Női kosár NB I: otthon győzött a PEAC és a TFSE-MTK, idegenben a Csata

2020.10.10. 20:35
Alisia Jenkins volt a TFSE-MTK legjobbja (Fotó: Koncz György)
Három mérkőzést játszottak a női NB I szombati játéknapján. A PEAC-Pécs az Újbuda–BEAC ellen 65–59-re, a TFSE-MTK a PINKK Pécsi 424 ellen 76–63-ra, a Ludovika FCSM Csata pedig az Aluinvent DVTK Miskolc ellen 79–73-ra nyert.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

PEAC-PÉCSELTE-BEAC-ÚJBUDA 65–59 (18–14, 16–11, 16–11, 15–23)
Pécs, 100 néző. Vezette: Kovács N., Nyilas, Győrffy
PÉCS: SÁNTA 8/6, Wentzel 9, STRAUTMANE 11, ANDUSICS 12, Kiss V. 8. Csere: Sarok 6/3, Szücs R. 9/6, Kaposi 2, Habling. Edző: Csirke Ferenc
BEAC: CZANK 10/3, Boros 3, Small 6, Mérész 10/3, J. SMITH 6. Csere: DUSANICS 12/3, Koch 3/3, Laufer 1, Szabó D. 8/6. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 7–6. 13. p.: 21–14. 17. p.: 29–20. 23. p.: 36–25. 26. p.: 42–28. 33. p.: 55–38. 37. p.: 63–52
Csirke Ferenc: – A lepattanózáson kívül mindenben a BEAC volt a jobb. Hazai pályán nem lehet tizennyolc eladott labdánk. Irina Szelcova sérülése nemcsak azért sújt minket, mert húsz év alatti játékos, hanem mert a kispadról beállva rengeteg plusz energiát tud adni a csapatnak. Kár volt a végén visszaengedni a mérkőzésbe a BEAC-ot.
Balog Judit: – Nem volt szép mérkőzés, kifejezetten csúnyácska. Mindkét oldalon rengeteg hiba volt, sajnálom, hogy nem mi jöttünk ki belőle jól, pedig a lepattanókon kívül minden mutatóban közel azonosak voltunk. Egy csúnyácska győzelemnek is örültem volna.

TFSE-MTKPINKK-PÉCSI 424 76–63 (31–11, 18–14, 15–17, 12–21)
Városmajor, 100 néző. Vezette: Pozsonyi, Lengyel, Sörlei
TFSE: Ch. Jenkins 17, BERNÁTH 13/9, Dúl 6/3, KOVÁCS V. 6, A. JENKINS 17/3. Csere: Boros B. 3/3, NÉMETH A. 11, Herman 3/3, Tóth T., Kováts G. Edző: Magyar Bianka
PINKK: VORPAHL 12/6, Vári 8, Szűcs L. 5/3, Demeter N. 5, KOVÁCS K. 9. Csere: Zubac 6, Zsilinszky 4, Tenyér 5, Jáhni 2, HORVÁTH ZS. 7/3. Edző: Vanja Miljkovic
Magyar Bianka: – Két vesztes mérkőzést követően léptünk pályára, különösen fájó volt a szerdai, Csata elleni vereségünk. Az első perctől kezdve uraltuk az összecsapást, jól kezdtünk, megmutattuk csapatunk erejét. Örülök, hogy minden bevethető játékosomnak elegendő játékpercet tudtam adni, ezzel pihentetve meghatározó embereinket.
Vanja Miljkovic: – Hasonló problémával szembesültünk, mint az első fordulóban a Vasas ellen, pontatlanul kezdtük az összecsapást, amely meghatározta a találkozó menetét. Tulajdonképpen a térfélcserét követően érkeztünk meg a meccsbe, ennek köszönhetően sikerült visszakapaszkodnunk.

ALUINVENT-DVTKLUDOVIKA-FCSM CSATA 73–79 (23–18, 17–26, 15–16, 18–19)
Miskolc, 400 néző. Vezette: Goda, Balogh Gy., Oláh
DIÓSGYŐR: MEDGYESSY 19/3, Pusztai 8, Vitola 5, Tóth F., MOKANGO 20. Csere: Kányási 2, Kiss A. 7, Aho N. 6, Vukov 6/6. Edző: Földi Attila
CSATA: Böröndy 5, LALIK 18, MÁNYOKY 12/6, Keyona 10, ZEMPARE 15. Csere: Horváth B. 7/3, HEGEDŰS J. 12/3. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 7. p.: 17–10. 16. p.: 25–31. 26. p.: 47–54. 29. p.: 55–54. 34. p.: 61–71
Kipontozódott: Keyona (38. p.)
Földi Attila: – Nehéz bármit mondani, nem erre számítottunk, győzelmet vártunk. Gyenge volt a védekezésünk, ellenfelünk gyors és kreatív játékosai pedig megtalálták a ritmust. Támadásban görcsösek voltunk, rohantunk az eredmény után, és a nagy akarásnak végül nyögés lett az eredménye.
Tursics Krisztián: – Jó teljesítményt nyújtottunk, dicséret illeti a csapatot. Nagyon sokat javultunk tavaly óta a lepattanók megszerzésében. Fontos az is, hogy mind otthon, mind idegenben tíz alatt tartjuk az eladott labdákat. Hétről hétre kiválót nyújtanak a magyar játékosaink.