Női kosár NB I: a Győr óriásit fordított, és legyőzte a DVTK-t

K. Zs.K. Zs.
2020.12.02. 19:01
Beatrice Mompremier 23 pontot szerzett a győri csapatban (Fotó: Tolnai Népújság/Mártonfai Dénes – archív)
Nagyszerű utolsó negyedével a Győr fordított, és tetemes hátrányt ledolgozva, nagy csata végén 73–70-re legyőzte a DVTK-t a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A Szekszárd fölényesen, egy híján száz pontig jutva nyert a Csata vendégeként, míg a TFSE-MTK hazai pályán verte meg könnyedén, 90–57-re a még nyeretlen ZTE-t.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–ALUINVENT DVTK MISKOLC 73–70 (10–16, 13–22, 20–17, 30–15)
Győr,
zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Tóth C., Kovács N.
GYŐR: KIESEL 20/3, Dubei, DOMBAI 7/3, Török Á. 9/6, MOMPREMIER 23. Csere: Lass, WENINGER 14, Keita, Barnai, Varga Zs. Edző: Iványi Dalma
DVTK: MEDGYESSY 19/9, Aho 5/3, Kányási 6, KISS A. 11/3, Mokango 6. Csere: HAYES 17/3, Vukov 2, Tóth F. 4. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–0. 7. p.: 6–8. 14. p.: 15–24. 18. p.: 20–33. 23. p.: 30–42. 28. p.: 37–53. 33. p.: 53–55. 35. p.: 59–59. 38. p.: 66–61
Kipontozódott: Mompremier (40. p.)
Iványi Dalma:
– Nyögvenyelős mérkőzésen végig hittünk a sikerben, de az ellenfélnek is jár az elismerés. Nem kezdtünk rosszul, ám a kimaradt helyzetek felszínre hozták a rutintalanságot, a csapat elvesztette a ritmust. A második félidőben lépésről lépésre javultunk fel, előbb védekezésben, és ebből a magabiztosság meghozta a támadások eredményességét is.
Földi Attila: – Három negyedig uraltuk a meccset, viszont a negyedikben rajtunk kívül álló okok miatt elkezdtünk kapkodni. Ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél megérezte a lehetőséget, feljavult, a mi játékunk pedig görcsösségbe csapott át.

8. FORDULÓ
LUDOVIKA-FCSM CSATA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 78–99 (15–30, 21–27, 14–24, 28–18)
Ludovika Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Nagy V.
CSATA: HORVÁTH B. 4, LELIK 13/3, Böröndy V. 8, Mányoky R. 14/6, ZEMPARE 13/3. Csere: Hegedűs J. 6, ANGYAL B. 14/9, Angyal N. 6, Farkas Sz. Edző: Tursics Krisztián
SZEKSZÁRD: Theodoreán 11/3, Miklós 2, BÁLINT 15/3, SKORICS 19/3, GOREE 12. Csere: Studer Á. 5, Friskovec 9/6, ZELE 11, RENCZES 4, Szabó F. 5/3, Gereben 4, Holcz 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–11. 8. p.: 15–23. 14. p.: 21–42. 18. p.: 30–55. 23. p.: 40–65. 27. p.: 46–75. 33. p.: 62–86. 37. p.: 71–93
Kipontozódott: Hegedűs J. (23. p.)
Tursics Krisztián:
– Nagyon puhának bizonyultunk védekezésben, az első félidőben demoralizáló volt a játékunk, a szekszárdiak tulajdonképpen már az első negyedben eldöntötték a találkozó sorsát. Azok a dolgok, melyekben az utóbbi időben fejlődtünk, az egy-egy elleni védekezés, a lepattanózás, mind csődöt mondtak.
Djokics Zseljko: – Örülök annak, hogy a meccs csúszása nem zökkentett ki bennünket és sikerült úgy kezdenünk, mint egy gyorsvonat, ennek köszönhetően az első tíz percben szinte el is dőlt a mérkőzés. Erica McCall és Krnjics Szara hiányában jól alkalmazkodtunk a tulajdonképpen center nélküli játékhoz, jól védekeztünk, sokat futottunk, a huszonkilenc assziszt meg önmagáért beszél. A Csatának sem volt könnyű a helyzete, hiszen kiesett egy magasembere, de összességében nagyon örülök annak, hogy játszottunk és játszani tudtunk.

10. FORDULÓ
TFSE-MTK–ZTE NKK 90–57 (25–17, 24–13, 20–12, 21–15)
Városmajor,
zárt kapuk mögött. V: Lengyel, Sörlei, Horváth Cs.
TFSE: CH. JENKINS 13, BOROS B. 11/9, Bernáth 4, NÉMETH A. 14, A. JENKINS 28. Csere: Markovics 6, Kovács V. 6, Király A., Katona Sz. 6/3, Tóth T., Kováts G. 2, Herman. Edző: Magyar Bianka
ZALAEGERSZEG: DZOMBETA 26/6, Dömötör D., Kulcsár B. 6, Horváth Fruzsina 2, Szabó P. 8. Csere: MÁNYOKY J. 13/12, Horváth Fanni 2, Úr, Németh K., Szabó K. Edző: Ambrus Péter
Kiállítva: Szabó P. (23. p.)
Magyar Bianka:
– Nagyon sok játékosunk most tért vissza, ez volt az első mérkőzésük, ez látszott a formán is. Sok porszem került a gépezetbe. Helyén kezeljük a győzelmet, le kell vonnunk a következtetéseket és ki kell javítanunk a hibákat. Elismerésem a ZTE-nek, szépen küzdött. Szeretnénk visszanyerni azt a sportformát, amit a karantén előtt mutattunk. Erre jó lehetőségünk adódik szombaton, amikor nagyobb ellenállást kell tanúsítanunk.
Ambrus Péter: – Jól indult a meccs, nyolc percig bírtuk tartani azt a kontrollált játékot, amit szeretnénk mutatni. Utána voltak fegyelmezetlenségi problémák. Nem azt a taktikai utasítást hajtották végre a lányok a pályán, amit kértem. A gyors játékunkból az ellenfél tudott gyors indításokat kezdeményezni. Palánk alatt nem volt esélyünk, amit a hazai csapat ki is használt.

1. Aluinvent DVTK 10 6 4 774–700 16 0.800
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 7 1 745–541 15 0.938
3. Ludovika-FCSM Csata 9 6 3 719–618 15 0.833
4. Sopron Basket 7 7 640–395 14 1.000
5. Uni Győr Mély-Út 8 6 2 626–589 14 0.875
6. VBW CEKK Cegléd 7 5 2 521–456 12 0.857
7. PINKK-Pécsi 424 10 1 9 635–831 11 0.550
8. TFSE-MTK 7 3 4 537–525 10 0.714