Férfi kosár NB I: vereséggel kezdte a második kört a Szolnok

Cs. B.Cs. B.
2021.12.27. 20:03
A Szedeák simán, 81–57-re felülmúlta a Szolnoki Olajbányászt (Fotó: Török János)
Az előző idényben második Szolnok meglepetésre rendkívül simán, 81–57-re kikapott a Szeged vendégeként, míg az Atomerőmű SE 85–73-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 14. fordulójában, hétfőn.

A „második kör” nyitányán a szegedieknél Doug Persons 25 ponttal járult hozzá a sikerhez, ezen kívül volt hat lepattanója és nyolc gólpassza is.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 81–57
(17–12, 23–17, 24–20, 17–8)
Szeged, 1200
néző. V: Benczur, Török R., Pozsonyi
SZEGED:
PERSONS 25/3, COOK 17/6, Szatmári, BOGNÁR 13/3, ALSTON 13. Csere: Hunt 9, Polányi, Kerpel-Fronius B. 2, Balogh Sz., Keller I. 2, Mayer. Edző: Simándi Árpád
SZOLNOK: Pongó Máté 5/3, Kovács P., Cummings 4, Taiwo, Szubotics 13/3. Csere: Pallai 5/3, Cakarun 9, Solano 12/3, Badzin 6/6, Rudner 3/3, Zsíros, Gilszki. Edző: Gasper Potocník
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 12–7. 12. p.: 19–12. 18. p.: 35–25. 22. p.: 44–32. 27. p.: 56–40. 33. p.: 64–52. 35. p.: 72–52.. 38. p.: 77–55
Kipontozódott: Persons (38. p.)
Kiállítva: Szubotics (38. p.)
Simándi Árpád: – A győzelmünk kulcsa a remek védekezés volt, elsősorban lepattanózásban múltuk felül a Szolnokot. Köszönjük szurkolóinknak a biztatást, remek hangulatot teremtettek, részesei a győzelmünknek.
Gasper Potocník: – Gyengén kezdtünk, rendre rossz döntéseket hoztunk az elején, a Szeged elhúzott, és mi végig futottunk az eredmény után. Különösen a második félidőbeli teljesítményünkkel vagyok elégedetlen, ilyen gyenge dobóteljesítménnyel lehetetlen nyerni egy jó napot kifogó ellenféllel szemben.

ALBA FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 73–85 (24–20, 18–18, 12–28, 19–19)
Székesfehérvár, 1200 néző. V: Győrffy P., Tóth C., Fodor A.
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 7, Vojvoda 13/6, L. Smith 8, FAKUADE 12/3, Omenaka 2. Csere: Stark 8, Szabó Zs. 5, Lukács N. 8, LAKSA 10/6, Takács Milán. Edző: Matthias Zollner
PAKS: K. BROWN 19/9, Frank, D. Taylor 8/6, EILINGSFELD 29/6, Goins 6/6. Csere: BRZOJA 14/6, Buljevic 2, Kovács I Ákos 3/3, Pajor, Kis R. 4/3. Edző: Petar Mijovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 5. p.: 10–8. 8. p.: 19–16. 12. p.: 24–27. 15. p.: 24–32. 18. p.: 32–35. 22. p.: 42–43. 25. p.: 46–52. 28. p.: 50–62. 32. p.: 58–66. 35. p.: 63–76. 38. p.: 68–79
Matthias Zollner:
– Győzelemre készültünk, bár számítottunk arra, hogy lesz olyan mérkőzés, amit elveszítünk a nyertes sorozat után, de nem gondoltam arra, hogy ez a Paks ellen következik be. Eilingsfeld János volt a kulcsfigura, aki nagyszerűen játszott. Egy másik, sokkal szebb arcunkat kell mutatni Szombathelyen, a Falco ellen szeretnénk javítani.
Petar Mijovics: – Négy mérkőzésből hármat megnyertünk, ez egyértelműen bizonyítja, hogy jó úton járunk. Nagyon fontos és megérdemelt győzelmet arattunk az Alba ellen! Nem nézünk hátra, sem előre, inkább mindig a következő találkozóra készülünk. Az Alba nehéz ellenfél, hazai pályán különösen, ezért is nagyon értékes ez a siker. Jó ütemben és pontosan dobtunk, valamint a védekezésünk is összeállt, ennek köszönhetjük a győzelmünket.

KAPOSVÁRI KK–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 77–61 (25–22, 19–10, 17–16, 16–13)
Kaposvár, 700 néző. V: Praksch, Kapitány, Lengyel
KAPOSVÁR:
HILLIARD 20/3, PRICE 13/3, Plézer, MARTIN 15/3, Csorvási 8. Csere: Krnjajszki 5/3, X. Ford 14, Puska, Bogdán, Paár 2, Hajduk. Edző: Nikola Lazics
KECSKEMÉT: POLLARD 20/6, Jaramaz 5, MILUTINOVICS 10/3, Dramicsanin 7, Kiss D. 4. Csere: Wittmann 8/6, Kucsera 3/3, Lukács D., Fazekas M. 2, Ivkovics 2, Kőházi, Tóth Balázs. Megbízott edző: Hegedűs Gergely
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. p.: 16–13. 12. p.: 27–24. 17. p.: 38–29. 22. p.: 50–34. 27. p.: 57–44. 32. p.: 63–50. 37. p.: 67–55
Nikola Lazics: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk, de minden meccs fontos ebben az évadban. A Kecskemét és mi is hasonló helyzetben voltunk három vereség után, és a sérülések miatt. A nagyszünet után megint nem úgy játszottunk, mint korábban, de kontrolláltuk az egész találkozót. Az első félidőben jó ritmusban támadtunk, a harmadik és negyedik negyedben már volt problémánk ezen a téren, ám a védekezésünk az egész mérkőzésen jól működött. Megérdemelten nyertünk, azonban nincs túl sok idő pihenni, és a ZTE ellen is nehéz meccs következik.
Hegedűs Gergely: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, amelyet megérdemelten nyert meg a Kaposvár. Helyenként nagyon rosszul használtuk a taktikai faultokat. Amikor szoros volt a meccs, ennek köszönhetően lépett el az ellenfél.

EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 85–71 (14–21, 28–14, 22–14, 21–22)
KÖRMEND: Stokes 11/6, White 11/3, Martinez 2, SZAVICS 11, W. GORDON 19. Csere: Takács K., FERENCZ 15/9, Krivacsevics, Henry 6/3, Durázi 10/6, Érsek. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
ZALAEGERSZEG: Parks 11/3, Guyton 19/6, Polster 2, BARNETT 13/3, Horti 5/3. Csere: HOLTON 18/12, Bonifert, Wilson 3, Révész Á., Németh Á. Edző: Emir Mutapcic
Körmend, 1950 néző. V: Cziffra, Goda, Szilágyi. Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 7. p.: 14–16. 14. p.: 28–28. 17. p.: 37–28. 23. p.: 48–42. 28. p.: 59–49. 34. p.: 71–55. 37. p.: 81–62
Andonisz Konsztandinidesz: – Az volt a célunk, hogy a decemberi öt hazai mérkőzésünket megnyerjük. Négyet már sikerült, remélem, a következő is meglesz. Wesley Gordon bizonyította, hogy milyen hasznos tagja a csapatnak, de a többiek is dicséretet érdemelnek. Jó irányba változott a játékunk, bízom benne, hogy maradunk ezen az úton a későbbiekben is.
Emir Mutapcic: – Ha egy csapat nyerni akar, ahhoz keményen kell dolgozni a pályán, most ugyanazokat a hibákat követtük el, mint a Sopron ellen. Sok labdát eladtunk, s ellenfelünk több kosarat szerzett második esélyből. Pozitívum, hogy a játékosok nem adták fel a küzdelmet, ha együtt marad ez a gárda, lesznek győztes mérkőzéseink is.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–DEAC-TUNGSRAM 62–89 (12–23, 17–25, 18–21, 15–20)
Nyíregyháza, 1500
néző. V: Földházi, Minár, Sörlei
NYÍREGYHÁZA:
N. JOHNSON 17/3, BRYCE 17/3, Kiss B., Pipiras 9/3, Suárez 5. Csere: Mokánszki 2, Bazsó 2, LeDay 10, Bus I., Anda, Szobi. Edző: Pethő Ákos
DEBRECEN: HAGINS 21/15, Thames 4, DRENOVAC 16/3, Aska 6, Kovács II Ákos 8. Csere: TÓTH Á. 12, Dzseletovics 6, NEUWIRTH 8/6, Kerpel-Fronius G. 2, Polyák 6/3, Ekenedilichukwu. Edző: Jorgosz Vovorasz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–10. 7. p.: 10–­16. 9. p.: 10–21. 13. p.: 16–33. 19. p.: 29–46. 22. p.: 30–50. 23. p.: 35–50. 26. p.: 37–57. 28. p.: 43–61. 34. p.: 51–78. 37. p.: 59–78
Pethő Ákos: – Sajnos nagyon kis energiával játszottunk, illetve az volt a baj, hogy a Debrecen játékára akartunk reagálni, emiatt rendre el voltunk késve. El kell felejteni, hogy bent vagyunk a Magyar Kupa nyolcas döntőjében, ahogy eddig, innentől kezdve sem kapunk semmit ingyen. Elismerés a DEAC-nak, de a nagy különbségű győzelmében nekünk is van sarunk.
Jorgosz Vovorasz: – Negyven percig kontrolláltuk a mérkőzést, jól védekeztünk, és a támadójátékra sem lehetett panasz, előbbi azért örömteli, mert a Nyíregyháza támadásban különösen remek csapat. Ezt szeretném látni minden meccsen! A remek kezdéssel alapoztuk meg a sikerünket, ami nagyon jól jött nekünk, kijött a kemény edzésmunka.