Férfi kosár NB I: a Körmend nyerte a Sopron elleni rangadót

GY. F.GY. F.
2022.03.12. 18:46
Kamau Stokes (labdával) 27 pontjával a mezőny legeredményesebbje lett (Fotó: Cseh Gábor / Vas Népe)
A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén az Egis Körmend feszültséggel teli, ám izgalmas mérkőzésen 84–77-re legyőzte a Sopront és ezzel a tabellán utol is érte ellenfelét.

Egy hazai pályán különösen erős, és egy a közelmúltban parádés, 13 bajnoki mérkőzésen át tartó győzelmi sorozatot felépítő csapat találkozott a férfiélvonal szombati rangadóján. A házigazda Egis Körmend kezdett jobban, a vendég Sopron KC görög edzője, Kosztasz Flevarakisz alaposan le is hordta övéit, miután 19–12-es hátrányban, nagyjából hat és fél perc elteltével időt kért.

Folyamatosan előrébb jártak a vasiak, de a látogatók lőtávolon belül maradtak. A nagyszünet előtt Flevarakisz mester technikai hibát kapott, játékosának, Teyvon Myersnek kellett lefognia, hogy ne menjen neki a játékvezetőknek. A fordulás után tíz pont fölé növelte a differenciát a Körmend, sőt, volt 18 is közte, és az indulatokat sem volt egyszerű megfékezni. Milos Boriszovot is technikaival jutalmazták a bírók, ezt hosszasan megtapsolta a házigazda irányítója, a bámulatosan játszó Kamau Stokes, ami Flevarakisznak nem tetszett, aztán hamarosan beszállt a buliba a hazaiakat gardírozó ciprusi Antonisz Konsztantinidisz is.

A Sopronnak ezt követően sikerült megnyugodnia, felzárkózott, mi több, a negyedik negyed elején Quincy Ford triplájával 71–66-ra kapaszkodott vissza, miközben a lelátón is zajlott az élet…

Ferencz Csaba, a piros-feketék legendája fontos hármast dobott, aztán labdát szerzett, értékesített egy duplát is, és egyre kevesebb ideje maradt az SKC-nak arra, hogy fordítson. Megpróbálta persze, egy perccel a vége előtt feljött három pontra, azonban nagyon kritikus, dudaszóhoz közeli pillanatban a szerb Sztefan Szavics bevágta a minden eldöntő távolit (83–77).

Sikerével a Körmend utolérte a tabellán a soproniakat.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

EGIS KÖRMEND–SOPRON KC 84–77 (28–19, 20–17, 21–25, 15–16)
Körmend, 1950néző.Vezette:Cziffra, Farkas G., Török R.
KÖRMEND:
STOKES27/12,White10,Martinez, Szavics13/9,W. Gordon7. Csere:Takács K.4,DURÁZI7,FERENCZ16/6,Kiss M.Edző:Andonisz Konsztandinidesz
SOPRON:MACK18/9,Myers13/6,Sitku M., Ford12/3,MONTGOMERY20. Csere:Fazekas Cs., Boriszov12,Supola2,Werner, Takács N.Edző:Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc:10–7.7. p.:19–14.14. p.:29–24.16. p.:39–32.23. p.:54–38.27. p.:62–49.33. p.:71–66.37. p.:80–70
Andonisz Konsztandinidesz:– Nagyon örülök a győzelemnek, mert Krivacsevics Márkó és Joseph Henry nélkül kellett kiállnunk, sőt Wesley Gordon is sérülten, „fél lábbal” játszott. A Körmend évek óta a felsőházban folytatja a küzdelmet az alapszakasz után, és ez az idén is így lesz. Ünnepelünk egy kicsit, ám hétfőtől folytatjuk a kemény munkát.
Kosztasz Flevarakisz:– Kissé csalódott vagyok, mert a hajrában felzárkóztunk, és volt esélyünk is arra, hogy megnyerjük a mérkőzést. Sajnos nem sikerült, de fontos az is, hogy mi otthon tíz ponttal nyertünk, s most csak héttel veszítettünk. Remélem, hogy a középszakaszban ismét találkozunk, és visszavághatunk ezért a vereségért.

FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 97–76
(22–27, 16–24, 33–14, 26–11)
Szombathely, 2420néző.Vezette:Benczur, Fodor, Szilágyi B.
SZOMBATHELY:VÁRADI8,SOMOGYI10,Clark3/3,GOLOMÁN22/6,KELLER Á.10. Csere:PERL23/3,Hawkins3/3,BARAC11,Verasztó4,Kovács B., Sövegjártó3/3,Takács Zs.Edző:Milos Konakov
KECSKEMÉT:POLLARD20,Wittmann11/9,KLOBUCAR16/9,Kucsera2,Karahodzsics5. Csere:MILUTINOVICS12/6,Kiss D.6,Dramicsanin4,Lukács D., Velkey.Edző:Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc:9–0.6. p.:17–18.12. p.:24–32.17. p.:34–40.20. p.:38–51.23. p.:45–51.26. p.:55–54.30. p.:71–65.33. p.:80–70.36. p.:86–72
Milos Konakov:– Büszke vagyok a fiúkra, hogy a gyengébbre sikeredett első félidő után így vissza tudtak jönni a meccsbe, ilyen győzelmet arattak. A statisztika is azt mutatja, mintha két különböző meccset játszottunk volna az első és a második félidőben – nézhetjük az eladott labdák, a gólpasszok, a kapott vagy a dobott pontok számát. A nagyszünet tizenöt percét tényleg beszélgetésre, fejmosásra használtam fel – és akkor finoman fogalmaztam… Sűrű a programunk, sok meccset játszunk, sokat utazunk, de a második félidőben megmutattuk, hogy hol tartunk, mire vagyunk képesek.
Forray Gábor:– Jól kezdtük a meccset, alaposan felkészültünk a Falcóból, és az első félidőben meg is valósítottuk az elképzeléseinket. Tudtuk, hogy ellenfelünk mit fog játszani a második félidőben, de ekkor erre már nem tudtunk reagálni. Jól védekezett, gyorsan játszott a Falco, és talán az önbizalmunk is elment. A két csapat más célokért küzd, de úgy érzem, hogy jó úton járunk.

KAPOSVÁRI KK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 75–80 (13–21, 21–22, 13–19, 28–18)
Kaposvár, 1300néző.Vezette:Praksch, Pozsonyi, Major
KAPOSVÁR:Hilliard21/3,PRICE17/3,Plézer, X. Ford14,MARTIN19. Csere:Diggs, Puska2,Bogdán2,Krnjajszki.Edző:Nikola Lazics
SZOLNOK:Young11,CUMMINGS18/3,Kovács P.3,SZUBOTICS17/9,Taiwo4. Csere:Pallai, BADZIM14/9,CAKARUN13,Rudner, Pongó M.Edző:Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–1.7. p.:7–17.12. p.:20–29.17. p.:27–37.22. p.:38–43.27. p.:43–54.32. p.:51–62.37. p.:63–71.
Kipontozódott:X. Ford (40. p.), Martin (40. p.)
Nikola Lazics:– Jobbak voltak a szolnokiak, főleg a harmadik negyedben. Támadásban akadt problémánk, kicsit idegesek is voltunk, de okkal… A kulcspillanatokban elkövettünk néhány hibát, ezért nem tudtunk felzárkózni. Nem adtuk fel, végig küzdöttünk, harcoltunk, ezért dicséret illeti a csapatomat.
Gasper Potocnik:– Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, mert jó csapat a Kaposvár. A hiányzói miatt ugyan nehéz helyzetben van, de ennek ellenére is erős. A meccs elején kontrolláltuk a játékot, de az utolsó periódusban voltak hibáink. Nem mozgattuk jól a labdát, a hazaiak pedig kihasználták ezt, ennek ellenére a győzelmünk nem forgott veszélyben.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ALBA FEHÉRVÁR 73–83 (18–24, 14–16, 17–21, 24–22)
Zalaegerszeg, 950néző.Vezette:Papp P., Söjtöry, Nyilas
ZTE:Wilson12/6,Takács Martin2,De Cosey14/6,BARNETT17/9,Holton2.Csere:Horti7,Németh Á.2,PARKS17/6,Polster, Révész Á.Edző:Emir Mutapcic
FEHÉRVÁR:Pongó Marcell9/9,Lukács N.2,VOJVODA17/9,FAKUADE10,Omenaka13.Csere:L. Smith8,SH. DAVIS14/6,Takács Milán5,Szabó Zs.3/3,Stark2,Balsay.Edző:Matthias Zollner
Az eredmény alakulása.4. perc:2–11.6. p.:6–19.8. p.:15–20.13. p.:23–26.16. p.:23–33.19. p.:32–35.24. p.:40–47.27. p.:42–55.32. p.:51–61. 36. p.:60–65.38. p.:63–78.
Kipontozódott:
Stark (35. p.), Horti (39. p.)
Emir Mutapcic:– Megérdemelt az Alba sikere, sajnos kiestünk a ritmusból, nem védekeztünk elég agresszíven, de a támadójátékunkra is jócskán lehet panasz. A gyors indításaink elmaradtak, az Albáéi viszont nem – ezen a találkozón nem játszottunk igazán jól.
Mathias Zollner:– Elismerés a játékosaimnak, a találkozó nagy részében mi irányítottunk. Ismét bebizonyosodott, ha megfelelő tempóban játszunk, akkor eredményesek tudunk lenni. Azt reméljük, hogy a ZTE minél előbb visszatér a régi, sikeres útjára.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 86–81(17–20, 21–23, 26–23, 22–15)
Nyíregyháza, 1200néző.Vezette:Földházi, Minár, Sörlei
NYÍREGYHÁZA:N. Johnson15/3,BRYCE23/6,Kiss B.8/6,PIPIRAS20/12,Suárez6. Csere:Bus, COLEMAN11/3,Bazsó3/3,Mokánszki.Edző:Pethő Ákos
SZEGED:PERSONS24/12,Cook12/6,Polányi, Bognár K.9/3,ALSTON16. Csere:R. Davis9/3,Szatmári Zs.2,Filipovics6,Keller I.3/3. Edző:Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 6. perc:7–14.9. p.:16–18.13. p.:19–31.16. p.:29–31.19. p.:36–37.23. p.:41–52.25. p.:52–54.27. p.:59–56.29. p.:59–63.32. p.:66–69.34. p.:72–69.35. p.:75–76.38. p.:79–76.
Persons (40. p.)
Pethő Ákos:– Bravúros dobásai révén nagyon jól kezdett a Szeged, de mivel jó dobókészségű csapat, ez nem volt váratlan. Mi viszont lassan indítottuk a meccset, a remek egyéni teljesítmények révén tudtunk fordítani. Külön ki kell emelnem Mokánszki Máté és Al'lonzo Coleman produkcióját, előbbi az első, debütáló légiósunk a második félidőben adott stabilitást a palánk alatti védekezésünknek. Szép győzelem volt, köszönjük szurkolóink támogatását!
Simándi Árpád:– Az első félidőben sem játszottunk igazán jó ritmusban, de a védekezésünknek köszönhetően ötpontos előnyhöz jutottunk. Kicsit hasonló meccs volt, mint a szegedi, akkor a Nyíregyháza, most mi juthattunk volna nagyobb előnyhöz a találkozó első felében. A nagyszünet után elvesztettük a ritmust támadásban, a Nyíregyháza viszont ezen a téren előrelépett. Jó mérkőzés volt, sajnálom, hogy kikaptunk.