Női kosár NB I: a Sopron lemosta a Vasast az első meccsen

B. A.B. A.
2021.03.25. 19:57
Magabiztosan nyert a Sopron az első meccsen (Fotó: Földi Imre)
A Sopron Basket 102–44-re legyőzte a Vasast a női kosárlabda NB I rájátszásának csütörtöki mérkőzésén.

A párharc egyértelmű esélyesének számító soproniak veretlenül nyerték meg az alapszakaszt, februárban megvédték címüket a Magyar Kupában, bejutottak az Euroliga négyes döntőjébe, és ebben az idényben mindössze egyszer szenvedtek vereséget – olvasható az MTI összefoglalójában.

A budapesti csapat 9/13-as győzelmi mérleggel végzett az alapszakasz nyolcadik helyén, épphogy beférve a felsőházi rájátszásba a hasonló mutatóval alsóházba szorult Cegléd előtt.

A negyeddöntő nyitányán a hazaiak 2–2 után egy 13–0-s rohammal megléptek, és a nyitónegyed végére már 15 ponttal vezettek. A folytatásban húsz pontra nőtt a különbség főként a 208 centis Határ Bernadett és az Euroligában is remeklő Megan Walker révén, miközben a túloldalon csak Bach Boglárka jeleskedett. A nagyszünetben 47–18 volt az állás.

Fordulás után 30, majd 40 pontra hízott Gáspár Dávid együttesének előnye, melyben ekkorra négyen is tíz pont fölé jutottak, a kilencven százalékkal célzó Határ pedig 17 pontnál tartott. A 79–31-ről induló zárószakaszban már 50 pont lett a távolság a két csapat között, majd a házigazdák az utolsó percben – Határ 23. pontjával – elérték a száz pontot, és a feleannyi lepattanót szedő Vasas végül sima vereséggel távozott Sopronból – tette hozzá az MTI.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SOPRON BASKET–VASAS AKADÉMIA 102–44 (24–9, 23–9, 32–13, 23–13)
Sopron, zárt kapuk mögött. V: Farkas G., Fodor A., Varga-Záray
SOPRON: Fegyverneky 2, Czukor 10/6, Williams 2, Brooks 7/3, HATÁR 23. Csere: Walker 13/6, KRAJISNIK 15, VARGA A. 17/9, Varga S. 8/6, Varga K. 5/3. Edző: Gáspár Dávid
VASAS: BACH 12/6, Szmailbegovics 6, Hizsnyik, Madár E. 8/3, Salamon 3. Csere: Tóth O. 4, Madár K. 4, Szerencsés 5, Mudra 2, Altmann. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 5. p.: 11–2. 12. p.: 29–9. 18. p.: 41–16. 25. p.: 61–24. 28. p.: 72–26. 35. p.: 86–38.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára
Gáspár Dávid: – Biztos vagyok benne, hogy a szombati meccs sokkal keményebb lesz. Hazai pályáján mindig nehéz játszani a Vasas ellen. Egész évben jellemző rájuk a fejlődés. Az, hogy a nyolcba kerültek, reprezentálja azt a munkát, ami Pasaréten zajlik. Csapatunk végig komolyan vette a mérkőzést, aki pályára lépett, az kitette szívét-lelkét. Csúsztak hibák a támadójátékunkba, de minden találkozóból lehet tanulni, és ebből is fogunk. Ugyanilyen lendületes játékot várok szombaton is!
Milos Pavlovics: – Fizikálisan nem voltunk egy súlycsoportban, nem sok előnyt tudtunk kialakítani, és így a dobásokat is szorongatott helyzetből engedtük el. Védekezésben is sok üres területet engedélyeztünk, a lepattanók, gólpasszok és eladott labdák terén is nagy volt a különbség a Sopron javára. Ahogy a kispadok között is. Reméljük szombaton jobb teljesítményre leszünk képesek!