Női kosárlabda NB I: továbbra is nyeretlen a Zalaegerszeg

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.03.12. 20:27
Továbbra is nyeretlen a ZTE (Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor)
A Zalaegerszeg 22 mérkőzés után is nyeretlen a női kosárlabda NB I alapszakaszában, amelynek pénteki mérkőzésén hazai pályán maradt alul a TFSE-MTK együttesével szemben.

A félidőben még döntetlen volt az állás, a harmadik negyedet azonban 12 ponttal nyerték meg a vendégek, a vége pedig 81–75 lett az TFSE-MTK javára. Ezzel a mérkőzéssel lezárult az alapszakasz.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
ZTE NKK–TFSE-MTK 75–81 (23–21, 14–16, 13–25, 25–19)
Zalaegerszeg,
zárt kapuk mögött. V: Farkas G., Győrfy, Németh P.
ZALAEGERSZEG: DZOMBETA 24/3, Horváth Fanni, Kulcsár 5/3, SZABÓ P. 17, Tuchscherer 11. Csere: Horváth Fruzsina 4, Mányoky J. 9/3, Saad 3, Dömötör, Úr 2. Edző: Ambrus Péter
TFSE: CH. JENKINS 22/3, BERNÁTH 11/3, Boros B. 2, Németh A. 5, A. JENKINS 28/3. Csere: Markovics 2, Katona 11, Herman, Kovács V. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 7. p.: 17–12. 15. p.: 31–25. 17. p.: 31–33. 22. p.: 39–44. 24. p.: 44–57. 33. p.: 57–63. 38. p.: 73–75
Ambrus Péter:
– Nagyon kemény, harcos mérkőzés volt. Szerettük volna megszerezni első győzelmünket az alapszakaszban, volt időszak, amikor még remény is volt erre. A csapatot dicséri, hogy az egyik legjobb összecsapását játszotta. Az látszik, hogy jó irányba haladunk, ezen az úton kell tovább mennünk.
Magyar Bianka: – Gondoltuk, hogy a ZTE mindent megtesz, hogy az első sikerének örülhessen. Ilyen nehéz találkozóra azért nem számítottunk. Örülök, hogy ilyen fiatal, tehetséges csapatnak lehetek az edzője, és most már a Győr elleni mérkőzésre készülünk. Köszönettel tartozunk az egerszegieknek, hogy engedélyezték, hogy egy héttel később játszhassuk le ezt a találkozót.