Női kosár NB I: idegenben győzött a Győr, otthon gálázott a Sopron

K. T. I.K. T. I.
2021.02.13. 21:08
A Cegléd átgázolt a házigazda ZTE-n (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
A Győr szoros mérkőzésen nyert a TFSE-MTK vendégeként a női kosárlabda NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén – számolt be a Magyar Távirati Iroda. A címvédő és listavezető Sopron fölényes győzelmet aratott házigazdaként a Csata együttese felett.

A TFSE-MTK–Csata találkozó legeredményesebbje a hazaiak játékosa, Bernáth Réka volt 32 ponttal – írta az MTI.

A 18 forduló után is százszázalékos soproniak már az első negyed után 25 pontos előnyben voltak, és végül egy pont híján háromszor annyit szereztek, mint riválisuk – tette hozzá a távirati iroda.

A Cegléd szintén magabiztosan nyert Zalaegerszegen, míg a két pécsi csapat szoros vereséget szenvedett – írta az MTI.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
TFSE-MTK–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 71–74 (13–20, 26–21, 18–18, 14–15)
Budapest,
Városmajor, zárt kapuk mögött. Vezette: Földházi, Mészáros B., Sörlei
TFSE: CH. JENKINS 17/9, BERNÁTH 32/21, Dúl 4, Markovics, A. JENKINS 16/6. Csere: Németh A. 2, Boros B., Herman. Edző: Magyar Bianka
GYŐR: KIESEL 19, Dombai 9/3, DUBEI 12/6, Török Á. 9/6, MOMPREMIER 14. Csere: Weninger 5/3, Keita, Lass 6, Barnai. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–8. 8. p.: 8–13. 13. p.: 22–24. 17. p.: 33–36. 23. p.: 42–48. 27. p.: 48–55. 29. p.: 55–55. 34. p.: 58–64. 37. p.: 64–67. 40. p.: 66–72
Magyar Bianka:
– Szinte minden statisztikai mutató szerint fej fej melletti, kemény, hajtós mérkőzést játszottunk. A szerdai, Vasas elleni, jól sikerült találkozót követően csúsztak be hibák játékunkba, amit a gyors győriek ki is használtak, de mindvégig tapadtunk rájuk. Bernáth Réka teljesítménye fantasztikus volt, a válogatottban helye.
Iványi Dalma: – Kemény, lüktető, nagy ritmusú mérkőzést játszottunk. Mindkét csapat kiválóan teljesített, talán az döntött a javunkra, hogy jól kontrolláltuk a játék menetét, sebességét. Amikor kellett, felgyorsítottuk a tempót, amikor lassítani kellett, felállt védekezés ellen is jól teljesítettünk.

SOPRON BASKET–LUDOVIKA-FCSM CSATA 98–33 (28–3, 26–14, 19–10, 25–6)
Sopron,
zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány, Farkas, Kovács N.
SOPRON: JANUARY 8/6, Czukor 13/3, Williams 13, Varga A. 13/3, Krajisnik 9. Csere: BROOKS 8, Varga S., Fegyverneky 3, Walker 11/3, HATÁR 20, Varga K. Edző: Gáspár Dávid
CSATA: HORVÁTH B. 9/9, Mányoky 3, Lelik 13/6, James, Zempare 3/3. Csere: Böröndy V. 2, Hegedűs 3/3, Angyal B., Gyöngyösi, Balogh, Angyal N., Rakita. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 7. p.: 20–3. 12. p.: 32–3. 15. p.: 37–11. 18. p.: 51–17. 22. p.: 58–19. 25. p.: 66–20. 28. p.: 71–24. 32. p.: 79–27. 35. p.: 85–30. 38. p.: 91–30
Gáspár Dávid:
– A cél az volt, azt kértem a lányoktól, hogy folytassuk ott, ahol abbahagytuk. Energikus volt a csapat, pontosan kosárlabdázott, bármilyen rotációban is voltunk a pályán. Kemény munkát végeztünk a héten. Egyúttal sok sikert kívánok a Csatának azon kihívások elé, amelyek előtt állnak, és kívánom, érjék el céljaikat.
Tursics Krisztián: – A Sopron a játék minden elemében felülmúlt minket. Nagyon örülök annak, hogy olyan nyomást kaptunk az első félidőben, amilyet edzésen nem tudunk modellezni. Sokat ismételjük kollégámmal, mit, hogyan kell edzésen csinálni, most igazán megtapasztalhatták a játékosaim, hogyan kell védekezni ilyen szinten. A jövő héten két nagyon fontos mérkőzésünk van, szeretnénk mind a kettőt megnyerni.

PEAC PÉCS–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 51–54 (20–14, 9–11, 7–18, 15–11)
Pécs,
zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy, Frányó, Söjtöry
PÉCS: SZÜCS R. 14/12, Wentzel 3/3, Strautmane 2, ANDUSICS 11, KISS V. 14. Csere: Sarok 1, Kaposi 3, Dudásová 3/3, Popovics, Sánta. Edző: Csirke Ferenc
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 13/3, Friskovec, Miklós 1, MCCALL 16, GOREE 10/6. Csere: Krnjics 2, Gereben, THEODOREÁN 8/3, Zele 4, Bálint. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3 perc: 5–4. 6. p.: 11–6. 13. p.: 22–17. 17. p.: 27–21. 23. p.: 32–36. 26. p.: 32–38. 33. p.: 41–51. 37. p.: 51–51
Kipontozódott: Goree (36. p.), Strautmane (38. p.)
Csirke Ferenc:
– Bosszantó kétszer két percünk volt a mérkőzésen, amin gyakorlatilag a győzelmünk múlt. A harmadik negyed elején kétszer nem tudtuk átvinni a labdát az ellenfél térfelére, de a védekezésünk ugyanakkor extra volt, hiszen ötvennégy ponton tartottuk a Szekszárdot, és az utolsó hat percben három pontot kaptunk tőlük. Baj, hogy a kapott pontjainknak több mint a fele eladott labdákból történt, és ilyen agresszív védekezést, mint amilyet az ellenfelünk mutat, még edzésen sem tudunk modellezni.
Djokics Zseljko: – Jó formában voltunk, de a három hét szünet ezt egy kicsit megzavarta. Ezt kell majd visszahoznunk. Nem játszottunk szép kosárlabdát, hiszen hatvan pont alatt maradtunk. A harmadik negyed döntött, de az utolsó hat percben magunk alatt voltunk.

ZTE NKK–VBW CEKK CEGLÉD 49–90 (17–30, 6–21, 12–19, 14–20)
Zalaegerszeg,
zárt kapuk mögött. Vezette: Praksch, Nagy, Varga–Záray
ZALAEGERSZEG: DZOMBETA 16/3, Horváth Fruzsina 3, Dömötör, Szabó P. 16, Tuchscherer. Csere: Úr 7/3, Chroméj 2, Horváth Fanni 2, Németh K. 3/3, Szabó K. Vezetőedző: Ambrus Péter
CEGLÉD: Révész 6/6, ORTIZ 16/3, McBryde 3/3, SZOTIRIU 17/6, Kobolák 8. Csere: Gorjanácz 9/3, Szirony 4/3, Ruják 6, MOORE 16, Viszmeg 3/3, Filipowicz 2. Edző: Kosztasz Keramidasz
Kipontozódott: Szabó P. (34. p.), Horváth Fruzsina (34. p.)
Ambrus Péter:
– Az első félidőben eldöntötte a Cegléd a mérkőzést. Szűkebb volt a rotációnk, a fiataloknak jobban kellett volna élni a lehetőséggel, főleg a harcosságra gondolok. A második félidőben egy fokkal jobban dolgoztunk, de ekkor már csak az eredmény után futottunk.
Kosztasz Keramidasz: – Nagyon összetett a szezonunk, amelyet a Covid–19 mellett az Európa-kupa sorozat is meghatároz. Ezen a találkozón próbáltunk új dolgokat kipróbálni és készülni az előttünk álló nehéz sorozatra. Összességében elégedett vagyok a játékunkkal.

VASAS AKADÉMIA–PINKK-PÉCSI 424 73–72 (20–14, 16–19, 20–21, 17–18)
Budapest,
Pasaréti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Tóth C., Goda, Minár
VASAS: Papp K. 8, BACH 9/3, Tóth O. 4, Madár E. 2, FRASER 28/3. Csere: MADÁR K. 12/6, SZMAILBEGOVICS 5/3, Szerencsés 5/3. Edző: Milos Pavlovics
PINKK: Vorpahl 9/3, SZŰCS L. 20/9, Vári 7, JÁHNI 13/3, SARAUSKAITE 13. Csere: Demeter, Kovács K. 4, Zubac 2, Tenyér, Zsilinszki 4. Edző: Vanja Miljkovic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–3. 8. p.: 15–8. 13. p.: 23–19. 17. p.: 28–27. 23. p.: 36–39. 27. p.: 49–42. 32. p.: 56–56. 36. p.: 64–62. 39. p.: 69–69
Milos Pavlovics:
– Edzőként is rettentő nehéz volt a mérkőzés, szinte az egész meccsen dekoncentráltan játszottunk, így az utasítások is nehezen értek át a játékosokhoz. A meccs legnagyobb pozitívuma, hogy egy másodpercig sem adtuk fel. Ennek ellenére rengeteg hibával játszottunk, sok lepattanót engedtünk az ellenfélnek, amiből könnyű kosarakat kaptunk. Szerencsénk is volt ma, a PINKK ugyanis több mint tíz büntetőt hagyott ki.
Vanja Miljkovic: – Érezhető volt a játékunkon, hogy egy hosszabb kihagyást követően léptünk pályára. Igyekeztünk kihasználni, hogy ellenfelünk hétközi fordulójából adódóan fáradtabb volt, mint mi. Sok hiba csúszott azonban a játékunkba a találkozó elején, amit nehéz munka árán idővel javítani tudtunk. Úgy gondolom, egy kicsit a szerencse is közrejátszott a végeredmény kialakulásában.