Férfi kosár NB I: a ZTE nyert Pakson, így biztosan benn marad

P. K.P. K.
2022.04.23. 20:30
Jordan Barnett 24 pontot szerzett (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszában alsóházi meccsén a ZTE KK a 24 pontos amerikai Jordan Barnett vezérletével nyert Pakson az Atomerőmű SE ellen.

A ZTE két negyed után már tíz ponttal vezetett Pakson, és bár a harmadik negyed a hazaiaké volt, végül simán, 78–69-re nyertek a vendégek. A győzelemben főszerepet vállalt a zalaiak amerikai légiósa, a 24 pontig jutó Jordan Barnett, aki hat triplakísérletéből négyet is értékesített.

Ezzel eldőlt, hogy a ZTE és a Nyíregyháza jövőre is az élvonalban szerepelhet, míg az Atomerőmű SE és a Pécs a kiesés elkerüléséért csatázik majd egymással.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 69–78
(15–23, 20–22, 15–10, 19–23)
Paks, 700 néző. V: Papp P., Frányó, Minár
PAKS: Frank 2, Brown 1, TAYLOR 17/6, EILINGSFELD 22, Goins 5/3. Csere: Kovács I Ákos 2, Pacevicius 6, Kis R., Brzoja 8/3, PAJOR 6/6. Edző: Jan Pavlík
ZTE: WILSON 17/3, Takács Martin, DE COSEY 16/6, BARNETT 24/12, Horti 4. Csere: Parks 8/6, Holton 4, Révész Á., Németh Á. 5/3, Polster. Edző: Emir Mutapcic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 7. p.: 8–16. 13. p.: 23–25. 17. p.: 28–34. 23. p.: 40–50. 27. p: 47–51. 33. p.: 55–58. 38. p: 65–67
Kipontozódott: Barnett (32. p.), Holton (34. p.).
Jan Pavlík: – A meccs elején olyan dobásokat engedtünk el, amilyeneket nem szabadott volna. Nem voltunk kellően koncentráltak. A folytatásban mindenki próbált beletenni mindent, jó volt látni, hogy harcolnak a fiúk, ezen az úton fogunk továbbmenni, hogy a miénk legyen az utolsó győzelem. A vereséggel eldőlt, hogy playout-meccsekre kényszerülünk, azért harcolunk a hátralévő találkozókon, hogy a miénk legyen a pályaelőny.
Emir Mutapcic: – Elismerésem a csapatomnak, nagyon fontos győzelmet arattunk. Öt hónapja érkeztem Zalaegerszegre, és az volt a célunk, hogy megőrizzük élvonalbeli tagságunkat, ami ezzel a győzelemmel sikerült is. Ez nemcsak a klubnak, hanem a városnak is kellett, hiszen nagyon sokan szeretik itt a kosárlabdát. Fizikailag nagyon kemény meccs volt, amelyen meg kellett küzdeni a sikerért, de azt gondolom, egy kis időszaktól eltekintve végig kontrolláltuk a találkozót.