Női kosár NB I: száz pont fölé jutott a címvédő Sopron

2021.01.09. 20:15
A Sopron Basket címvédőként valósággal megsemmisítette a ZTE NKK-t a női kosárlabda NB I-ben szombaton: több mint kétszer annyi pontot dobva, 104–48-ra nyert, ezzel 15 mérkőzés után is hibátlan a bajnokságban. A PINKK 16 ponttal alulmaradt az ELTE BEAC vendégeként, a hazaiaknál Janae Smith 26 pontot szerzett.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

Sopron Basket–ZTE Női Kosárlabda Klub 104–48
(21–9, 20–19, 37–11, 26–9)
Sopron, zárt kapuk mögött. V:
Balogh Gy., Makrai, Nepp
SOPRON:January5/3,CZUKOR17/6,WALKER18/6,Varga A.16/3,KRAJISNIK19. Csere: Brooks 10, Fegyverneky6/3,Varga S.2,Varga K.9,Pfeiffer2. Edző:Gáspár Dávid
ZALAEGERSZEG:DZOMBETA16/3,Mányoky J.11/9,Dömötör D., Szabó P.8,Tuchscherer5 Csere: Horváth Fr.5,Kulcsár B.3/3,Úr, Szabó K., Horváth Fa., Németh K. Edző:Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc:4–0.5. p.:10–3.12. p.:24–13.15. p.:33–19.18. p.:39–19.22. p.:46–30.25. p.:58–34.28. p.:66–34.33. p.:80–41.35. p.:93–44.38. p.:101–48
Gáspár Dávid:– A ZTE kemény ellenállást fejtett ki, főleg a második negyedben, amikor indokolatlanul sok labdát adtunk el és sok csatát veszítettünk el a lepattanókért. A fiatal játékosaink több lehetőséget kaptak. Voltak periódusok, amikor jó kosárlabdát is játszottak, és azt mutatták, amit elvárunk tőlük, ám voltak szakaszok, amikor ez nem sikerült. Utóbbiakat szeretnénk minél inkább redukálni a játékukból, és még több minőségi jelenlétet várok tőlük a pályán.
Ambrus Péter:– Tudtuk, hogy a Sopron a bajnokság legerősebb csapata, amely ellen nem tudunk úgy labdába rúgni, mint az elmúlt mérkőzéseken, amelyeken szoros első félidőket játszottunk. Örülök, hogy ennek dacára a Sopron ellen is jó első félidőt produkáltunk. A nagyszünet után újra előjöttek a korábbi problémáink. Sok faultunk elment a mérkőzésen, és mi is kiharcolhattunk volna több személyi hibát. Ettől függetlenül nem lehet ennyi pontot kapni. Védekezésben nagy kommunikációs problémáink voltak, ezeken kell leginkább javítanunk. Készülünk, két olyan meccs is jön, amelyen szorosabb eredményt várok. KOSÁRLABDA
NŐI NB I

ELTE BEAC Újbuda–PINKK-Pécsi 424 87–71 (16–18, 23–21, 26–15, 22–17)
Gabányi-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V:Györfy R., Hervay, Drenyovszki
BEAC:
SMALL21/3,Czank3/3,Boros J.8,MÉRÉSZ B.10,SMITH26/6. Csere: DUSANICS 10/6, Juhász A., KOCH9/9,Zsámár, Laufer, Orosz Zs., Szabó D. Edző:Balogh Judit
PINKK:Vorpahl8,ZUBAC14/3,Pucz4,DEMETER N.14/6,SARAUSKAITE22 Csere:Szűcs L., Tenyér 1, Kovács K.2,Jáhni4,Zsilinszki, Horváth Zs.2. Edző:Vanja Miljkovic
Az eredmény alakulása. 4. perc:6–9.8. p.:12–16.13. p.:23–20.17. p.:31–33.24. p.:49–45.28. p.:60–22.33. p.:73–57.37. p.:82–65
Balogh Judit: –A kilences szám nagyon misztikus nekünk, egy hónapja is ezen a napon nyertünk Kozármislenyben, úgyhogy remélem, sok meccsünk esik majd a jövőben kilencedikére. Tartottam a találkozótól, mert az utolsó két edzésen nagyszerűen mozogtak a lányok, és ilyenkor szokott az lenni, hogy a mérkőzés nagyon nem sikerül jól. Az első félidőben ez be is igazolódott, aztán a másodikban ugyanazt csinálták, mint az edzésen. Kiváló munkát végeztek, és külön örültem annak, hogy mindenki, aki a cserepadról jött, hozzá tudott tenni a meccshez, s a fiatalok is nagyon jól szálltak be a végén.
Vanja Miljkovic:– A jobb csapat nyert. Sajnos ezek a határaink, rendre a második félidőben támadnak gondjaink. Most hosszabb szünet következik nekünk, dolgoznunk kell a hibáinkon, ez az út áll előttünk, hogy javulni tudjunk a bajnokság hátralévő részére.

PEAC-Pécs–Uni Győr Mély-Út 54–69 (17–22, 16–16, 7–17, 14–14)
Pécs,
zárt kapuk mögött. V:Csabai-Kaskötő, Kovács N., Sörlei
PÉCS:
Szücs R.4,WENTZEL6,Strautmane9/3,Andusics3,KISS V.15. Csere: Kaposi 8/3, Sarok 4, Sánta4,Habling1. Edző:Csirke Ferenc
GYŐR:
KIESEL22/6,Dombai6/6,DUBEI12/6,Török Á.5,MOMPREMIER14. Csere: Keita 3/3, Barnai 3, Weninger2,Lass, Varga Zs.2. Edző:Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–4.6. p.:11–11.13. p.:19–25.17. p.:29–32.23. p.:37–42.26. p.: 37–52.33. p.:45–58.37. p.:51–63
Csirke Ferenc:– A második félidőben simán hozták a mérkőzést a győriek. A védekezésünkre tudnánk támaszkodni, hiszen többek között őket is hetven pont alatt tartottuk, de egyszerűen nem tudunk kosarat dobni. Hiányzik a tűzerő, itthon ilyen dobószázalék megengedhetetlen, ha győzni akarunk.
Iványi Dalma:– Fontos győzelmet arattunk, tudtuk, hogy a PEAC kellemetlen ellenfél. Hadilábon álltunk a kizárásokkal, de amikor rátaláltunk a saját ritmusunkra és agresszíven védekeztünk, akkor ki tudtuk alakítani a megfelelő különbséget.

Vasas Akadémia–Ludovika-FCSM Csata 88–83 (15–22, 20–21, 22–15, 18–17, 13–8) – hosszabbítás után
Pasaréti út, zárt kapuk mögött. V:Söjtöry, Major, Horváth Cs.
VASAS:PAPP K.23/9,BACH7/3,Tóth O.6,MADÁR E.4,FRASER34. Csere:Szerencsés2,Madár K., Szmailbegovics7/6,Budácsik5/3. Edző:Milos Pavlovics
CSATA:HORVÁTH B.19/9,BÖRÖNDY V.14/3,MÁNYOKY R.23/12,Hegedűs J., ZEMPARE21. Csere: Angyal B.4,Toman, Gyöngyösi2. Edző:Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc:6–5.8. p.:14–18.13. p.:21–28.17. p.:31–35.24. p.:43–50.28. p.:54–56.33. p.:64–60.37. p.:69–66.39. p.:71–73.43.p.:80–79
Kipontozódott:Bach (37. p.)
Milos Pavlovics:– Sok hibával kezdett mindkét csapat, a Csata azonban hamarabb megnyugodott és előnyre tett szert. A nagyszünetben arra kértem a lányokat, hogy tegyenek meg mindent, ha vereséget szenvedünk is, akkor emelt fővel tegyük. Jó ritmusban kezdtünk a térfélcserét követően, mi irányítottuk a játékot. Kellenek ezek a tapasztalatok fiatal csapatomnak, mert így edződnek a lányok. A TFSE-MTK ellen nem volt szerencsénk, ezúttal igen, azonban szerencséje annak a csapatnak van, amelyik meg is dolgozik érte.
Tursics Krisztián:– A Vasas nagyon küzdött a találkozó során, megérdemelte a győzelmet. A legnagyobb problémánk az volt, hogy a második negyedben nem igazán tudtuk növelni az addig megszerzett előnyünket. A harmadik negyedben nagyon sok eladott labdánk volt, a nagyszünetet követően dobószázalékunk visszaesett és ez megbosszulta magát a végén. Jövő héten megpróbálunk javítani.

A Cegléd a találkozót követően jelezte, megóvja a Szekszárd ellen 65–57-re elvesztett mérkőzést, mert öt perccel a vége előtt, 51–52-es állásnál a Szekszárdnál egyszerre volt pályán négy nem hazai nevelésű játékos (Friskovec, Skorics, McCall és Goree). A szekszárdiak gyorsan cseréltek is, de a ceglédi reklamálást követően a játékvezetők videón visszanézték az esetet, és meg is számolták a négy játékost, azonban az ellenőr azt mondta nekik, hogy Goree magyar játékos, így ez szerinte nem volt szabálytalan. Ezzel szemben bár Goree magyar válogatott, de nem számít hazai nevelésűnek.

VBW CEKK Cegléd–Atomerőmű KSC Szekszárd 57–65 (17–18, 18–16, 14–14, 8–17)
Monor, zárt kapuk mögött. V:
Tőzsér, Szilágyi B., Vida J.
CEGLÉD:
ORTIZ 13/3, RÉVÉSZ L. 9/6, Szotiriu 5/3, McBryde, BOZÓKI 14. Csere: Moore 8, Ruják N. 1, Szirony 3/3, Gorjanácz 4, Kobolák. Edző: Kosztasz Keramidasz
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Miklós 2, Skorics 4, GOREE 14, MCCALL 9. Csere: Theodoreán 3/3, Krnjics 8, Szabó F. 6/3, Bálint 5/3, Friskovec 8/6, Holcz. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 6. p.: 9–14. 10. p.: 17–18. 12. p.: 19–18. 15. p.: 23–21. 18. p.: 26–31. 20. p.: 35–34. 23. p.: 41–36. 26. p.: 47–40. 30. p.: 49–48. 33. p.: 49–52. 35. p.: 51–52. 38. p.: 54–58
Kipontozódott: Szabó F. (38. p.)
Kosztasz Keramidasz: – Nagyon elégedett vagyok a játékosaimmal. Jól dolgoztak a héten, és nagyon keményen küzdöttek a mérkőzésen, megmutatták, hogy nagy lehetőségek vannak ebben a csapatban. Hogy pontosan mi történt a szabályok kapcsán, azt a vezetőink tudják.
Djokics Zseljko: – Nagyon kemény mérkőzést játszottunk, amelyre mindkét csapat jól felkészült. A soproni meccsünk után nem volt sok időnk, ami talán a hárompontosoknál látszott, nem jó százalékban dobtuk ezeket, de örülök, mert a védekezésünk működött, először sikerült hatvan pont alatt tartani az ellenfelet.