Férfi kosár NB I: a Szedeák legyőzte otthon a Kaposvárt

M. D.M. D.
2022.04.08. 20:54
A Szedeák otthon 13 ponttal megverte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén, a középszakasz középházának második fordulójában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ
2. FORDULÓ
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–KAPOSVÁRI KK 88–75
(26–16, 22–20, 12–21, 28–18)
Szeged, 1000 néző. V: Győrffy P., Minár, Kovács N.
SZEGED: PERSONS 27/9, Balogh Sz. 3/3, Cook 12, BOGNÁR 15/3, ALSTON 19/3. Csere: Keller I., R. Davis 10, Szatmári, Kerpel-Fronius B. 2, Filipovics. Edző: Simándi Árpád
KAPOSVÁR: Hilliard 16, Price 10, Plézer, X. Ford 14, MARTIN 26/6. Csere: Puska, Krnjajszki, Diggs 2, Hendlein 7/3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 6. p.: 21–10. 13. p.: 32–18. 18. p.: 42–26. 24. p.: 52–47. 27. p.: 55–47. 32. p.: 62–63. 34. p.: 66–66. 38. p.: 75–70
Simándi Árpád:
– Az első félidőben jól védekeztünk és jó ritmusban támadtunk. A harmadik negyedben lelassultunk, de amikor a záró felvonásban a Kaposvár fordított, a csapat megmutatta igazi karakterét. Ez a győzelem a szív diadala volt, játékosaim csillagos ötösre vizsgáztak küzdeni tudásból.
Nikola Lazics: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, türelmetlenek voltunk, sok dobást korán vállaltunk el. Mínusz húsz pontról kezdtük meg a felzárkózást, aztán amikor fordítottunk, rendre rossz döntéseket hoztunk. A Szeged megérdemelten nyert, szerdán megpróbálunk javítani az Oroszlány ellen. FÉRFI KOSÁRLABDA NB I