Női kosár: Hayes 27 pontnál, de a DVTK hússzal kikapott

P. K.P. K.
2020.12.12. 20:34
Hayes remekelt a Győr ellen, de a DVTK így is simán kikapott (Fotó: dvtk.eu)
A női kosárlabda NB I-ben szombaton három mérkőzést rendeztek: a Szekszárd és a Győr idegenben, a Vasas hazai pályán győzött.

A Szekszárd a 20 pontos, magyar válogatott Goree Cyesha vezérletével 21 ponttal, 75–54-re győzött az MTK vendégeként.

A Győr a DVTK otthonában nyert hasonló különbséggel, 77–57-re. A diósgyőriek amerikai légiósa, Keyona Hayes 27 pontot dobott, de az ő jó teljesítménye egyedül kevésnek bizonyult, a második félidőre a borsodiak játéka támadásban szétesett, a harmadik és negyedik negyedben összesen csak húsz pontot szereztek. A győriek három év után, 2017 novemberét követően tudtak ismét győzni az NB I-ben Misklocon.

A Vasas végig szoros mérkőzésen, öt ponttal verte meg a BEAC Újbudát.

NŐI KOSÁRLABDA, NB I A-CSOPORT

TFSE-MTK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD
5475 (11–23, 17–21, 16–18, 10–13)
Városmajor, zárt kapuk mögött. V:
Győrffy, Boros T., Győrfy
TFSE: C. JENKINS 20/3, Bernáth 12, Király A. 4, Markovics 1, A. Jenkins 8. Csere: Németh A. 5, Boros B., Kovács V. 2, Katona Sz. 2, Herman
Edző: Magyar Bianka
SZEKSZÁRD: Theodoreán 5/3, Miklós 2, Friskovec 5/3, SKORICS 15, GOREE 20/3. Csere: Szabó F. 7/3, Studer Á. 6/3, Bálint 8, Zele 5, Gereben 2, Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–9. 8. p.: 9–19. 13. p.: 15–29. 17. p.: 24–38. 23. p.: 32–51. 28. p.: 40–61. 34. p.: 46–69. 38. p.: 50–71
Kipontozódott: Studer Á. (40. p.)
Magyar Bianka: – Az elmúlt mérkőzéseken a Szekszárd brutálisan lerohanta ellenfeleit, ezért zónavédekezéssel készültünk ellenük, ami többnyire be is vált. A védekezéshez azonban nem társult jó támadójáték, de ez köszönhető volt a vendégek agresszív védekezésének is. A következő előttünk álló mérkőzéseket kell megnyernünk, szeretnénk jövő héten hazai pályán visszavágni a PEAC-nak.
Djokics Zseljko: – Arra készültünk, hogy ellenfelünk három dobó játékosát, a két Jenkinst és Bernáth Rékát kivegyük a játékból, ez sikerült is, mert hatvan pont alatt tartottuk a TFSE csapatát. A második félidőben már viszonylag könnyebb dolgunk volt. Egy dolgot azonban sajnálok, mégpedig hogy rosszul céloztunk távolról.

ALUINVENT-DVTK MISKOLC–
UNI GYŐR MÉLY-ÚT 57–77 (18–20, 19–14, 10–23, 10–20)
DIÓSGYŐR: Medgyessy 8/6, Kányási 3/3, Pusztai 11/3, HAYES 27, Kiss A. 2. Csere: Vukov, Aho N., Tóth F. 1, Mokango 5. Edző: Földi Attila
GYŐR: KIESEL 21/3, Dombai, DUBEI 15/9, TÖRÖK Á. 16/3, MOMPREMIER 14. Csere: Lass 2, Weninger 7, Kéita, Barnai 2. Edző: Iványi Dalma
Miskolc, zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Csabai-Kaskötő, Balogh Gy.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 7. perc: 10–16. 14. perc: 26–22. 18. perc: 34–27. 23. perc: 41–45. 27. perc: 43–53. 35. p.: 52–65. 38. p.: 54–71
Földi Attila: – A nagyszünetig jól játszottunk, amikor azonban a folytatásban ellenfelünk átvette a vezetést, szétestünk, a negyedik negyedre pedig egyszerűen feladtuk a meccset. A Győrnek több harckészültségű játékosa volt, nálunk ezek a plusz emberek hiányoztak, a többiek pedig hamar feladták a küzdelmet.
Iványi Dalma: – Kemény mérkőzés volt, és nagyon örülök annak, hogy szépen játszottunk. Mindkét fél felkészült a másikból, a nagyszünetben stílust váltottunk, ezután agresszíven védekeztünk, gyors támadásokat vezettünk, és remekül kosárlabdáztunk.

VASAS AKADÉMIA–ELTE BEAC ÚJBUDA 63–58 (20–14, 15–18, 11–14, 17–12)
Pasaréti út, zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Tóth C., Lengyel Á.
VASAS: PAPP K. 16/3, Bach 8, TÓTH O. 11, Madár K., FRASER 13. Csere: Szerencsés 4, Szmailbegovics, MADÁR E. 11. Edző: Milos Pavlovics
BEAC:
SMALL 17/3, Czank 3, Boros J. 8/3, MÉRÉSZ B. 14, SMITH 9. Csere: Dusanics 4, Koch 3/3
Edző:
Balogh Judit
Az eredmény alakulása.
4. perc: 9–6. 8. p.: 17–14. 13. p.: 24–18. 17. p.: 33–27. 23. p.: 37–37. 28. p.: 42–45. 33. p.: 50–48. 37. p.: 54–54
Kipontozódott:
Szmailbegovics (31. p.)

Milos Pavlovics:
– Sok hullámvölgyünk volt főleg az első félidőben. Nagyon jól kezdtük és sokáig kézben tartottuk az irányítást. Volt egy felzárkózása a BEAC-nak, de nem hagytuk őket ellépni. Ahogy azt vártuk a harmadik negyed nagyon kemény volt. Itt meg kell említeni a korona vírusos pihenőt, ahol a fókusz és koncentráltság hiánya meglátszott a lányokon. Nagy hibákat vétettük, de nem voltak tragikusak. Ziccereket hagytunk ki, de a legfontosabb pillanatokban jobb döntéseket hoztunk és ennek köszönhetjük a győzelmet.
Balogh Judit:
– A Vasas a hazai pálya előnyét minden szempontból élvezte. Nem jött jókor a hétközi PINKK elleni hosszabbításos esti mérkőzés sem, de így is be kellett volna húznunk a győzelmet. Azokban a pillanatokban, amikor nagyon fontos, hogy a fej a nyakon legyen, de nem volt a fej a nyakon, hanem elgurult a pálya egyik sarkába és nem találtuk meg.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 9 1 914–678 19 0.950
2. Aluinvent DVTK 12 7 5 918–856 19 0.792
3. Sopron Basket 9 9 844–519 18 1.000
4. Uni Győr Mély-Út 10 8 2 795–688 18 0.900
5. Ludovika-FCSM Csata 10 7 3 810–677 17 0.850
6. VBW CEKK Cegléd 9 5 4 662–618 14 0.778
7. TFSE-MTK 10 3 7 729–763 13 0.650
8. ELTE BEAC Újbuda 11 2 9 762–876 13 0.591