Női kosár NB I: magabiztos győzelem, döntőben a Sopron

K. Zs.K. Zs.
2021.04.03. 18:52
A zöld mezes soproniak a DVTK fölé magasodtak szombaton is (Fotó: Észak-Magyarország/Vajda János)
A Sopron fölényesen, 80–57-re győzött a DVTK vendégeként a női kosárlabda NB I elődöntőjének szombati mérkőzésén, ezzel összesítésben 2–0-ra megnyerte a párharcot, és bejutott a fináléba, ahol a Szekszárd lesz az ellenfele.

A szombati miskolci mérkőzésen jól kezdett a hazai csapat, az első negyed nagy részében vezetett, aztán a másodikban, 28–28 után a Sopron 10–2-es szériával meglépett, és onnantól nem engedte ki kezéből a kezdeményezést.

A nagyszünet után, Fegyverneky Zsófia dupláját követően már tízzel vezetett a vendégcsapat (34–44), majd egy 11–3-as futással még tovább növelte előnyét. A harmadik negyedben volt közte húsz is, és a hazaiaknak már nem maradt erejük érdemben veszélyeztetni a soproniak döntőt érő győzelmét: a vendégek végül 23 pontos különbséggel nyertek (57–80).

A Sopron és a Szekszárd harmadszor találkozik a bajnoki döntőben: az eddigi két alkalommal a Sopron nyert – 2017-ben 3–1-re, 2018-ban 3–0-ra.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ALUINVENT DVTK MISKOLC–SOPRON BASKET 57–80 (23–20, 11–22, 13–21, 10–17)
Miskolc,
zárt kapuk mögött. V: Papp P., Csabai-Kaskötő, Goda
DVTK: Medgyessy 2, Aho 8/3, Kányási 8/3, Hayes 11/3, Mokango 10/3. Csere: KISS A. 14, Tóth F. 4, Frindt, Bacsó. Edző: Földi Attila
SOPRON: Fegyverneky 8, G. WILLIAMS 11, Walker 5, Brooks 8/6, KRAJISNIK 9. Csere: HATÁR 16, January 11/6, Varga A. 4, Czukor 5/3, Varga S. 3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 5. p.: 16–9. 8. p.: 19–20. 13. p.: 28–28. 15. p.: 28–33. 19. p.: 34–38. 23. p.: 34–48. 27. p.: 40–61. 30. p.: 47–63. 35. p.: 50–72
Kipontozódott: Tóth F. (39. p.)
Kiállítva: Brooks (16. p.), Hayes (16. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára
Földi Attila: – A Sopron ellen mindig nehéz játszani a minőség miatt, amit képvisel. Az előző mérkőzésen Vukov Szonja megsérült, Pusztai Petra betegeskedik, így leszűkült a rotációnk, ráadásul útközben Keyona Hayest is elveszítettük, aki egyébként is fájdalmakkal vállalta a játékot. Igyekeztünk megnehezíteni az ellenfél dolgát, talán csak a harmadik negyeddel nem voltam elégedett, mert úgy éreztem, kezdjük feladni a meccset. Utána viszont próbáltunk harcolni tovább, és megtettük a maximumot, amit megkövetel a mezünkön hordott címer.
Gáspár Dávid: – Boldog vagyok, hogy bejutottunk a döntőbe! Kemény meccs volt, nagyon jól kezdett a DVTK, szenzációs dobószázalékkal használta ki a helyzeteit. A harmadik negyedben sikerült rendeznünk a védekezésünket, és olyan előnyt építenünk, amely elegendő volt a győzelemhez. Mindkét csapat keményen játszott, néha talán túlságosan is, de erről szól a versenyszellem, a játékosok küzdelme.