Női kosár NB I: a PEAC legyőzte és megelőzte a Csatát

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2021.03.11. 20:41
Pécsi boldogság (Fotó: Árvai Károly)
A PEAC-Pécs 76–65-re nyert a Csata vendégeként a női kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén, és ezzel riválisát megelőzve megszerezte az alapszakasz ötödik helyét.

Huszonnégy órával a találkozó előtt mindkét fél bajnokit játszott még, a Csata Győrben szenvedett tisztes vereséget, míg a PEAC Pasaréten győzte le a Vasast, és teremtette meg magának az esélyt arra, hogy egy újabb győzelem esetén az alapszakasz ötödik helyén végezzen.

A hazaiaknak sem volt mindegy a találkozó kimenetele, hiszen az esetleges győzelem negyedik helyet és pályaelőnyt jelentett volna a rájátszás során, a vereség pedig csak a hatodik helyre lett volna elég.

A Csata nélkülözte két koronavírusos amerikai játékosát, Batabe Zemparét és Dejza Jamest, míg pécsi oldalon a szlovák Nikola Dudásová hiányzott hasonló okok miatt.

A PEAC a találkozó elején rögtön magához ragadta a kezdeményezést, igyekezett kihasználni a Csata szerkezeti problémáját. Az első félidő lassú ütemben zajlott, nagyobb iram nem nagyon alakult ki. A hazaiak leginkább triplákkal operáltak, Angyal Barbara a második negyedben zsinórban háromszor is betalált távolról – mindez azonban csak arra volt elég, hogy Tursics Krisztián csapata tisztes távolságban maradjon ellenfelével szemben.

A térfélcserét követően harapósabb Csata jött ki a pályára, a 25. percben Mányoky Réka duplájával háromra zárkóztak fel a hazaiak (39–42), Sarok Nikolett triplája azonban megállította a felzárkózást.

A negyedik negyedben a PEAC kontrollálta az összecsapást, Kiss Virág értékesítette büntetőit, amivel megalapozta csapata sikerét, az alapszakasz ötödik helyének megszerzését.

A PEAC a DVTK ellen kezd a playoffban, a Csata pedig a Szekszárddal játszik.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ

LUDOVIKA-FCSM CSATA–PEAC-PÉCS 65–76 (13–17, 13–23, 24–18, 15–18)
Ludovika Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Papp P., Söjtöry, Boros T.
CSATA: HORVÁTH B. 14/9, MÁNYOKY R. 15/9, Lelik 8/6, Böröndy V. 2, HEGEDŰS J. 12. Csere: Angyal B. 9/9, Angyal N., Rakita 2, Toman P., Gyöngyösi 3. Edző: Tursics Krisztián
PEAC: SZŰCS R. 11/6, Wentzel 5/3, Strautmane 10/3, ANDUSICS 10, KISS V. 23/3. Csere: Sánta 3/3, SAROK 14/6, Kaposi P., Popovics, Habling, Hegedűs R. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–10. 8. p.: 11–14. 13. p.: 19–22. 15. p.: 22–30. 18. p.: 25–35. 24. p.: 37–42. 27. p.: 44–52. 33. p.: 52–64. 37. p.: 60–74
Kipontozódott: Hegedűs J. (36. p.)
Tursics Krisztián:
– A PEAC maximálisan kihasználta gyengeségünket, hiszen hiányzott két centerünk, így belső poszton nagyon vékonyak voltunk. Legjobban azonban az első félidei játékunk zavart, nem voltunk elég agresszívak, nem volt elég intenzív a játékunk. Készülünk a rájátszásra, a Szekszárd elleni meccsekre.
Csirke Ferenc: – Sajnálatos, hogy a koronavírus-helyzet miatt a Csata elvesztette két centerét, ami nagyban befolyásolta a találkozó menetét. Nagyon remélem, hogy az alapszakasz utolsó meccsét is sikerül zökkenőmentesen megrendezni és ezzel lezárni az idény eme részét. Örülök az alapszakasz ötödik helyének, a csapat megküzdött érte és meg is érdemelte, hiszen minket is elért a vírushelyzet, súlyos sérültjeink is voltak. Védekezésünk teljesen rendben van, mi kaptuk a második legkevesebb pontot az alapszakasz során, támadójátékunkon igyekszünk csiszolni a rájátszásra.