Női kosár NB I: a Szekszárd és a DVTK is könnyedén nyert

2020.12.22. 19:22
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 96–62-re nyert a ZTE ellen a női kosárlabda NB I keddi játéknapján.

A DVTK a PINKK-Pécsi 424 ellen diadalmaskodott, míg az utolsó Vasas hazai pályán szenvedett vereséget.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–ZTE NKK 96–62 (33–15, 24–8, 26–18, 13–21)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. V:
Fodor A., Nyilas, Gál
SZEKSZÁRD: Theodoreán 6/6, Renczes 3/3, BÁLINT R. 11/3, Skorics 3/3, KRNJICS 14. Csere: Holcz, Studer Á. 8/3, GEREBEN 16, ZELE 15, Friskovec 9/3, Horváth D., SZABÓ F. 11/3. Edző: Djokics Zseljko
ZTE: DZOMBETA 18/6, MÁNYOKY J. 15/9, Horváth Fruzsina 7, Tuchscherer 3, SZABÓ P. 12. Csere: Kulcsár B., Dömötör 7/3, Horváth Fanni, Úr. Edző: Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 7. p.: 17–9. 12. p.: 37–17. 17. p.: 49–19. 23. p.: 63–28. 27. p.: 74–32. 33. p.: 87–44. 37. p.: 94–53
Djokics Zseljko: – Elismerésem a zalaegerszegieknek, sokat fejlődtek az előző mérkőzésünk óta. De az én csapatom is megérdemli a gratulációt, sok variációval játszottunk. Akik eddig kevesebb szerepet kaptak, azok most növelhették a játékperceiket, a kulcsembereinket pedig pihentetni tudtuk.
Ambrus Péter: – Nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei, ezt jól tudtuk. Szerettünk volna jobb meccset játszani a Szekszárddal, mint hazai pályán, amikor nyolcvanhét pontos különbséggel maradtunk alul. Ez a második félidőben sikerült is, sokkal jobban védekeztünk és szép támadásokat vezettünk. Csapatunk szintjén kiváló teljesítményt nyújtottunk.

PINKK-PÉCSI 424–ALUINVENT DVTK MISKOLC 63–81 (18–26, 14–24, 17–19, 14–12)
Kozármisleny, zárt kapuk mögött. V: Tóth C., Farkas G., Németh P.
PINKK: Vorpahl 5, Vári 5, Szücs L. 7/6, Demeter N 9/3, Sarauskaite 6. Csere: ZUBAC 21/15, Jáhni 2, Kovács K., Tenyér 6/3, Zsilinszki, Pucz 2, Horváth Zs. Edző: Vanja Miljkovic
MISKOLC: Medgyessy 6, Aho 4, HAYES 21, Mokango 12, KISS A. 13. Csere: Kányási 6, PUSZTAI P. 13/6, Tóth F. 2, Vukov 4, Frindt, Bacsó, Vég-Dudás. Edző: Földi Attila
Kipontozódott: Aho (35. p.)
Vanja Miljkovics: – Sok sikert kívánok a Diósgyőrnek a januári európai szerepléshez. Az első félidőben olyan hibákat követtünk el, amit ezen a szinten könyörtelenül megbüntetnek, de ez mutatta, merre kell fejlődnünk. A második félidőben agresszívebbek lettünk, tudtuk tartani a lépést, de addigra mintha már a karácsonyi szünetben lettünk volna.
Földi Attila: – Az elején ugyan volt néhány hibánk, de jól nyitottunk, tizenöt perc után megnyugtató előnyt szereztünk. Talán túlságosan meg is nyugodtunk tőle, mert utána elkezdtünk kapkodni. Amint megbontom a szerkezetet a cserékkel, hogy lehetőséget adjak a fiataloknak, rendre szétesünk, ezen mindenképpen javítanunk kell.

VASAS AKADÉMIA–TFSE-MTK 82–83 (24–17, 15–23, 20–24, 23–19)
Pasaréti út, zárt kapuk mögött. V:
Mészáros B., Balogh Gy., Varga-Záray
VASAS: PAPP K. 21/9, Szerencsés 2, Bach 2, Madár K. 9/3, FRASER 26. Csere: TÓTH O. 12/3, Szmailbegovics, MADÁR E. 10. Edző: Milos Pavlovics
TFSE: CH. JENKINS 15/6, Boros B. 8/6, Bernáth 9/3, MARKOVICS 10, A. JENKINS 26/3. Csere: Németh A., HERMAN 13/9, Király A., Katona Sz. 2, Kovács V. Edző: Magyar Bianka
Milos Pavlovics: – Negyven percen keresztül küzdöttünk, azonban voltak pillanatok, amikor sokat hibáztunk. Ellenfelünk erőt tudott kovácsolni ezekből a hibákból, tíz fölé nőtt a különbség, azonban vissza tudtunk jönni a meccsbe, ami a csapat erősségét mutatja. A végén nagyon harcoltunk, egylabdás mérkőzést csináltunk a párharcból, amelyen ezúttal nem sikerült nyernünk. Nagyon sajnálom, nem szoktam kritizálni a játékvezetők munkáját, de elfogadhatatlan, hogy hazai pályán az ellenfélnek több befolyása van a mérkőzés alakulására, mint a házigazdának. Mi ki fogjuk elemezni a hibáinkat, remélem, ők is megteszik ezt.
Magyar Bianka: – Borzasztóan nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de a lányoknak a helyén volt a szívük. Tudtuk, hogy a Vasas nagyon jó formában van és jó meccseket játszik, ezért külön öröm, hogy sikerült megverni hazai pályán. Nagyon brusztolós meccs volt, csapatmunkával sikerült nyernünk.