V. J. 2021.04.14 20:33 Frissítve: 2021.04.14 21:53

Női kosár NB I: ismét legyőzte a DVTK-t, bronzérmes lett a Győr

A Győr szerezte meg a bronzérmet a női kosárlabda NB I-ben, miután a harmadik helyért rendezett párharc második összecsapásán is, ezúttal 83–74-re győzte le a DVTK-t. A Vasas Akadémiaelőnybe került az ötödik helyért zajló párharc során, miután szerdán 93–91-re nyert a Ludovika-FCSM Csata otthonában.

A Győr újbóli sikere bronzérmet ért (Fotó: Kozma István)

A Győr, miután szombaton hazai pályán 95–77-re legyőzte a DVTK-t, a második mérkőzésen Miskolcon is nyerni tudott, így megszerezte a bronzérmet. A kisalföldiek 2015 és 2018 után harmadszor végeztek az élvonal harmadik helyén. A mérkőzésen a hazaiak 23 pontot szerző kongói játékosa, Chanel Mokango volt a legeredményesebb, míg a győztesnél az amerikai Beatrice Mompremier 22 pontig jutott.

A Vasas Akadémia előnybe került az ötödik helyért a Csatával vívott párharcban. A találkozó legeredményesebb játékosa a vendégek amerikai légiósa, Brianna Fraser volt 25 ponttal. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc szombaton folytatódik Pasaréten.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
A 3. HELYÉRT
2. MÉRKŐZÉS

ALUINVENT-DVTKUNI GYŐR MÉLY-ÚT 74–83 (20–26, 17–21, 13–19, 24–17)
Miskolc, zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Csabai-Kaskötő, Balogh Gy.
DVTK: Medgyessy, KÁNYÁSI 17/3, Aho 11, MOKANGO 23/6, KISS A. 15
Csere: Pusztai 4, Tóth F. 4
Edző: Földi Attila
GYŐR: KIESEL 13/3, DOMBAI 9/9, DUBEI 13/3, Török Á. 8/6, MOMPREMIER 22
Csere: Varga Zs. 2, Lass K. 2, Weninger 10/6, Mansaré 2, Barnai 2
Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–7. 4. p.: 10–12. 5. p.: 10–17. 8. p.: 18–24, 14. p.: 24–36. 16. p.: 27–41. 18. p.: 33–45. 27. p.: 43–64. 34. p.: 58–75. 37. p.: 66–79
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Győr javára
Földi Attila: – Tőlünk nagy dolog lett volna, ha ilyen körülmények között sikerül meghosszabbítanunk a párharcot. Nyerni akartunk, de ellenfelünk nagyon jól játszott, mi pedig nem annyira... Nem úgy sültek a dobásaink, ahogy szerettük volna, védekezésben is voltak kimaradásaink, hét embertől ezúttal ennyire tellett. Megnéztük az éremátadást, hogy egy kicsit fájjon a szívünk, jövőre viszont szeretnénk, ha a mi nyakunkba akasztanának valamilyen színű érmet.
Iványi Dalma: – Ellenfelünk az utolsó utáni pillanatig küzdött. Nagyon gyors játékot mutatott mind a két csapat, mi azonban nagyon koncentráltak voltunk, a lányok betartották a taktikai utasításaimat, ráadásul sok fontos lepattanót is szereztünk. A játékosok ráéreztek arra, hogy gyilkos ösztön is kell ahhoz, hogy amiért egész évben megdolgoztunk, a miénk legyen. Nagy sikernek tartom, hogy megszereztük a bronzérmet.

AZ 5. HELYÉRT
1. MÉRKŐZÉS

LUDOVIKA-FCSM CSATAVASAS AKADÉMIA 91–93 (18–19, 26–15, 25–32, 22–27)
Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Mészáros B.
CSATA: BÖRÖNDY V. 15/3, LELIK 21/9, MÁNYOKY R. 16/3, JAMES 12, Zempare 9/3
Csere: ANGYAL B. 13/9, Angyal N., Hegedűs J. 5
Edző: Tursics Krisztián
VASAS: PAPP K. 22/9, Bach 6, TÓTH O. 6, MADÁR E. 11/3, FRASER 25
Csere: BUDÁCSIK 11, Szmailbegovics 9/3, Szerencsés, Madár K. 3/3
Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–6. 8. p.: 15–18. 13. p.: 26–23. 18. p.: 42–29. 23. p.: 53–38. 27. p.: 65–52. 29. p.: 69–61. 33. p.: 76–68. 37. p.: 86–80. 39. p.: 88–87
Kipontozódott: James (39. p.), Zempare (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:
 1–0 a Vasas javára.

Tursics Krisztián: – Le a kalappal a Vasas előtt, hihetetlen energiákat mozgósítottak. Ehhez a fordításhoz azonban mi is kellettünk, nem is kicsit. Nincs miről beszélni, hatvan pontot kaptunk a második félidőben. Ez mindent elárul a védekezésünkről, ami vállalhatatlan volt. Szombaton szeretnénk egy másik arcunkat mutatni.
Milos Pavlovics: – Mindkét csapat hullámzott támadásban és védekezésben egyaránt. Mindkét irányba nagyon sok hibával játszottunk, részben, mert a Csata kikényszerítette azokat. Próbáltunk változtatni a védekezésünkön és alkalmazkodni a Csata játékához, de egy-két jó döntés után három-négy hibát követtünk el. Emiatt voltunk végig hátrányban. A meccs végén közelebb jöttünk, az utolsó pillanatban pedig Papp Klaudia szerencsés hármasa jelentette a különbséget. A Csata nagyszerű ellenfél, jól kontrollálja a mérkőzéseket, úgyhogy a második találkozón sok mindent kell jobban csinálnunk, hogy megszerezzük az ötödik helyet.

2021.04.23 21:50:51

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Annak idején a kakukk és a farkas állandó üldözőversenyét bemutató rajzfilmen rengeteget nevettünk, a Sopron és a Szekszárd csatája viszont vélhetően nem lesz komikus, sokkal inkább drámai.

2021.04.11 23:47:07

Kosárlabda S. TÓTH JÁNOS

NS-VÉLEMÉNY. Ez a lényeg: az építkezés.

2021.04.10 09:40:08

Kosárlabda FAZEKAS ZOLTÁN, GYŐRI FERENC

Idén mindkét magyar kosárlabdacsapat bejutott a final fourba a nemzetközi kupasorozatában.