Női kosárlabda NB I: négypontos Szekszárd-siker a Csata ellen

CS. M.CS. M.
2021.01.02. 19:50
A félidőben még 14 ponttal vezetett, végül csak néggyel nyert a Szekszárd (Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság)
A női kosárlabda NB I szombati játéknapján az Atomerőmű KSC Szekszárd 87–83-ra győzte le a Ludovika-FCSM Csatát.

Szoros első negyed után a másodikban ellépett ellenfelétől a listavezető Szekszárd, és a szünetben már 14 ponttal vezetett.

Ezt követően azonban összekapta magát a vendégegyüttes, és három ponttal megnyerte a harmadik játékrészt, majd kilenc ponttal is vezetett az utolsó negyedet tekintve, így egyetlen kosárra volt az egyenlítéstől.

Ez végül nem jött össze, a Szekszárd 87–83-ra nyert.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRDLUDOVIKA-FCSM CSATA 87–83 (23–19, 25–15, 18–21, 21–28)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. V: Ádám, Farkas G., Kovács N.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6/3, Miklós 2, Bálint R. 14/6, SKORICS 23/3, GOREE 14. Csere: KRNJICS 19, Zele 2, Szabó F., Friskovec 4, Holcz, Theodoreán 3/3. Edző: Djokics Zseljko
CSATA: HORVÁTH B. 16/6, BÖRÖNDY V. 12/3, Mányoky R. 11/6, Hegedűs J. 4, ZEMPARE 16. Csere: ANGYAL B. 24/12, Gyöngyösi, Toman. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 6. p.: 17–8. 9. p.: 23–19. 12. p.: 29–22. 15. p.: 37–24. 18. p.: 43–32. 21. p.: 49–36. 26. p.: 51–44. 30. p.: 66–55. 34. p.: 71–66. 36. p.: 76–72. 38. p.: 81–76
Kipontozódott: Angyal B. (37. p.), Studer Á. (38. p.)
Djokics Zseljko: – Kiválóan, negyven százalékkal dobta a triplákat a Csata, ehhez és a mutatott játékához is gratulálok. Nekünk védekezésben és hozzáállásban is javulnunk kell a jövőben.
Tursics Krisztián: – Vegyesek az érzéseim, hiszen kikaptunk, mégis megemelem a kalapom a csapatom előtt. Rövid kispaddal is végig meccsben tudtunk lenni a bombaerős Szekszárddal szemben. Ebből a mérkőzésből kell merítenünk, hiszen két fontos találkozó következik a Vasas ellen.