Női kosár NB I: 20 ponttal nyert a Sopron a DVTK ellen

P. K.P. K.
2020.11.21. 19:47
A női kosárlabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén a Sopron Basket 82–62-re győzött a DVTK ellen.

A Sopron Basket már egy negyed után 12 ponttal vezetett a DVTK ellen, egy félidő után pedig már hússzal, így hamar eldőlt a mérkőzés.

A Sopron végül 82–62-re győzött, a mezőny legeredményesebb dobója a hazaiak amerikai légiósa, Gabby Williams volt, aki 20 pontig jutott. A Sopron így hat meccs után hat győzelemmel áll a tabellán, a Diósgyőr viszont a hetedik bajnoki meccsén a harmadik vereségét szenvedte el.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

SOPRON BASKET–ALUINVENT DVTK MISKOLC 82–62 (25–13, 24–16, 14–20, 19–13)
Sopron,
zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Farkas G., Goda
SOPRON: January 12/6, Pfeiffer, G. WILLIAMS 20/6, BROOKS 16, Krajisnik 12. Csere: WALKER 15/9, Fegyverneky 2, Czukor 5/3. Edző: Gáspár Dávid
MISKOLC: Medgyessy 9/3, Vukov 3/3, VITOLA 17/9, Kiss A. 9, Mokango 2. Csere: Kányási 2, AHO 12/6, Tóth F. 2, Pusztai 6, Frindt. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 5. p.: 14–4. 10. p.: 25–13. 12. p.: 27–17. 15. p.: 36–19. 18. p.: 43–27. 20. p.: 49–29. 22. p.: 51–32. 25. p.: 57–41. 28. p.: 58–44. 30. p.: 63–49. 32. p.: 66–51. 35. p.: 71–56. 38. p.: 77–60
Gáspár Dávid:
– Örülök a győzelemnek, mert nagyon kemény héten vagyunk túl, három mérkőzést játszottunk. Továbbra is azon dolgozunk, hogy visszanyerjük a formánkat és a ritmusunkat, ehhez azonban még sok olyan edzésre és mérkőzésre van szükség, amelyen komplett csapattal tudunk gyakorolni. A harmadik negyedben kiestünk a ritmusból, így a mutatott játékkal nem lehetek teljes mértékben elégedett. Szeretnénk a jó szériánkat tovább nyújtani, az első félidei produkcióra építkezhetünk.
Földi Attila: – Azt hiszem, ez a realitás. Jó meccset szerettünk volna játszani, ami időközönként sikerült is, az elején azonban belealudtunk a mérkőzésbe, egy ilyen szintű csapat ellen pedig nagyon nehéz futni az eredmény után. Annak örülhetünk, hogy nem adtuk fel és adódtak is olyan periódusok, amikor meccsben voltunk, ám ez sokat kivett belőlünk.

1. Sopron Basket 6 6 542–328 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 5 1 532–397 0.917
3. Uni Győr Mély-Út 5 4 1 405–377 0.900
4. Vasas Akadémia 4 3 1 282–276 0.875
5. Ludovika-FCSM Csata 7 5 2 564–453 0.857
6. VBW CEKK Cegléd 5 3 2 367–328 0.800
7. Aluinvent DVTK 7 4 3 539–501 0.786
8. TFSE-MTK 5 2 3 380–370 0.700