Női kosár NB I: fölényes hazai sikerrel elődöntős a Sopron

2021.03.28. 20:18
Megan Walker volt a mérkőzés elegeredményesebbje (Fotó: Mártonfai Dénes/Tolnai Népújság, archív)
A legutóbbi bajnok Sopron Basket is bejutott a női kosárlabda NB I legjobb négy csapata közé, miután a Vasas Akadémia elleni 107–35-ös vasárnapi győzelemmel összesítésben 2–1-re megnyerte a negyeddöntős párharcát – számolt be róla az MTI.

A továbbjutás abszolút esélyesének számító Sopron ezúttal sem hagyott kétséget fölényes győzelméről, az első negyed után már 32–7-re, a nagyszünetben 56–20-ra vezetett. A vendégek egyetlen játékrészben tudtak tíz pont fölött termelni. A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a soproni Megan Walker 22 ponttal zárt.

A párharc első, csütörtöki, szintén Sopronban rendezett meccsét 102–44-re nyerte házigazdaként az alapszakaszban legjobb soproni együttes, de hiába győzött szombaton vendégként is kiütéssel (92–40), az első mérkőzést végül jogosulatlan játék miatt – Walker lejárt sportorvosival lépett pályára – elbukta, és azt 20–0-val a Vasas Akadémia kapta meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

SOPRON BASKET–VASAS AKADÉMIA 107–35 (32–7, 24–13, 25–8, 26–7)
Sopron, zárt kapuk mögött.
Vezette: Praksch, Goda, Horváth Cs.
SOPRON: Fegyverneky 2, Varga S. 7/6, WALKER 22/9, Brooks 11/3, HATÁR 12. Csere: Varga K. 4, Williams 16/6, KRAJISNIK 11, Czukor 12/3, Varga A. 10. Edző: Gáspár Dávid
VASAS: Szmailbegovics 2, Tóth O. 2, Szerencsés 6/3, Madár K. 7, Salamon 2. Csere: Altmann 3/3, Bach 4, Madár E. 2, Mudra 5/3, Hizsnyik 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 15–0. 8. p.: 22–5. 12. p.: 34–9. 15. p.: 41–16. 22. p.: 64–22. 28. p.: 79–25. 32. p.: 89–30. 35. p.: 96–32
Gáspár Dávid: – Mindkét csapat becsülettel és nagyon alázatosan játszott most és az ezt megelőző mérkőzéseken is. Nyilvánvaló, hogy a Vasas nem az igazi arcát mutatta, sok a sérültje. Bízom benne, hogy rendezi a sorait, és sikeresen veszi az akadályokat. Mostantól a következő kihívásokra készülünk, s bízom benne, hogy hasonló eredménnyel zárulnak a mérkőzéseink.
Milos Pavlovics: – A Sopron két vereséget szenvedett idén, egyet a Lyon ellen és egyet ellenünk. Komolyra fordítva a szót, a soproniak nem adtak nekünk esélyt tiszta helyzetekre, még gondolkodásra sem, megmutatták, miért vannak azon a szinten. Sok problémánk van a sérülések miatt, nem hiányzott nekünk ez a találkozó. Próbálunk regenerálódni és a következő ellenfélre koncentrálni.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Sopron javára

Az elődöntő párosítása: Sopron (1.)–Aluinvent DVTK (4.), Uni Győr Mély-út (2.)–Atomerőmű KSC Szekszárd (3.)