Férfi kosár NB I: ismét kikapott a listavezető

K. B.K. B.
2021.12.30. 19:58
A Falco nem bírt az Albával (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)
Sorozatban második vereségét szenvedte el a listavezető Falco KC Szombathely a férfi kosárlabda NB I-ben, ezúttal hazai pályán az Alba Fehérvártól kapott ki 93–91-re csütörtökön. A DEAC a Pécsi VSK-nál (102–79), a Kaposvár a Zalakerámia ZTE KK-nál (72–65), a Körmend az OSE Lionsnál (77–65), a Sopron a Szedeáknál (95–77), a Szolnok a Paksnál (84–63), míg a Kecskemét hosszabbításban a Nyíregyházánál (101–99) bizonyult jobbnak.

A tabella hatodik helyén álló fehérváriak az első negyedben hárompontos előnyre tettek szert (27–30), ám a Szombathely a folytatásban egy pontot faragott a hátrányából, így a csapatok 52–50-es állásnál vonultak a szünetre. A harmadik játékrész egyértelműen az Albáé volt, 30–17-re nyert, és hiába zárkózott az utolsó felvonásban kiválóan a Falco, fordítani már nem tudott, 93–91 lett a vége.

A pécsiek az első negyedben hatpontos sikert értek el, a másodikban viszont ugyanilyen arányban kaptak ki, így a félidőben 44–44-et mutatott az eredményjelző. A harmadik játékrészben ritmust váltottak a hazaiak, 32–13-ra behúzták az etapot, így 19 pontos előnnyel vágtak neki a záró felvonásnak, amelyben négy ponttal tovább növelték a különbséget, és végül 102–79-es diadalt arattak.

SZOMBATHELY:
Váradi 6, Somogyi 10, BENKE 24/12, Golomán 13, KELLER Á. 15. Csere: Perl 10, Barac 9, Clark 4, Kovács B. Edző: Milos Konakov
FEHÉRVÁR: SZABÓ ZS. 13/3, VOJVODA 13/3, Smith 6, FAKUADE 14/3, Lukács 8. Csere: Laksa 2, Takács M., Omenaka 8, Pongó Marcell 5/3, STARK 24/15. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–7. 6. p.: 14–11. 7. p.: 15–16. 9. p.: 27–28. 12. p.: 27–34. 16. p.: 38–40. 18. p.: 46–48. 22. p.: 54–56. 26. p.: 58–61. 28. p.: 59–69. 29. p.: 65–80. 33. p.: 70–85. 36. p.: 74–85. 38. p.: 83–89
Milos Konakov: – Ennyi kapott ponttal nem lehet nyerni, ez már az előző körben, Debrecenben is bizonyossá vált. Ez nem a mi stílusunk, az első és a harmadik negyedben harminc pontot kaptunk. Ez rengeteg, ezen változtatni kell. Az ideális a szünet előtti formánk volt, ehhez kell visszatérnünk és megmutatni igazi arcunkat.
Matthias Zollner: – Tudtuk, hogy ki lesz az ellenfelünk, a Falco nagyon jelentős játékerőt képvisel, három-négy éve ugyanaz a csapat gerince. De megmutattuk, hogy mindenkit le tudunk győzni, ezen az úton kell továbbmennünk. A szombathelyiek fizikai, erőre épülő stílusa feküdt nekünk.

DEAC-Tungsram–Pécsi VSK-VEOLIA 102–79 (16–22, 28–22, 32–13, 26–22)
Debrecen, 1000 néző.V:Benczur, Tóth, Nyilas.
DEAC:HAGINS13/6,THAMES18/12,Neuwirth 9/9,DZSELETOVICS31/3,Aska3.
Csere:Tóth Á. 10,Polyák 10/6,Valerio–Bodon 3/3,Kerpel–Fronius G 5/3, Udemezue.
Edző:
Jorgosz Vovorasz
PÉCS:
GORDON 19/6,Illés11/6,Goldring,Bíró 10/6,Brkics7.
Csere:
IVOSEV 20/6, Haynes–Jones 7, Doktor 3/3, Farkas 2, Meleg.
Edző:
Andrija Csirics
Az eredmény alakulása.
3. perc:5–4.6. p.:9–12.9.p.16–21.11.p.:16–25.16.p.:33–31.20. p.:44–44.23. p.:55–47.28.p.:72–53.33.p.80–60.37.p.:92–71.
Jorgosz Vovorasz: -
A Nyíregyháza elleni diadal óta eltelt pár napban akadtak nehézségeink, amik befolyásolták a felkészülésünket, ez kezdetben a játékunkon is meglátszott. A félidőben a védekezésünket igyekeztünk rendbe tenni, jóval agresszívabb fellépést vártam a csapatomtól. A fordulás után sikerült is előre lépnünk, ami végül meghozta a kívánt eredményt. Boldog vagyok, hiszen sorozatban négy győzelemmel tudtuk zárni az óévet, a következő esztendőre pedig mindenkinek jó egészséget kívánok.
Andrija Csirics: -
A Debrecen hazai pályán rendkívül kemény ellenfél, tudtuk, hogy csak úgy lehet esélyünk, ha felvesszük a kesztyűt, és harcolunk. Az első húsz percben ez meg is valósult, úgy érzem, hogy kontrolláltuk az események alakulását. A második félidő elején azonban teljesen szétestünk, támadásban rossz dobásokat választottunk ki, ami hatással volt a védekezésünkre is. A rossz széria eredményeképpen lélekben korán fel is adtuk a küzdelmet, így nem sikerült megnehezítenünk a hazaiak dolgát. Boldog Újévet kívánok mindenkinek.

Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE 84–63 (21–10, 21–11, 28–16, 14–26)
Szolnok, 1000
néző. V: Praksch, Csabai-Kaskötő, Sörlei.
SZOLNOK:
PONGÓ MÁTÉ 8/6, Pallai 4, BADZIM 9/3, Cummings 8/3, SZUBOTICS 15/6. Csere: SOLANO 19/9, Taiwo 6, Kovács P. 3, Rudner 5/3, Zsíros 7/3, Gilszki, Csornai. Edző: Gasper Potocnik
PAKS: K. Brown 14/12, Frank, D. TAYLOR 13/3, Eilingsfeld 9/3, Goins 5/3. Csere: Brzoja 10, Pajor, Buljevic 6, Kovács A. 6, Kis R. Edző: Petar Mijovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 9. p.: 19–8. 14. p.: 31–12. 18. p.: 33–21. 21. p.: 44–21. 23. p.: 54–27. 26. p.: 60–29. 32. p.: 76–37. 36. p.: 80–45. Kipontozódott: Taiwo (32. p.)
Gasper Potocnik: – Szinte az egész mérkőzésen mi domináltunk, megnyertük a lepattanócsatát, uraltuk a palánk alatti területet, ennek köszönhetjük ezt a sima győzelmet. Elismerésem a fiúknak nemcsak a mostani teljesítményért, hanem az egész éves munkájukért is.
Petar Mijovics: – Számítottunk rá, hogy a Szegedtől elszenvedett vereség után sokkal agresszívebben játszik majd a Szolnok, főleg védekezésben. Sajnos az egész meccsen gyengén váltottunk át védekezésből támadásba, de igazából semmi különös nem történt, a sokkal esélyesebb Olajbányász megnyerte a mérkőzést. Folytatjuk a kemény munkát, hiszek benne, hogy meghozza a gyümölcsét.

Egis Körmend–MVM-OSE Lions 77–65 (26–15, 22–19, 12–20, 17–11)
Körmend, 1950
néző. V: Kapitány G., Tőzsér D., Kovács N.
KÖRMEND:
STOKES 20/15, White 10/3, Martinez, Szavics 2, GORDON 17. Csere: Takács, Durázi 3/3, Krivacsevics 3, FERENCZ 12/9, Henry 10/3. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
OROSZLÁNY: Ihring 4, Miliszavljevics 6, Carev, BURNS 19/9, MINCSEV 11/3. Csere: Molnár M. 2, Ruják A. 5, Parrish 11/3, Tóth B. 3/3, Mucza, Garamvölgyi 4. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–3. 7. p.: 20–12. 12. p.: 33–17. 16. p.: 36–30. 23. p.: 52–34. 27. p.: 57–45. 34. p.: 66–54. 37. p.: 69–62
Andonisz Konsztandinidesz: – Büszke vagyok a csapatomra és szurkolóinkra, mert decemberben mindkét társaság átlag felett teljesített. Sokat dolgozunk, jönnek az eredmények, szeretnénk ezt a szériát folytatni jövőre is. Csak kevesen számítottak rá, hogy tizenöt forduló után a harmadik helyről folytathatjuk a bajnokságot.
Sebastjan Krasovec: – A meccs elejétől kezdve jól játszott a Körmend, többször elhúzott, de sikerült felzárkóznunk. A találkozó egyes szakaszaiban puhán, nem eléggé koncentrálva védekeztünk, amit rutinos ellenfelünk kihasznált. A végjátékban kissé elaludtunk, amikor felébredtünk, már nem maradt elég időnk a fordításra.

Sopron KC–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–77 (25–21, 27–19, 18–20, 25–17)
Sopron, 1300
néző. V: Söjtöry, Goda, Makrai.
SOPRON:
MCGILL 20/3, MYERS 21/9, Sitku, Q. FORD 16/3, MONTGOMERY 16. Csere: Boriszov 5/3, Werner 2, Halász 7/3, Fazekas 5/3, Takács N. 3/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz
SZEGED: Cook 9/6, PERSONS 20/3, Szatmári 3/3, Bognár 6, ALSTON 18. Csere: HUNT 18, Keller, Polányi, Balogh, Kerpel-Fronius B. 3/3. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–3. 8. p.: 20–19. 12. p.: 28–22. 15. p.: 32–28. 18. p.: 40–32. 22. p.: 57–46. 25. p.: 59–53. 28. p.: 66–56. 32. p.: 72–66. 35. p.: 79–68. 38. p.: 90–75. Kipontozódott: Persons (38. p.)
Kosztasz Flevarakisz: – Nagy győzelmet arattak a srácok! Ott voltunk mentálisan akkor is, amikor a Szeged elkezdett felzárkózni, fontos lepattanókat szereztünk és gólpasszokat adtunk, csapatként játszottunk. Mint többször említettem, mindig más játékos lép elő, és ez most is fontos volt a győzelem szempontjából. Örülök, hogy ebben a „vírusos helyzetben” továbbra is tudunk mérkőzéseket játszani, azt csinálhatjuk, amit szeretünk, és ezzel örömet szerezhetünk szurkolóinknak, de a legfontosabb az, hogy egészségesek maradjunk!
Simándi Árpád: – Az első félidőben veszítettük el a mérkőzést. Kevés energiával játszottunk, a Sopron többet pihenhetett, és ez látszott is rajtunk. A második félidőben, amikor meg tudtuk közelíteni őket, mindig hibáztunk, vagy eladott labda, vagy rossz dobás lett a vége, és ezért nem tudtuk megfordítani a meccset.

Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 72–65 (19–9, 17–18, 16–16, 20–22)
Kaposvár, 800
néző. V: Földházi, Nagy V., Horváth Cs. B.
KAPOSVÁR:
Krnjajszki 9/3, T. J. PRICE 26/9, Plézer 2, MARTIN 15/3, Csorvási 4. Csere: X. Ford 11/3, Puska, Bogdán, HENDLEIN 5/3. Edző: Nikola Lazics
ZALAEGERSZEG: Parks 6/3, DECOSEY 23/9, Polster, Révész 2, HOLTON 5. Csere: HORTI 14, Wilson 7/3, Németh A. 4, Bonifert 2, Makkos 2. Edző: Emir Mutapcic
Nikola Lazics: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk, hiszen nem voltunk könnyű helyzetben, az első számú irányítónk nem játszhatott. Többnyire jól védekeztünk, a vége előtt már tizennégy ponttal is vezettünk, utána pedig megálltunk. Buta hibákat követtünk el, de a lényeg az újabb győzelem. A meccs előtt is mondtam, hogy a ZTE nem annyira gyenge, mint amit a tabella mutat.
Emir Mutapcic: – Az első félidőben csak két gólpasszunk volt összesen, ez megengedhetetlen. Gyakorlatilag már ekkor elveszítettünk az összecsapást. Nem voltunk elég agresszívak védekezésben, támadásban pedig gyengén játszottunk. Profi játékosok részéről elfogadhatatlan ez a hozzáállás.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–HÜBNER Nyíregyháza BS 101–99 (23–27, 20–25, 32–20, 17–20, 9–7)
Kecskemét, 1000
néző. V: Papp P., Tóth C., Györfy.
KECSKEMÉT:
POLLARD 20, JARAMAZ 22/9, Milutinovics 16/9, Dramicsanin 15/6, Fazekas 2. Csere: Wittmann 14/12, Kucsera 6, Kiss D. 6. Edző: Hegedűs Gergely
NYÍREGYHÁZA: JOHNSON 26/6, BRYCE 25/6, Kiss B. 12/6, Pipiras 2, Suárez 17/6. Csere: Mokánszki 3, Bazsó 5/3, Bus, Leday 7, Anda 2. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 6. p.: 10–11. 13. p.: 30–35. 17. p.: 36–44. 23. p.: 50–54. 27. p.: 61–60. 33. p.: 77–77. 37. p.: 88–83. 43. p.: 97–94. Kipontozódott: Kucsera (32. p.), Milutinovics (40. p.), Leday (41. p.), Bazsó (42. p.), Suárez (43. p.)
Hegedűs Gergely: – Számítottunk arra, hogy ilyen nehéz lesz a mérkőzés, mert a Nyíregyháza gyors csapat, nehéz játszanunk ellene. Kétszer is át kellett esnünk a holtponton, köszönöm a játékosoknak, hogy így harcoltak.
Pethő Ákos: – Sehogy sem jó kikapni, hosszabbításban pláne nem. Támadásban az elején jók voltunk, a védekezésünk hellyel-közzel működött, a büntetőzés viszont nagyon gyengén ment. Elismerésem a csapatnak, mert bár elfogytunk a végére létszámban, szinte kilátástalan helyzetből is hosszabbításra mentettük a mérkőzést, majd ott is hátrányból jöttünk vissza egy labdára, ami nagy mentális erőre vall.