, BROWN 18/12, Brzoja 7/3, EILINGSFELD 26, TAYLOR 11/3. Csere: KOVÁCS Á. 11/3, Pacevicius 6, Keith 3, Pajor. Edző: Jan Pavlík
NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 15/3, BRYCE 21/3, Kiss B. 5/3, Pipiras 3/3, SUÁREZ 19. Csere: Coleman 6, Madár 4, Bus I., Mokánszki. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–2. 7. p.: 17–8. 13. p.: 30–18. 17. p.: 38–26. 22. p.: 48–38. 26. p.: 55–42. 34. p.: 70–56. 36. p.: 78–65
Jan Pavlík: – Jár a gratuláció a csapatnak, nagyon fontos győzelmet arattunk. Lelkileg nagyon mélyen volt a csapat, sok nehézséget kellett leküzdenünk. Örülünk, hogy így sikerült, nagy energiákat mozgósítottunk a mérkőzés elején, és az akkor megszerzett előnyt végig tudtuk tartani. Ilyen játékkal lehet keresnivalónk.
Pethő Ákos: – Gratulálok Jan Pavlíknak, nagy energiát adott a Paksnak, ami ilyen kezdést eredményezett. A dobószázalékunkat látva csoda, hogy meccsben tudtunk maradni, s ha a végén szerencsénk van, másképp is alakulhatott volna. Az eddigi legrosszabb meccsünket játszottuk a szezonban.

FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY–DEAC-TUNGSRAM 80–70 (32–18, 14–14, 18–13, 16–25)
Szombathely, 2720 néző. V: Praksch, Török, Jakab.
SZOMBATHELY: VÁRADI 16/3, Somogyi 11/3, CLARK 18/12, Golomán 6, Keller 4. Csere: PERL 18/6, Barac 4, Hawkins 3/3, Verasztó, Kovács B. Edző: Milos Konakov
DEBRECEN: Thames 5/3, HAGINS 11/9, Valerio-Bodon 3/3, DZELETOVICS 10/6, Tóth Á. 8. Csere: Aska 11, Drenovac 13, Kovács Á., Polyák 9/3, Kerpel-Fronius G. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–5. 6. p.: 18–8. 15. p.: 34–25. 17. p.: 40–25. 20. p.: 46–32. 23. p.: 55–35. 27. p.: 60–41. 30. p.: 64–45. 34. p.: 70–54. 37. p.: 76–58. 39. p.: 78–65
Milos Konakov: – Úgy 30 percig kontrolláltuk a játékot – jól felkészültünk, jól kosárlabdáztunk. A negyedik negyed miatt azonban van bennem némi hiányérzet, ekkor már nem úgy játszottunk, ahogyan tudunk, ahogyan kell – de ez most belefért. Most pedig minden erőnkkel az utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzésünkre koncentrálunk: szeretnénk szépen, győzelemmel búcsúzni a nemzetközi porondtól.
Berényi Sándor: – Megérdemelten nyert a Falco, az eredmény ránk nézve hízelgő. A hazai csapat agresszívan kosárlabdázott, mi viszont nagyon puhák voltunk – sajnos nem először. Ha keményebben állunk bele a meccsbe, talán szorosabb csatára kényszeríthettük volna a házigazdát.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–PVSK-VEOLIA 106–95 (33–22, 27–26, 22–20, 24–27)
Szeged, 1000 néző. V: Mészáros B., Söjtöry, Makrai.
SZEGED: PERSONS 26/3, Cook 14/3, Polányi 6/6, BOGNÁR 15/3, ALSTON 17. Csere: R. DAVIS 16/6, Kerpel-Frónius B. 7/3, Szatmári 3, Keller I. 2. Edző: Simándi Árpád
PÉCS: HAYNES-JONES 29/18, ILLÉS M. 18/6, Carpenter 11/3, Kalmár 2, IVOSEV 18. Csere: Futó, Bíró O. 15/3, Goldring 2, Farkas S., Popadics. Edző: Andrija Csirics
Az eredmény alakulása. 7. perc:
18–16. 17. p.: 49–37. 28. p.: 77–64. 37. p.: 100–85
Simándi Árpád: – Noha végig vezetve nyertünk, nehéz mérkőzés volt. Fontos győzelmet arattunk, mert sikerünknek köszönhetően a középházban folytatjuk a pontvadászatot.
Andrija Csirics: – Egész héten sok problémával küzdöttünk. Két alapemberünk, Veljko Brkics és Donovan Donaldson távollétében nem volt esélyünk a jó napot kifogó Szeged ellen.