Női kosár NB I: nagyon sima soproni diadal Szekszárdon

2021.02.17. 19:48
A zöld mezes Megan Walker 21 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Tolnai Népújság/Mártonfai Dénes)
A Szekszárd sem jelentett akadályt a Sopronnak: a címvédő magabiztosan, 74–49-re győzött tolnai riválisa otthonában a női kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén, így 19 meccs után is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát. A Csata drámai végjátékban, Lelik Réka hat másodperccel a végső dudaszó előtt értékesített büntetőjével gyűrte le a DVTK-t, a Győr simán megverte a sereghajtó ZTE-t, míg a PEAC csak az utolsó negyedben tudta érvényre juttatni a papírformát a BEAC ellen. A Cegléd hiába hajrázott nagyot a Vasas otthonában, kikapott, és meglepetésre az MTK-TFSE is alulmaradt a PINKK vendégeként – igaz, teremproblémák miatt Budapesten.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–SOPRON BASKET 49–74 (12–17, 14–21, 3–20, 20–16)
Szekszárd,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Tóth C., Ádám
SZEKSZÁRD: Studer Á., Friskovec 12/12, Miklós 5/3, Krnjics 2, GOREE 12/6. Csere: McCall 4, Theodoreán 3/3, Gereben 5, Zele 1, Bálint R. 5/3. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: January 6, G. WILLIAMS 14/6, Varga S. 6/3, Brooks 7/3, KRAJISNIK 7. Csere: Fegyverneky 4, Határ 4, Czukor 5/3, Varga A., WALKER 21/15. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 6. p.: 9–14. 9. p.: 12–17. 12. p.: 15–21. 15. p.: 17–27. 18. p.: 21–35. 23. p.: 26–42. 26. p.: 29–49. 30. p.: 29–58. 33. p.: 32–62. 37. p.: 42–69
Djokics Zseljko:
– Ha ki kell emelnem valami pozitívat, akkor a védekezésünk lenne az, ott láttam biztató jeleket. Támadásban azonban lett volna egy alapszint, amiről elindulhattunk volna.
Gáspár Dávid: – Koncentráltan játszottunk, ez volt a kulcs a keményen védekező Szekszárd ellen. Azt mondanám, hogy a harmadik negyedben dőlt el végleg a mérkőzés, mert a másodikban még vissza tudtak kapaszkodni a hazaiak. A félidőben azt kértem a játékosaimtól, hogy legyenek agresszívebbek, mert túl sok lepattanót engedtünk ellenfelünknek.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–ZTE NKK 98–76 (34–21, 19–19, 23–22, 22–14)
Győr,
zárt kapuk mögött. V: Győrffy, Fodor A., Horváth Cs.
GYŐR: KIESEL 18/3, Dubei 8/3, Dombai 11/3, TÖRÖK Á. 15/6, MOMPREMIER 19. Csere: Keita 6, Barnai 5, Lass 3, Révész B. 8, Varga Zs. 4, Rozman 1. Edző: Iványi Dalma
ZTE: DZOMBETA 27/6, Horváth Fruzsina 8, Chroméj 8/3, SZABÓ P. 28/3, Tuchscherer. Csere: Kulcsár B. 5, Úr, Horváth Fanni, Dömötör, Szabó K., Németh K. Edző: Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–9. 7. p.: 20–16. 14. p.: 41–27. 18. p.: 49–36. 22. p.: 60–44. 25. p.: 70–48. 33. p.: 82–65. 36. p.: 91–70
Kipontozódott: Tuchscherer (36. p.), Horváth Fruzsina (37. p.)
Iványi Dalma:
– Szerettem volna nagyobb lendületet venni az előttünk álló feladatokhoz, de ez puha védekezésünk miatt nem sikerült. Jól játszott az ellenfelünk, ám ezúttal ez rajtunk is múlt.
Ambrus Péter: – Az idény legjobb játékát mutattuk Győrben. Ugyan majdnem száz pontot kaptunk, de különösen a támadójátékunkban végig jó ritmust mutattunk.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 85–84 (25–18, 17–25, 21–21, 22–20)
Ludovika Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Nagy V., Németh P.
CSATA: HORVÁTH B. 8/6, LELIK 22/6, Mányoky R. 8/6, Hegedűs J., ZEMPARE 26/6. Csere: Böröndy V. 9/3, Angyal B., JAMES 12. Edző: Tursics Krisztián
DIÓSGYŐR: MEDGYESSY 10/3, KÁNYÁSI 12/3, PUSZTAI P. 12, Kiss A. 6, HAYES 33/3. Csere: Aho 4, Tóth F. 2, Frindt, Mokango 4, Vukov 1. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 6. p.: 18–10. 9. p.: 22–18. 13. p.: 31–25. 17. p.: 33–33. 23. p.: 48–47. 28. p.: 57–56. 32. p.: 65–68. 37. p.: 81–81
Tursics Krisztián:
– Mindenki tudta, hogy brusztolós, kemény mérkőzés lesz. Végletekig kiélezett találkozót húztunk be egy ponttal, aminek örülni kell, hiszen nagyon nagy siker a Csatának, hogy oda-vissza megvertünk egy ilyen nagy múltú klubot, mint a DVTK. Nagyon rövid időnk lesz felkészülni, de mostantól a TFSE elleni budapesti rangadóra készülünk. Nehéz lesz, de szombaton szeretnénk ismét győzni.
Földi Attila: – Nagyon sokat dolgoztunk, készültünk erre a találkozóra. Talán a nagy tét miatt sokat hibáztunk, a végén főleg védekezésben, de támadásban is kihagytunk sok ziccert, amivel megnyerhettük volna a mérkőzést. Nem elvéve a Csata érdemeit, nem két ilyen fault volt ennek a színvonalas meccsnek a méltó befejezése.

ELTE BEAC ÚJBUDA–PEAC-PÉCS 64–71 (13–18, 29–14, 17–16, 5–23)
Gabányi-sportcsarnok,
zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, Nyilas
BEAC: Czank 5/3, BOROS J. 14/9, Dusanics 2, MÉRÉSZ B. 16, SMITH 18/6. Csere: Szabó D. 6/6, Koch, Laufer, Galántai 3/3, Zsámár. Edző: Balogh Judit
PEAC: Szücs R. 3, WENTZEL 16, Strautmane 2, Andusics 2, KISS V. 17/3. Csere: Kaposi 4, SAROK 8/6, DUDÁSOVÁ 17/9, Popovics 2. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Mérész B. (39. p.), Szabó D. (40. p.)
Balogh Judit:
– Számítottunk rá, hogy ilyen mérkőzés lesz, hiszen fekszik nekünk a PEAC játéka, mivel viszonylag kevés pontot dobnak a meccseiken. Az első három negyedben jó támadójátékot produkáltunk, a végén viszont kijött a két csapat közötti edzéslehetőségbeli különbség.
Csirke Ferenc: – Elismerésem a csapatomnak, igaz, sok pozitívum nem volt a meccsben, talán az utolsó negyedbeli védekezésünk, amelyet az első perctől kezdve kellett volna alkalmaznunk. A BEAC jó támadójátékot nyújtott, a végére azonban elfáradt. Minden pályán nehéz a győzelem.

PINKK-PÉCSI 424–TFSE-MTK 76–75 (23–14, 16–27, 21–16, 16–18)
Acsády Ignác u.,
zárt kapuk mögött. V: Papp P., Söjtöry, Kovács N.
PINKK: VORPAHL 15/6, VÁRI 16/3, Szücs Lilla 7/3, Jáhni 2, SARAUSKAITE 16. Csere: Tenyér, Demeter N., Kovács K., ZUBAC 20/3, Zsilinszki. Edző: Vanja Miljkovic
TFSE: CH. JENKINS 25/12, BERNÁTH 22/12, Dúl P., MARKOVICS 10, A. JENKINS 14. Csere: Németh A., Kovács V., Boros B. 2, Katona Sz. 2, Herman. Edző: Magyar Bianka
Kipontozódott: Sarauskaite (36. p.), Németh A. (39. p.), Zubac (40. p.)
Vanja Miljkovic: – Edzőként mindenki azt szeretné látni, hogy így harcol a csapata. Ilyen végjáték során mindenkiből előtörnek az érzelmek, belőlünk is. Ez természetesen nem a TFSE ellen irányult. Sok sikert kívánunk neki a Magyar Kupában és a bajnokságban is!
Magyar Bianka: – Teljesen megérdemelte a győzelmet a PINKK, kitette a szívét-lelkét a pályára. Mi minden mutatóban alulmaradtunk, nem viselkedtünk csapatként, ilyen játékkal pedig nem lehet nyerni. Semmilyen elemben sem mutattunk egységet, a jövőben ezért több fronton is változtatnunk kell. Vállalom a felelősséget a vereségért, sportemberek vagyunk, tanulunk ebből a leckéből. Két napunk van felállni és bizonyítani, hogy helyünk van a legjobbak között. Ennek érdekében mindent meg fogunk tenni!

VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 66–61 (16–15, 19–16, 22–5, 9–25)
Pasaréti út,
zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Mészáros B., Lengyel
VASAS: Papp K. 8/6, BACH 13/6, TÓTH O. 2, MADÁR E. 13/3, FRASER 22. Csere: Salamon, Szmailbegovics 4, Madár K. 2, Szerencsés 2. Edző: Milos Pavlovics
CEGLÉD: Ortiz 9, RÉVÉSZ L. 7/3, SZOTIRIU 16, Kobolák 5/3, MOORE 11. Csere: Ruják N. 2, McBryde 8/6, Gorjanácz 3/3. Edző: Kosztasz Keramidasz
Milos Pavlovics:
– Számítani lehetett arra, hogy egy ilyen rutinos csapat, mint a Cegléd, képes kézbe venni az irányítást, ez meg is történt. Talán furcsán hangzik, de mélypontunk épp a remekül sikerült harmadik negyed miatt keletkezett. Nagyobb előnyre tettünk szert, és annak ellenére, hogy a mérkőzés folyamán felkészítettük fiatal csapatunkat, hogy az ellenfél egyre nagyobb nyomást fog ránk pakolni, nehezen viseltük a CEKK agresszív játékát. Lelassultunk, kaptunk néhány hármast, amitől kicsit megijedtünk. Ennek ellenére egy apró megingást leszámítva, úgy érzem, kézben tartottuk a mérkőzést. Száz százaléknál is többet nyújtottak a játékosok a pályán, amiért dicséret illeti őket. Jó volt látni, hogy az történt a pályán, amit előzetesen megbeszéltünk, és jól reagáltunk az ellenfél taktikai változtatásaira is. Megnyertük a találkozót, amely életben tartja a legjobb nyolcba kerülésünk lehetőségét, azonban fontos párharcok várnak még ránk. Egy győzelemre biztosan szükségünk van, és nagyon kemény ellenfelek várnak ránk. Harcolunk tovább, hogy elérjük, amire vágyunk.
Kosztasz Keramidasz: – Volt egy hatalmas rövidzárlatunk a harmadik negyedben, amelynek nem tudom az okát. Mindössze három pontot szereztünk nyolc perc alatt ebben a játékrészben, amit szintén nem értek. Természetesen gyenge támadójátékunk erőt adott az ellenfélnek, ám a negyedik negyedben felhúztuk a kesztyűt, és harcolni kezdtünk. Nehéz felállni húszpontos hátrányból, megpróbáltuk, szoros is lett a vége, de sajnos nem tudtunk fordítani.