FAZEKAS ZOLTÁN 2021.03.10 21:42 Frissítve: 2021.03.10 21:43

Női kosárlabda NB I: átgázolt a TFSE-n a Sopron

A kupagyőztes és bajnoki címvédő Sopron 59 ponttal kerekedett vendéglátója, a nagyszünet után hat pontot szerző TFSE-MTK fölé a női kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján.

Átgázolt a TFSE-n a Sopron (Fotó: Földi Imre)

Izgalmas estének néztünk elébe szerdán a női bajnokság négy mérkőzése kapcsán, mert eldőlhetett, hogy a Vasas, Cegléd, TFSE-MTK hármasból melyik két csapat jut be a rájátszásba. Milos Pavlovics, a Vasas Akadémia edzője azt mondta, élet-halál harc vár csapatára a PEAC ellen, s noha nyilván barokkos túlzás volt a kijelentés, a piros-kékeknek tényleg fontos volt a jó zárás. A pasarétiek jól kezdték az idényt, első négy meccsükből hármat megnyertek, aztán jött az elkerülhetetlen karantén és majdnem két hónapos kihagyás a koronavírusos megbetegedések miatt. Utolsó meccse előtt a Vasasnak mégis saját kezében volt a sorsa, hiszen tudta, ha legyőzi a PEAC-ot, bent lesz a legjobb nyolcban. Ugyanakkor azzal is tisztában volt, ha kikap, és a párhuzamosan zajló Cegléd–BEAC összecsapáson az esélyeknek megfelelően a hazaiak nyernek, a bennmaradásért küzd tovább.

A nagy tétnek megfelelően roppant idegesen kezdtek a csapatok. Az ötödik percben még 5–2-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző, ezután a pécsiek többnyire Kiss Virág kosaraival 13–0-s etapot futottak. A vendéglátó pontatlanul dobott, így a baranyaiak a félidőig gond nélkül őrizték tíz pont körüli előnyüket.

Bajban volt tehát a Vasas, ám úgy nézett ki, váratlan segítséget kap a BEAC-tól, ugyanis Balogh Judit együttese a harmadik negyedben átvette a vezetést Cegléden. Ez azért is volt meglepő, mert a novemberi budapesti találkozót 86–69-re a ceglédiek nyerték meg. A második félidőben sem játszott jól a hazai csapat, s tippmixgyilkos eredményt szolgáltatva, a 17 pontot szerző Koch Dóra vezérletével a BEAC győzött hét ponttal! A Cegléd így lemaradt a rájátszásról, amelybe a végül simán kikapó Vasas került, a PEAC pedig sikerével a hatodik helynél hátrébb már nem csúszhat – sőt ötödik is lehet, ha utolsó meccsén, csütörtökön legyőzi a Csatát.

A játéknap záró mérkőzésén a TFSE-MTK kikapott az alapszakaszt veretlenül záró Soprontól, így hetedik lesz.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
VASAS AKADÉMIA–PEAC-PÉCS 4258 (7–16, 11–16, 10–12, 14–14)
Pasaréti út, zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Tóth C., Győrfy R.
VASAS: Szmailbegovics 11/9, BACH 13/3, Szerencsés, Madár E., FRASER 13. Csere: Tóth O. 2, Salamon, Madár K. 2, Mudra 1, Hizsnyik. Edző: Milos Pavlovics
PEAC: Szücs R. 4, WENTZEL 16/6, Strautmane 3/3, Andusics, KISS V. 15/9. Csere: SAROK 13/6, Sánta 5/3, Kaposi 2, Popovics. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–2. 8. p.: 7–15. 13. p.: 10–18. 17. p.: 15–27. 23. p.: 23–37. 28. p.: 26–39. 32. p.: 30–44. 37. p.: 36–51
Kipontozódott: Szmailbegovics (39. p.)
Milos Pavlovics: – Nagy nyomás volt a lányokon, ez megmutatkozott a katasztrofális dobószázalékunkon is. Rengeteg lehetőségünk, üres dobásunk volt, de a labda nem akart bemenni. Annak ellenére, hogy nagy volt a különbség a két csapat között, nem gondolom, hogy rossz munkát végeztünk volna védekezésben. A Cegléd vereségével sikerült elérnünk a célunkat, bejutottunk a legjobb nyolc közé – ott megpróbálunk nehéz ellenfél lenni mindenkinek!
Csirke Ferenc: – Eléggé csikorogva kezdett mindkét csapat, de hál' istennek az első negyed második felére megtaláltuk azt a játékot, ami működött a Vasas ellen. Nagyon szépen járt a labda, szép üres hárompontosokat dobtunk, ez mindenképp megalapozta a győzelmünket. Csütörtökön ki-ki meccset játszunk a Csatával, bízom benne, hogy ez a rövid idő elegendő lesz a regenerálódásra.

VBW CEKK CEGLÉD–ELTE BEAC ÚJBUDA 54–61 (11–18, 21–12, 8-13, 14–18)
Monor, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Sörlei, Horváth Cs.
CEGLÉD: Ortiz 6/3, Gorjanácz, Révész L. 5/3, SZOTIRIU 12/6, T. Moore 9. Csere: McBryde 2, KOBOLÁK 12/6, Ruják N. 5/3, Szirony 3/3. Edző: Kosztasz Keramidasz
BEAC: SZABÓ D. 11/3, KOCH 17/9, Boros J. 10, Mérész 10, SMITH 9. Csere: Dusanics 1, Galántai 3/3, Juhász, Laufer, Zsámár. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 6. p.: 9–12. 8. p.: 9–16. 13. p.: 20–22. 16. p.: 26–24. 20. p.: 32–30. 25. p.: 34–38. 28. p.: 40–40. 32. p.: 40–48. 36. p.: 44–53
Kosztasz Keramidasz: – Ismét nagyon rossz százalékkal dobtunk, a büntetőkből is csak minden harmadikat értékesítettük. Hiába védekeztünk jól, ha támadásban szinte minden dobást kihagytunk, idegesen játszottunk.
Balogh Judit: – Minden nő csodálatos, de a legcsodálatosabbak az én játékosaim, ez biztos. Akkor is szeretjük őket, ha nem nyernek, és akkor is ugyanúgy szeretjük őket, ha nyernek. Kezdődik a playout, mindenkinek sok sikert kívánok, és ahogy Balogh Judit nevű barátnőm mondta, aki nem én vagyok, hajrá kicsik!

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–LUDOVIKA-FCSM CSATA 92–75 (21–22, 20–24, 29–15, 22–14)
Győr, zárt kapuk mögött. V: Győrffy, Csabai-Kaskötő, Nyilas
GYŐR: Kiesel 4, DUBEI 8/6, Dombai 10/6, Török Á. 13/3, MOMPREMIER 22. Csere: Keita 2, WENINGER 12/3, BARNAI 12, Lass 9/3, Rozmán. Edző: Iványi Dalma
CSATA: HORVÁTH B. 9/6, Lelik 7/3, Böröndy V. 6, MÁNYOKY R. 15/9, HEGEDŰS J. 17/3. Csere: Angyal B. 9/6, Angyal N. 8, Toman 2, Gyöngyösi, Rakita 2. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 8. p.: 17–20. 14. p.: 34–27. 17. p.: 38–41. 24. p.: 51–53. 27. p.: 58–56. 29. p.: 66–59. 33. p.: 77–63. 36. p.: 81–66
Kipontozódott: Angyal N. (28. p.)
Iványi Dalma: – A nagyszünet után összeszedték magukat a lányok, és azt a produkciót nyújtották, amit várhattunk a sérülések miatt más szerkezetben játszó Csata ellen. Az első félidőben a védekezésünk és a támadásunk is álmos és ütemtelen volt, ezen sikerült ritmusváltásokkal túllendülni.
Tursics Krisztián: – Az első félidőben a mieink kiváló játékot nyújtottak, a második félidőben a Győr váltani tudott, és sikerült megfordítania a mérkőzést. A problémánk a kipontozódással kezdődött, innentől a hazaiak felőröltek bennünket, és már annak is örülünk, hogy nincs újabb sérültünk.

TFSE-MTK–SOPRON BASKET 38–97 (19–22, 13–29, 5–25, 1–21)
Acsády Ignác u., zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Szilágyi, Varga-Záray
TFSE: CH. JENKINS 13/6, Boros B. 7/3, Bernáth 4, Németh A. 4, Markovics 5/3. Csere: Katona Sz. 4, Herman, Kovács V., Tóth T., Király A., Kováts G. 1. Edző: Magyar Bianka
SOPRON: Fegyverneky 4, JANUARY 10/6, VARGA A. 14/6, G. Williams 8, KRAJISNIK 20. Csere: Varga S. 3/3, BROOKS 15/6, HATÁR 19, Walker, Czukor 4, Varga K.. Edző: Gáspár Dávid
Magyar Bianka: – Az első negyed játéka kifejezetten tetszett, meg voltam vele elégedve, a többivel egyáltalán nem. Minden játékosomat sikerült pályára küldenem, akik a képességeiknek megfelelően éltek is a lehetőséggel. Büszke vagyok a csapatomra, hiszen ez a második idényünk az élvonalban, és másodszor is sikerült a legjobb nyolcba kerülnünk, ezt nem minden klub mondhatja el magáról. Dolgozunk tovább, a Sopronnak sok sikert kívánunk az Euroligában!
Gáspár Dávid: – Az első negyed kivételével kontrolláltuk a mérkőzést, ebben a játékrészben a TFSE meglepett bennünket, nem volt megfelelő a koncentrációnk, ezt a hazaiak ki is használták. A második negyedtől sikerült váltanunk, és innentől fogva végig irányítottuk az összecsapást. Sikerült szélesebb rotációt alkalmaznom, amellyel a lányok éltek is. Innentől kezdve készülünk a Lyon elleni Euroliga-összecsapásokra.