Férfi kosár NB I: a Kecskemét egyenlített a Körmend ellen

D. S. B.D. S. B.
2022.06.04. 17:31
Xavier Pollard húsz ponttal és tíz assziszttal vette ki a részét a KTE szombati győzelméből (Fotó: Kovács Péter)
Kiegyenlítette az Egis Körmend elleni párharcot a Duna-Aszfalt-DTKH Kecskemét a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében: Forray Gábor együttese magabiztos játékkal győzött hazai pályán 73–67-re szombat délután.

A házigazda Kecskemét legutóbb hét évvel ezelőtt jutott be a legjobb négy közé az élvonalban, így érezhetően motivált volt, hogy a remélt szombati győzelemmel kiharcolja az újabb hazai mérkőzést. A hazaiak kezdeti drukkját kihasználta a Körmend, amely öt perc után Wesley Gordon vezérletével ellépett 11–6-ra, de ezután a KTE megtalálta a megoldást a vasiak védekezésére, és ezt kihasználva Karahodzsics Kemal pontjaival még az első negyedben fordított (20–16).

Az első pihenő után a folytatásra magabiztos játékkal jött ki a Kecskemét, amely bár a különbséget nem tudta jelentősen növelni, a szünetig nem engedte közelebb a Körmendet (39–35).

A térfélcsere után a vasiak 43–41-nél még az egyenlítésért is támadhattak, de a továbbra is jól küzdő házigazda megint meg tudta rázni magát, és Xavier Pollard újabb pontjaival a harmadik negyed végén már kilenccel, míg a negyedik elején tíz ponttal is vezetett (60–50).

A hajrában Kamau Stokes duplája után ismét egyenlíthetett volna a Körmend (68–65), de két támadását is elrontotta, amit a hazaiak kihasználtak, és 73–67-re megnyerték az elődöntő második meccsét, így egyenlítettek a párharcban.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉTEGIS KÖRMEND 7367 (20–16, 19–19, 18–15, 16–17)
Kecskemét, 1300néző.Vezette:Cziffra, Kapitány, Győrffy P.
KECSKEMÉT:POLLARD20/3,Jaramaz12/6,Milutinovics8/6,Kucsera, KARAHODZSICS18. Csere:Wittmann11/6,Ivkovics, Kiss D.4. Edző:Forray Gábor
KÖRMEND:Stokes9/3,White8,Martinez, SZAVICS17/6,W. Gordon12. Csere:Doktor3/3,Takács K.4,Ferencz2,Durázi, HENRY11,Krivacsevics1. Edző:Andonisz Konsztandinidesz
Az eredmény alakulása. 4. perc:6–7.8. p.:14–15.13. p.:27–20.18. p.:34–31.23. p.:43–37.28. p.:49–45.33. p.:62–50
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc eredménye:1:1
Forray Gábor:– Köszönöm a csapatomnak és a szurkolóinknak ezt a napot, óriási része van mindenkinek ebben a sikerben. Megérdemelten nyertünk, mert végig kontrollálni tudtuk a találkozót, folyamatosan vezettünk. Most jól működött az, ami az első meccsen nem, vagyis a védekezés. Voltak felelőtlen vállalásaink, akkor a Körmend át is tudott rohanni rajtunk. Kedden jön a következő mérkőzés, szeretnénk ott is nyerni, továbbra is meccsről meccsre tervezünk és haladunk.
Andonisz Konsztandinidesz:– A rájátszás ezen szakaszában kiegyensúlyozottabb játék kell ahhoz, hogy Kecskeméten nyerni tudjunk. Sajnos esetünkben ez azért nem állt össze igazán, mert amikor működött a támadójátékunk, akkor a védekezésünk nem, és ez fordítva is igaz volt. Hullámzóan alakult így számunkra a találkozó, ez magyarázza a csupán hatvanhét szerzett pontunkat is. Nincs időnk azonban szomorkodni, kedden már lehet javítani hazai pályán, ahol nyerni szeretnénk.