Férfi kosár NB I: izgalmas hajrá végén győzött a Szolnok

K. Zs.K. Zs.
2021.10.17. 20:06
Mario Ihring (a háttérben) 16, Elijah Burns 11 ponttal járult hozzá a piros mezes oroszlányiak sikeréhez<br />(Fotó: Délmagyarország/Frank Yvette)
A Szolnok házigazdaként két ponttal legyőzte a Pécset a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi játéknapján. Az Oroszlány kilenccel nyert a Szeged vendégeként.

A szolnokiak a negyedik negyed elején még 21 ponttal vezettek, ám a PVSK a meccs végére két pontra felzárkózott. A szolnokiaknál a horvát Roko Badzim 22, a pécsieknél az amerikai Samajae Haynes-Jones 21 pontot dobott.

A szegedi meccsen a hazai Tayler Anthony Persons volt a legeredményesebb játékos 23 ponttal, az oroszlányiak közül viszont négyen is tíz pont feletti teljesítménnyel zártak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–MVM-OSE LIONS 64–73 (18–21, 20–15, 9–19, 17–18)
Szeged, 800
néző. Vezette: Cziffra, Söjtöry, Sörlei
SZEGED: PERSONS 23/3, Balogh Sz. 2, COOK 19/6, Bognár 9/3, Hunt 3/3. Csere: Alston 3, Kerpel-Fronius B., Keller I. 3/3, Polányi, Filipovics, Szatmári 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
OROSZLÁNY: IHRING 16/6, Miliszavljevics 12/6, Carev, MINCSEV 16/3, BURNS 11. Csere: Tóth B. 8/6, Garamvölgyi, Ruják A. 2, Parrish 8/6. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–1. 8. p.: 12–16. 13. p.: 18–14. 17. p.: 30–28. 23. p.: 40–42. 28. p.: 45–53. 32. p.: 47–61. 35. p.: 53–67. 38. p.: 62–69
Szrecsko Szekulovics:
– Fásultan kezdtünk, csupán a második negyed hajrájában tudtunk felzárkózni, rövid ideig vezettünk is. Azért vesztettünk, mert sok támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, továbbá pontatlanul dobtunk.
Sebastjan Krasovec: – Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, és ez beigazolódott. Hat eddigi mérkőzésünkből négyet idegenben játszottunk. Lelkes szurkolóink támogatásával értékes győzelmet arattunk az idei bronzérmes ellen.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–PVSK-VEOLIA 80–78 (22–9, 25–24, 19–19, 14–26)
Szolnok, 1200
néző. Vezette: Benczur, Ádám, Makrai
SZOLNOK: Rogic 9/3, Pallai 3/3, Cummings 7, Szubotics 8, CAKARUN 17. Csere: PONGÓ MÁTÉ 8/6, Taiwo 2, BADZIM 22/12, Zsíros 2, Kovács P. 2, Rudner, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik
PÉCS: HAYNES-JONES 21/12, Hőgye, BRYSON 12/12, J. GORDON 17/6, Ivosev 9. Csere: Armaghani, Illés 2, Bíró O. 9/9, Brkics 8. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–3. 8. p.: 19–7. 14. p.: 35–22. 18. p.: 43–27. 24. p.: 55–39. 28. p.: 59–50. 34. p: 73–58. 37. p.: 75–66. 40. p.: 79–75
Kipontozódott: Taiwo (15. p.)
Gasper Potocník:
– Mintegy huszonöt percig jól játszottunk, a következő tizenötben viszont kritikán aluli teljesítményt nyújtottunk. Engedtük, hogy a Pécs visszajöjjön a mérkőzésbe, ezért a kulcsembereinknek sajnos a vártnál több időt kellett a pályán tölteniük, ami nem jó, hiszen szerdán FIBA Európa-kupa-meccs vár ránk Varsóban. Örüljünk, hogy nyertünk.
Dragan Alekszics: – Az elején túl nagy előnyt adtunk a Szolnoknak. Annak örülök, hogy nem adtuk föl, és a végén akár még nyerhettünk is volna. Ez a meccs is jó lecke volt nekünk.