Női kosár NB I: 110 pontig jutott a PEAC a sereghajtó ellen

K. Zs.K. Zs.
2021.01.17. 18:46
Batabe Zempare 15 ponttal és 17 lepattanóval zárt a Csatában (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A PEAC-Pécs 110–47-re verte meg a még mindig nyeretlen ZTE-t, míg a Csata hazai pályán 54–42-re legyőzte a Vasast a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–ZTE NKK 110–47 (19–16, 34–12, 34–6, 23–13)
Pécs,
zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács N., Horváth Cs., Oláh
PÉCS: SZÜCS R. 15/9, WENTZEL 16/6, Strautmane 9/3, ANDUSICS 12, KISS V. 14. Csere: Habling 8/6, Sarok 3/3, Sánta 8/6, KAPOSI 17/3, Popovics 5/3, Szücs Luca 3/3, Hegedűs R. Edző: Csirke Ferenc
ZTE: Dzombeta, KULCSÁR B. 17, Horváth Fruzsina 2, SZABÓ P. 12, Tuchscherer 11/3. Csere: Dömötör, Úr, Chroméj 3, Horváth Fanni 2, Németh K., Szabó K. Edző: Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 12–8. 13. p.: 27–20. 17. p.: 38–22. 23. p.: 65–28. 26. p.: 74–31. 33. p.: 92–36. 37. p.: 100–43
Csirke Ferenc:
– Maximálisan megtiszteltük a Zalaegerszeget azzal, hogy teljes erőbedobással játszottunk. Próbáltunk új elemeket megvalósítani, és tétmérkőzésen a tizennégy tripla önmagáért beszél. Reméljük, a jó formánkat át tudjuk menteni a Vasas elleni mérkőzésre is. Sok jó döntést hoztak a lányok a pályán, és úgy tűnik, egyre jobb formában kosarazunk.
Ambrus Péter: – Szerettük volna megnehezíteni a PEAC dolgát, de ez csak az első negyedben sikerült, utána szétesett a védekezésünk. A pécsieknek szinte minden dobásuk beesett, ráadásul nagy nyomást helyeztek az irányítónkra, így három értékelhetetlen negyedet játszottunk.

9. FORDULÓ
LUDOVIKA-FCSM CSATA–VASAS AKADÉMIA 54–42 (18–10, 17–10, 5–14, 14–8)
Budapest,
Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Csabai-Kaskötő, Györfy R., Drenyovszki
CSATA: HORVÁTH B. 10/6, Böröndy V., Mányoky R. 7/3, Hegedűs J. 3/3, ZEMPARE 15/3. Csere: LELIK 13/9, Angyal B. 6. Edző: Tursics Krisztián
VASAS: Papp K. 7, BACH 11/3, Tóth O., Budácsik 2, Fraser 5. Csere: Madár E. 4, Szerencsés, SZMAILBEGOVICS 8, Madár K. 5/3. Edző: Milos Pavlovics
Tursics Krisztián:
– Vegyes érzelmek vannak bennem, örülnünk kell, hogy győzelemmel megyünk a szünetre, ugyanakkor nem játszottunk jól. Az első félidőben látottakkal elégedett voltam, de a harmadik negyedben teljesen megállt a támadójátékunk. Azt reméltem a nagyszünetben, hogy sima meccset játszhatunk, ehelyett szorossá tettük azt. Dolgoznunk kell, hogy negyven percig ugyanazt a szintet tudjuk hozni, főként támadásban.
Milos Pavlovics: – Nyilvánvalóan kimerültek vagyunk, ami napi szinten meglátszik a munkában. Most sem tudtuk a saját játékunkat játszani, és nem a Csata védekezése, hanem magunk miatt. Kicsit csalódott vagyok, mert nem gondolom, hogy a Csata jobb volt nálunk, neki is pocsék meccse volt. Nagy gondjaink voltak a dobóhelyzetekkel. Sokat hezitáltunk, nem voltunk elég bátrak, sok üres helyzetet el sem vállaltunk. Ráadásul lényegében öt perc előnyt adtunk ellenfelünknek. A húsz eladott labdánk is nagyon sok, emellett talán kicsit a tévéközvetítést is nyomásként élték meg a lányok.