Férfi kosár NB I: az OSE Lions legyőzte a Nyíregyházát

D. Á.D. Á.
2022.02.18. 19:56
Nem sikerült idegenben nyernie a Nyíregyházának (Fotó: archív, Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
A férfi kosárlabda NB I-ben az MVM-OSE Lions 80–74-re legyőzte a HÜBNER Nyíregyháza BS-t.

A hazaiak remekül kezdték a mérkőzést, az első negyed után 25–16-ra vezettek. A folytatásban azonban a szabolcsi együttes felszívta magát, s a félidőre visszajött kétpontos hátrányra. A második félidőben fej fej mellett haladtak a csapatok, még a negyedik negyed vége felé is döntetlenre állt a meccs.

Végül az MVM-OSE Lionsnak jött ki jobban a lépés, az utolsó percekben előbb négy-, majd hatpontos előnyre tett szert, amit a Nyíregyháza már nem tudott ledolgozni: a hazaiak 80–74-re győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

MVM-OSE LIONS–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 80–74
(25–16, 14–21, 18–16, 23–21)
Oroszlány, 700
néző. V: Mészáros B., Tóth C., Györfy
OROSZLÁNY:
IHRING 15/9, MESICEK 26/3, Dorogi 1, PARRISH 13/9, BURNS 12. Csere: Carev 8/6, Garamvölgyi 3/3, Ruják A. 2, Molnár M. Edző: Sebastjan Krasovec
NYÍREGYHÁZA: JOHNSON 18/6, Bryce 7, Kiss B. 5/3, Pipiras 5, SUÁREZ 15/3. Csere: Mokánszki 3/3, BAZSÓ 14/3, LeDay 7, Madár, Bus. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 5. p.: 13–8. 10. p.: 23–13. 13. p.: 33–20. 18. p.: 34–35. 22. p.: 41–42. 25. p.: 47–47. 29. p.: 57–51. 33. p.: 59–60. 35. p.: 61–66. 38. p.: 68–66. 39. p.: 73–68
Kipontozódott: LeDay (40. p.)
Sebastjan Krasovec: – Elismerésem a csapatomnak, mindegyik játékosom száz százalékig odatette magát, és bizonyította, hogy tud küzdeni. Rendkívül kemény meccs volt, szinte csoda, hogy nem történt súlyos sérülés. A találkozó egyébként szinte ugyanolyan volt, mint az idegenbeli, ami abszurd. Aki látta a mérkőzést, tudja, miről beszélek. Az új játékosunkat sem tudtuk időben regisztrálni, és még sorolhatnám, milyen problémákkal küzdöttünk, így ez a siker nekem sokkal többet ér, mint bármelyik másik győzelmünk.
Pethő Ákos: – Úgy látszik, hogy mi vagy a nagy előnyt, vagy a nagy hátrányt tudjuk jól kezelni, a döntetlen körüli szituációkat nem. Sokat hibáztunk védekezésben, ami miatt a támadójátékunk is ideges volt. Szembe kell néznünk a ténnyel: a kiesés ellen fogunk küzdeni.