Férfi kosár NB I: Kecskeméten is nyert, az Alba a bronzérmes

2022.06.18. 19:51
Vojvoda Dávid 19 pontot szerzett a fehérvári csapatban (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Fehér Gábor)
A Kecskemét tetemes hátrányból visszakapaszkodott, mégsem tudta legyőzni az Alba Fehérvárt: a vendégek 88–81-re megnyerték a két csapat szombat esti mérkőzését, így 2–0-s összesítéssel az övék lett a férfi kosárlabda NB I bronzérméről döntő csata.

Erősen kezdett a Fehérvár, az első negyed végén tíz ponttal, a második derekán már 18-cal vezetett (24–42), de egy 14–2-es rohammal a KTE felzárkózott a nagyszünetre. A következő játékrészben még a Fehérvárnál maradt az előny, de a Kecskemét nem adta fel, és a negyedik negyed elején, Wittmann Krisztián hármasával átvette a vezetést (67–65). Akkor azonban hat fehérvári pont következett, és innen a kecskemétiek már nem tudtak fordítani.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ALBA FEHÉRVÁR 81–88 (14–24, 27–21, 17–20, 23–23)
Kecskemét, 1200
néző. V: Kapitány, Goda, Farkas G.
KECSKEMÉT: Tóth Barna 3, Jaramaz 7/3, Milutinovics 9/9, Kucsera 8/6, KARAHODZSICS 20. Csere: WITTMANN 23/9, Ivkovics 8, Kiss 3, Tóth Balázs, Botka, Takács E. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 2, VOJVODA 19/12, L. SMITH 17, Lukács N. 9, SH. DAVIS 15/3. Csere: STARK 12, Takács Milán 3, Szabó Zs. 9/9, Omenaka 2, Balsay, Kass, Góbi. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 7. p.: 12–13. 13. p.: 22–34. 17. p.: 34–42. 23. p.: 48–52. 27. p.: 53–59. 33. p.: 67–65
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az Alba javára
Forray Gábor:
– Az Alba megérdemelte a bronzérmet, mi is rászolgáltunk volna, de most meg kellett hajolnunk a nagyobb tudás előtt. Köszönöm az idényt a csapatnak, igazi sportemberek voltak a játékosok, akármilyen összeállításban is tudtunk pályára lépni. Ezt az egál meccset Vojvoda Dávid klasszisa döntötte el, remélem, a portugálok elleni világbajnoki selejtezőn is így megy majd neki. Sikeres évad volt, némi szerencsével lehetett volna benne több is, de ne legyünk telhetetlenek.
Matthias Zollner: – Megérdemelte a csapatom a bronzérmet. Novemberi érkezésemkor négy győzelme és hat veresége volt az együttesnek, ehhez képest végül kettő dobásra voltunk attól, hogy döntőt játszhassunk. Büszke vagyok a srácokra, még ha természetesen frusztráltak is vagyunk amiatt, hogy lemaradtunk a fináléról, de egy-két hét múlva már nagyon boldoggá tesz majd minket ez az eredmény is.